У липні 2025 року Міністерство фінансів України повністю забезпечило перерахування міжбюджетних трансфертів до загального фонду місцевих бюджетів — на загальну суму 10,7 млрд грн, що становить 100% від передбаченого на цей місяць розпису.
Зокрема:
Це означає, що кожна громада, яка розраховувала на підтримку з державного бюджету в липні, отримала її в повному обсязі. Забезпечення своєчасного фінансування з боку держави — важливий елемент для стабільності місцевих бюджетів, особливо в умовах війни.
Місцеві бюджети мають значний фінансовий ресурс
Станом на 1 серпня 2025 року залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ (за загальним і спеціальним фондами) становили 163,8 млрд грн. Це на 43,3 млрд грн більше, ніж на початку року.
Такий обсяг фінансових ресурсів відкриває для громад можливості:
Що це означає для громад?
Фінансова дисципліна з боку центрального бюджету і стабільна дохідна база — запорука стійкості громад у надзвичайно складний час. Наявні залишки на рахунках дозволяють ОМС не лише «виживати», а й планувати пріоритетні інвестиції в економіку, соціальні послуги та безпеку.
Нагадаємо, що відповідальне і стратегічне управління бюджетними ресурсами на місцях — ключ до сильного місцевого самоврядування, яке здатне витримати виклики війни та брати участь у відбудові країни.
Теги:
Джерело:
Портал «Децентралізація»
06 лютого 2026
Акселераційна програма Clusters4Regions: новий етап розвитку кластерного менеджменту в Україні
Акселераційна програма Clusters4Regions: новий...
2 лютого розпочала роботу Школа кластерного менеджменту #Clusters4Regions — акселераційна навчальна програма...
06 лютого 2026
Анонс: як Україна адаптує місцеве самоврядування до стандартів ЄС — підсумки проєкту ЦППР
Анонс: як Україна адаптує місцеве...
Система місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні зіштовхується з викликами воєнного...
05 лютого 2026
Міжнародні програми підтримки громад: гід можливостей для відновлення та розвитку
Міжнародні програми підтримки громад: гід...
Matchmaking сесія під час Impact.Zhytomyr 2.0 Forum Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер...
05 лютого 2026
Час на якість: що дає громадам відтермінування містобудівних дедлайнів
Час на якість: що дає громадам відтермінування...
У попередніх матеріалах ми говорили про «страх підпису» у відбудовчих проєктах — явище, з яким сьогодні стикаються...