«Станьте, зробіть і ґаздуйте!»: в Івано-Франківську дискутували, навіщо громадам об’єднуватись

«Станьте, зробіть і ґаздуйте!»: в Івано-Франківську дискутували, навіщо громадам об’єднуватись

- За результатами минулого року, більша частина фінансового ресурсу держави, тобто 51% загального бюджету, знаходиться у розпорядженні органів місцевого самоврядування, – зазначив генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов. – Про загальний успіх можуть свідчити безліч моментів. Я наведу лише один: минулоріч тільки за рахунок бюджетів сільських рад було придбано 30 шкільних автобусів та відремонтовано дороги на 300 млн грн.

Так розпочалися дебати на тему «Навіщо громадам об’єднуватись?», які цього разу пройшли в Івано-Франківську. Організатором заходу є Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO за сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Такі дебати DESPRO проводить втретє. Про те, чи варто об’єднуватися громадам, вже сперечалися у місті Краснокутську Харківської області та у місті Жовкві Львівської області.

За словами керівника DESPRO Оксани Гарнець, мета цих заходів - краще інформувати тих, від кого залежить об’єднання громад, щодо суті реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень тощо.

- Реформа децентралізації влади не має відвертих противників, – зазначила Оксана Гарнець. – Швидше ми бачимо керівників, яким бракує гнучкості, які не хочуть змінювати власну картину світу, хоч і визнають її недосконалість. Але Україна зараз у такій ситуації, коли просто необхідно працювати по-іншому. Ми маємо зробити все можливе, щоб держава працювала, як швейцарський годинник.

У дебатах взяли участь голови та депутати місцевих рад, представники педагогічних, медичних колективів і громадськості Городенківського, Рогатинського, Тлумацького, Тисменецького районів, а також керівники об’єднаних громад та старости з інших регіонів України, експерти.

Сторону, яка підтримала добровільне об’єднання територіальних громад, представили голова Омельницької ОТГ Полтавської області Олександра Шереметьєва, голова Глибоцької ОТГ Чернівецької області Григорій Ванзуряк та голова Байковецької ОТГ Тернопільської області Анатолій Кулик.

«Проти» об’єднання виступили голова Рогатинської районної ради Роман Гринишин, голова Рожнятівської районної ради Василь Рибчак та Ясенево-Пільнівський сільський голова (Городенківський район) Іван Струтинський.

Усі присутні мали спеціальні пульти, за допомогою яких голосували «за» чи «проти» запропонованих модератором тез.

Маркером переконливості заходу стало фінальне голосування щодо необхідності об’єднання громад. Згідно з ним, проти об’єднання громад виступило 17% аудиторії. На початку дебатів цей показник становив 32%.

Сторона «проти» відзначилася радянським підходом, який зводився до формулювання: «Якщо треба щось змінити, нехай це робить Уряд та Верховна Рада, і нехай вони дають нам більше податкових надходжень без додаткової відповідальності». Сторона «за» намагалася довести, що чекати не варто – треба самим кувати власну долю.  

- Формули щастя немає: перестаньте говорити про те, яким має бути перспективний план, якими мають бути нові закони та правила і об’єднайтеся нарешті, – закликав заступник голови Івано-Франківської ОДА Богдан Кобилянський. – Жодних проблем немає у будь-якій конфігурації громад. Жодних проблем немає у тому, щоб розвивати свої населені пункти вже зараз. Держава дає вам для цього додаткові можливості. І представники успішних громад, присутніх тут, підтверджують це. Станьте, зробіть і ґаздуйте!

Докладніше про те, як проходили дебати, читайте на сторінках порталу «Децентралізація» найближчим часом.

Відео:

Теги:

дебати DESPRO

Область:

Івано-Франківська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

14 квітня 2021

14 квітня 2021

Багатодітні родини з усієї країни: як жителька Куликівської громади намагається зберегти школу і відродити село

Багатодітні родини з усієї країни: як жителька...

Шукають будинок для багатодітних родин і допомагають з переїздом, – так у Дроздівці Куликівського району хочуть...

07 квітня 2021

Про мережу профільних ліцеїв

Про мережу профільних ліцеїв

Автор: Ян Герчинський, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Зміст: 1....

07 квітня 2021

Державна допомога від громад: кому можна надавати та як перевірити допустимість

Державна допомога від громад: кому можна...

Що є державною допомогою? Від якої суми повідомляти про державну допомогу до Комітету є обов’язковим? Як перевірити...

06 квітня 2021

Декомунізація в головах. Як свобода і власні гроші вчать громади діяти раціонально

Декомунізація в головах. Як свобода і власні...

Онуки та правнуки тих, хто пережив колективізацію, Голодомор, розкуркулення, репресії та війну, після Революції...