Народна депутатка України Лариса Білозір запропонувала підняти тему «Стан вирішення актуальних освітніх проблем» на наступній «годині запитань до Уряду» в парламенті. Виступаючи в залі, вона закликала заслухати Міністра освіти та науки для обговорення низки важливих питань, що турбують громадян, профспілки та асоціації.
Одним із основних питань, яке вона назвала, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження профільної середньої освіти». За словами Лариси Білозір, цей законопроєкт фактично позбавить громади, особливо невеликі, можливості мати свої ліцеї. Вона наголосила, що вимога щодо наявності чотирьох класів та 100 учнів на профільному рівні створює штучні бар’єри для більшості ліцеїв, що не відповідають реаліям нашої країни. ОМС, з її слів, вже вжили заходів для трансформації освітньої мережі, інвестуючи сили і ресурси у забезпечення доступу до якісної освіти.
Лариса Білозір також підняла питання ефективності використання коштів МОН у рамках субвенції на створення безпечних умов у навчальних закладах. Вона звернула увагу, що уряд виділив 7,5 млрд грн для укриттів у школах прифронтових і прикордонних територій, але з’являється питання: чому не було виділено коштів на укриття в інших регіонах? Також депутатка вважає важливим побачити аналіз щодо впливу побудови укриттів на повернення дітей до офлайн навчання в цих громадах.
Іншим важливим питанням народна депутатка назвала перегляд Постанови Уряду №245 від 5.03.2024 року, яка обмежує фінансування шкіл з меншим числом учнів. Лариса Білозір зазначила, що ця постанова може призвести до закриття шкіл у селах, що спричинить додаткові труднощі для дітей, змушуючи їх долати великі відстані до інших навчальних закладів. Вона запропонувала переглянути це рішення для збереження шкіл і підтримки сільських громад.
Вона згадала також і питання Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні.
Мова йде про накази МОН від 07.08.2024 №1112 та від 09.09.2024 №1276.
«Я абсолютно погоджуюсь з пропозиціями Асоціації міст України щодо цих нормативних актів міністерства. Необхідно вилучити наступні позиції: норми щодо обмеження прав учнів, які перебувають за кордоном та на тимчасово окупованих територіях, на вільний вибір освітньої траєкторії та закладу, де вони бажають здобувати освіту; щодо порушення прав органів місцевого самоврядування як засновників закладів освіти на ухвалення рішень про ліквідацію чи реорганізацію закладів освіти; щодо порушення прав педагогічних працівників на працю через створення штучних обмежень для функціонування дистанційного навчання».
До проблемних питань в освіті Лариса Білозір додала також так звану «вчительську тисячу», нову модель оцінювання учнів, оптимізацію мережі закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти.
16 січня 2025
Прогалини у впровадженні доброчесності та...
Впровадження доброчесності та антикорупційної діяльності на рівні ОМС – це не лише вимога часу, але й один із...
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
2,2 млрд грн на нову українську школу: умови надання субвенції - інфографіка
2,2 млрд грн на нову українську школу: умови...
Держава виділила 2,2 мільярда гривень субвенції для реалізації проєкту «Нова українська школа» у 2025 році (Постанова...