Основна тема зустрічі – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.
Захід відбувся 10 січня і став шостим у серії стратегічних сесій “Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації”.
Серед учасників – представники обласних військових адміністрацій (ОВА), органів місцевого самоврядування (ОМС), народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України, громадськості, агенцій регіонального розвитку та проєктів міжнародної технічної допомоги. Ключова тема – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.
"Міністерство оголосило про старт третьої фази програми відновлення України. Кошти пріоритетно надаватимуться тим громадам, які мають власну стратегію розвитку. Це важливо, адже постає питання: навіщо будувати укриття чи школи в громадах, де немає населення, або чому ми обираємо фінансувати одні об’єкти, а не інші. Наше завдання — побачити, що планує регіон і держава, та сформувати спільну візію. Уже сьогодні ми маємо позитивний результат: 91% громад у процесі створення власних стратегій, а понад 30% вже їх затвердили. В умовах війни маємо переосмислити та змінити підходи, які вже зараз не працюють ефективно”, — зазначив Олексій Рябикін, заступник Міністра розвитку громад та територій України.
Під час заходу представники областей розповіли про:
Крім того, представники областей обговорили дорожні карти актуалізації стратегій, а також шляхи узгодження регіональних візій із загальнодержавною стратегією регіонального розвитку.
Усі області, крім географічної близькості, мають низку спільних пунктів стратегій. Серед них діяльність індустріальних парків, підтримка релокованих підприємств, забезпечення кадрового резерву, покращення матеріальної бази навчальних закладів, забезпечення повернення ветеранів до громад та подальша їх підтримка.
У рамках сприяння стратегічному плануванню у пілотних областях Хмельницька та Тернопільська області отримують методологічну допомогу від експертів зі стратегічного планування, яких залучив Швейцарсько-український проєкт “Згуртованість та регіональний розвиток України”, UCORD, що втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва компанією Sweden AB.
Варто зазначити, що до стратегічного планування активно долучені й агенції регіонального розвитку, які є ключовими регіональними гравцями у процесі створення та ефективної реалізації стратегій своїх областей. Зокрема, команда Агенції регіонального розвитку Хмельницької області взяла на себе важливу роль координатора у процесі залучення до планування якомога більшої кількості зацікавлених сторін. Разом із експертом UCORD та за підтримки Хмельницької обласної військової адміністрації агенція провела низку засідань секторальних груп, обговорюючи майбутню стратегію з людьми, які представляють різні галузі та сфери діяльності.
Наступна стратегічна зустріч запланована у Харкові. Крім того, в лютому відбудеться підсумковий захід для підбиття результатів впровадження регіональних стратегій.
Серія заходів проводиться за підтримки ПРООН і фінансової допомоги Уряду Японії.
Теги:
Олексій Рябикін регіональний розвиток стратегія розвитку
Джерело:
Міністерство розвитку громад та територій України
21 лютого 2025
Уряд виключив чотири непрацюючі індустріальні парки з реєстру
Уряд виключив чотири непрацюючі індустріальні...
Кабінет Міністрів 21 лютого ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних...
21 лютого 2025
26 лютого - вебінар «Трансформація закладів...
Які правові питання потребують вирішення та врегулювання у процесі трансформації закладів освіти в...
21 лютого 2025
Привести законодавство у відповідність до змін...
20 лютого парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...
21 лютого 2025
Відкритий конкурс – залучення експертів для підтримки відновлення на місцевому рівні в Україні
Відкритий конкурс – залучення експертів для...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у...