У Камʼянці-Подільському відбулася шоста стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

Основна тема зустрічі – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.


Захід відбувся 10 січня і став шостим у серії стратегічних сесій “Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації”. 

Серед учасників – представники обласних військових адміністрацій (ОВА), органів місцевого самоврядування (ОМС), народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства освіти і науки України, громадськості, агенцій регіонального розвитку та проєктів міжнародної технічної допомоги. Ключова тема – стратегічне планування для Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. 

"Міністерство оголосило про старт третьої фази програми відновлення України. Кошти пріоритетно надаватимуться тим громадам, які мають власну стратегію розвитку. Це важливо, адже постає питання: навіщо будувати укриття чи школи в громадах, де немає населення, або чому ми обираємо фінансувати одні об’єкти, а не інші. Наше завдання — побачити, що планує регіон і держава, та сформувати спільну візію. Уже сьогодні ми маємо позитивний результат: 91% громад у процесі створення власних стратегій, а понад 30% вже їх затвердили. В умовах війни маємо переосмислити та змінити підходи, які вже зараз не працюють ефективно”, — зазначив Олексій Рябикін, заступник Міністра розвитку громад та територій України.

 

 

Під час заходу представники областей розповіли про:

  • результати реалізації стратегій до 2025 року: скільки цілей було виконано з моменту запровадження стратегій;
  • переваги та виклики, які стоять перед регіонами: які фактори впливають на розвиток регіонів та їх діяльність;
  • ситуацію в галузях економіки, освіти, ветеранської політики, роботи з релокованими бізнесами тощо;
  • цілі стратегій на 2025–2027 роки: які напрямки діяльності є ключовими для регіонів у часі повномасштабного вторгнення.

Крім того, представники областей обговорили дорожні карти актуалізації стратегій, а також шляхи узгодження регіональних візій із загальнодержавною стратегією регіонального розвитку. 

 

 

Усі області, крім географічної близькості, мають низку спільних пунктів стратегій. Серед них діяльність індустріальних парків, підтримка релокованих підприємств, забезпечення кадрового резерву, покращення матеріальної бази навчальних закладів, забезпечення повернення ветеранів до громад та подальша їх підтримка.

Наступна стратегічна зустріч запланована у Харкові. Крім того, в лютому відбудеться підсумковий захід для підбиття результатів впровадження регіональних стратегій.


Серія заходів проводиться за підтримки ПРООН і фінансової допомоги Уряду Японії.

Читайте також:

13 січня 2025

На своєму місці. Випуск 5. Нікольська громада втратила територію, але не віру в перемогу

На своєму місці. Випуск 5. Нікольська громада...

В цьому випуску «На своєму місці»  - про Нікольську територіальну громада Маріупольського району Донецької області. З...

13 січня 2025

13 січня 2025

Національний проєкт «Пліч-о-пліч»: Василівська громада Запорізької області знайшла партнерів на Буковині та Львівщині

Національний проєкт «Пліч-о-пліч»: Василівська...

Загальнонаціональний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» об’єднав Василівку та Хотин. Керівники міських громад...

13 січня 2025

Долучайтеся до опитування щодо пріоритетних законопроєктів з децентралізації

Долучайтеся до опитування щодо пріоритетних...

Опитування проводить Київський міжнародний інститут соціології на замовлення громадської організації «ДЕСПРО» за...