Міністерство розвитку громад та територій України продовжує активну підготовку до двостороннього скринінгу з Європейською Комісією за Розділом 22 «Регіональна політика та координація структурних інструментів». Саме цей розділ охоплює ключові сфери стратегічного планування, міжвідомчої координації, фінансового управління та участі регіонів у формуванні державної політики.
У Києві відбувся дводенний стратегічний воркшоп, ініційований Мінрозвитку, який об’єднав представників міністерств, громадянського суспільства, міжнародних партнерів та експертів. Мета — сформувати спільне бачення, налагодити професійний діалог і забезпечити узгодженість позицій державних органів на цьому етапі.

Учасники почали підготовку перших презентацій для майбутньої зустрічі з Єврокомісією, а також погодили загальний підхід України до скринінгу. Це дозволить забезпечити скоординовану і якісну участь держави у переговорному процесі щодо вступу до ЄС.
«Ми активно співпрацюємо з Організацією економічного співробітництва та розвитку, Програмою U-LEAD та Міністерством фондів і регіональної політики Польщі для підготовки до двостороннього скринінгу за Розділом 22. Разом працюємо над вдосконаленням методології регіональної політики, посиленням спроможностей регіонів і громад, а також зміцненням їх інституційної готовності до ефективної участі у політиці згуртованості ЄС», — зазначив заступник Міністра розвитку громад і територій України Олексій Рябикін.

Серед важливих досягнень України в напрямку реформи регіональної політики:
Скринінг — це перший офіційний етап переговорів щодо вступу до ЄС. Він передбачає оцінку відповідності українського законодавства праву ЄС у межах 35 переговорних розділів. Розділ 22 є критично важливим з точки зору залучення регіонів до європейських інструментів розвитку.
Теги:
Олексій Рябикін U-LEAD регіональний розвиток
Джерело:
Портал «Децентралізація»
15 грудня 2025
Відібрано ще 11 проєктів для реалізації в межах фінансових угод з Європейським інвестиційним банком
Відібрано ще 11 проєктів для реалізації в межах...
Під головуванням заступника Міністра розвитку громад і територій України Олексія Рябикіна відбулось засідання...
15 грудня 2025
Наскільки громади готові до міжнародного партнерства та програм ЄС: прийміть участь у дослідженні
Наскільки громади готові до міжнародного...
Центр розвитку інновацій за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» проводить дослідження...
15 грудня 2025
Румунія – особливості планування регіонального розвитку
Румунія – особливості планування регіонального...
Як співвідносяться загальні правила, які встановлює ЄС для доступу країн-членів до коштів європейської політики...
15 грудня 2025
Перспективи для розвитку законодавства про службу в органах місцевого самоврядування
Перспективи для розвитку законодавства про...
На рівні держави й громад як під час війни, так і в мирному часі мають ефективно функціонувати управлінські апарати,...