Що гальмує інституційний розвиток громад у сфері енергоефективності?

Інституційний розвиток енергоменеджерів є ключовим елементом у забезпеченні сталого розвитку українських громад. Ефективне управління енергоресурсами допомагає громадам зменшувати енергетичні витрати, підвищувати енергоефективність та впроваджувати екологічні ініціативи. У цьому напрямку громади стикаються з низкою проблем.


Втім, кожен виклик у сфері інституційного розвитку громад — це не тільки проблема, а й можливість знайти ефективні рішення. Як цього досягти? Громадська організація ГО «ДІКСІ ГРУП» виявила бар’єри та надала рекомендації щодо шляхів їх подолання, зокрема у сфері енергоефективності.

Нестача кваліфікованих кадрів

Через недостатню кількість спеціалістів, які володіють необхідними знаннями та навичками, громади не можуть ефективно планувати та реалізовувати енергоефективні заходи. Ця проблема зумовлена кількома ключовими чинниками, серед яких недостатня кількість навчальних програм, відсутність належної підготовки та набуття практичного досвіду, а також відтік молодих спеціалістів за кордон у пошуках кращих умов праці та зарплат.

Брак можливостей для навчання

Відсутність регулярних тренінгів через обмежене фінансування та віддаленість громад обмежує доступ до навчання. Крім того, постійна завантаженість працівників органів місцевого самоврядування, недостатнє володіння цифровими навичками, брак ресурсів і технічних можливостей ускладнює ефективне використання онлайн-ресурсів для дистанційного навчання та обмежує доступ до участі в міжнародних заходах.

Відсутність мотивації

Низький рівень оплати праці енергоменеджерів, яка не відповідає рівню їхнім обов'язкам, та відсутність перспектив кар'єрного росту ускладнюють утримання кадрів у громадському секторі, а недооцінка важливості цієї роботи ще більше посилює проблему.

Кроки, які допоможуть забезпечити сталий розвиток громад:

  • Фіксація зробленої роботи, використовуючи Google Диск, сайти громад, CRM-системи та хмарні платформи для отримання повного доступу до інформації стосовно проєктів.
  • Підвищення кваліфікації енергоменеджерів через партнерство з університетами; участь у міжнародних проектах, які надають фінансову підтримку; система наставництва; використання онлайн-платформ для навчання таких, як Prometheus, українські освітні портали або спеціалізовані платформи для професійного навчання.
  • Використання міжмуніципальних партнерств для спільної реалізації енергетичних проєктів, розроблення планів дій для сталого розвитку та енергоефективності через участь у ініціативах, обміну досвідом та залучення міжнародної підтримки.

Застосування цих порад сприятиме створенню ефективної системи енергоменеджменту, яка дозволить громадам оптимізувати використання ресурсів, зменшувати витрати та підвищувати рівень життя громадян, забезпечуючи сталий розвиток.

Посібник з інституційного розвитку енергоменеджменту у громадах є за посиланням

24.02.2025 - 13:37 | Переглядів: 94
Що гальмує інституційний розвиток громад у сфері енергоефективності?

Теги:

енергоефективність енергоменеджмент

Джерело:

Читайте також:

24 лютого 2025

Від стажування до дій: Польсько-Українська співпраця громад

Від стажування до дій: Польсько-Українська...

Українські посадовці отримали практичний досвід роботи в польських органах місцевого самоврядування, втіливши знання...

24 лютого 2025

Новації у законодавстві про народовладдя та їхній вплив на місцеве самоврядування

Новації у законодавстві про народовладдя та...

Новий закон посилює народовладдя на місцевому рівні: розширює форми громадської участі, закріплює обов’язковість...

24 лютого 2025

Три роки повномасштабної агресії Росії проти України: Заява Президента Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

Три роки повномасштабної агресії Росії проти...

Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Марк Коолс зробив заяву про три роки повномасштабної...

21 лютого 2025

Уряд виключив чотири непрацюючі індустріальні парки з реєстру

Уряд виключив чотири непрацюючі індустріальні...

Кабінет Міністрів 21 лютого ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних...