Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у партнерських областях, є менторинг з боку європейських експертів у сфері регіонального розвитку та діяльності АРР.
Зокрема, менторкою Агенції регіонального розвитку Вінницької області та Агенції регіонального розвитку Сумської області є Габріела Маковейю, директорка із комунікацій, інновацій та зовнішньої співпраці ARD Nord-Est – агенції регіонального розвитку найбільшого в Румунії Північно-Східного регіону. Ця агенція пройшла вражаючий шлях від невеликого офісу з 4-ма працівниками до потужної організації, де працює вже 250 співробітників і яка управляє проєктами та програмами з мільярдними бюджетами. Саме тому її досвід є надзвичайно корисним для українських агенцій, які мають багато спільного з ARD Nord-Est щодо організаційно-правової структури, статутної діяльності тощо.
Ось що каже з цього приводу директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Єлизавета Савчук:
«Досвід ARD Nord-Est та їх подібність на початку шляху до нашої агенції вселила в нас надію, що і ми можемо стати такими ж сильними, і що зараз ми рухаємось у правильному напрямку».
За менторської підтримки румунських колег АРР Вінницької області вже отримала кілька консультацій з питань функціонування агенції, кадрової політики, розподілу функцій, розробила та оновила деякі політики та операційні процедури, а також розпочала роботу над розробкою своєї стратегії на 2025-2030 роки.
Директор Агенції регіонального розвитку Сумської області Віталій Расторгуєв розповідає про роботу з менторкою Габріелою Маковейю:
«У співпраці з нашою менторкою ми вже розробили стратегію АРР на 2025 рік з детальними показниками й цілями, а також Кодекс етичної поведінки працівників. Ці документи готувалися за нормами та правилами ЄС, що в майбутньому дасть нам конкурентну перевагу на етапі інтегрування України до ЄС через нашу професійність і відкритість. Попереду ще багато всього, адже наша робота триває».
Зокрема, з нового року агенція планує продовжити роботу з адаптації установчих документів АРР до європейських стандартів, деталізації КРІ (ключовий показник ефективності) працівників і навчання кожного працівника для зростання їх експертності.
Також протягом грудня до програми менторингу від UCORD долучилися ще дві інституції: Агенція регіонального розвитку Хмельницької області та Агенція регіонального розвитку Тернопільської області. Їхньою менторкою є Славка Жупан, міжнародна експертка зі Словенії, яка має величезний досвід роботи як в агенції регіонального розвитку, так і у виконавчій владі та бізнесі. Перші зустрічі експертки з агенціями вже відбулися, де вони обговорили плани спільної роботи на 2025 рік, які включають розробку стратегій агенцій, удосконалення командної роботи, підвищення кваліфікації співробітників та можливості для розширення співпраці з міжнародними партнерами.
Вже невдовзі до програми менторингу долучаться ще дві партнерські АРР – Агенція регіонального розвитку Одеської області та Агенція регіонального розвитку Волинської області, які нещодавно підписали грантові угоди з проєктом UCORD.
Теги:
агенція регіонального розвитку регіональний розвиток міжнародна підтримка
Джерело:
Проєкт UCORD
20 лютого 2025
Громадам презентують каталог виробників української техніки: чому це важливо
Громадам презентують каталог виробників...
В регіонах тривають зустрічі з представниками громад, де презентують Каталог виробників української техніки для...
20 лютого 2025
«Мости довіри»: відбудова України шляхом партнерства з муніципалітетами країн ЄС (2022-2024)
«Мости довіри»: відбудова України шляхом...
Проєкт у межах ініціативи «Мости довіри» сприяла створенню 30-ти нових партнерств між муніципалітетами України та...
20 лютого 2025
ВАКАНСІЇ програми з підтримки реформ у секторі...
Програми підтримки реформ у сфері управління побутовими відходами в Україні (WM4U) оголошує вакансії на...
20 лютого 2025
Проблемні питання передачі майна у користування пожежно-рятувальним підрозділам
Проблемні питання передачі майна у користування...
Автор: Василь Кундрик, консультант Представництва Фонду міжнародної солідарності в...