Мінінфраструктури вбачає необхідність створення Реєстру рішень органів місцевого самоврядування.
Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна, презентуючи Дорожню карту реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
За її словами, Реєстр рішень органів місцевого самоврядування необхідний для виконання одного із пріоритетних завдань реформи – забезпечення нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Такий крок дозволить громадам стати відкритими, підзвітними, і встановить певні антикорупційні запобіжники.
«Україна зараз одна з країн в Європі, які не мають належної системи нагляду за законністю прийнятих рішень органів місцевого самоврядування. Це стає не тільки проблемою центральної влади, це стає проблемою органів місцевого самоврядування, які не можуть бути достатньо захищеним законом. І ми тут бачимо багато перспектив, як можна використати інструменти децентралізації для забезпечення прозорості в цьому питанні. Коли ми проводили чисельні консультації про те, як саме може працювати система нагляду, ми усвідомили просту річ - потрібно створити Реєстр рішень органів місцевого самоврядування», - сказала заступниця Міністра.
Запровадити систему нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування дозволить прийняття та імплементація законопроєкту №4298, який покликаний переформатувати місцеві державні адміністрації в органи префектурного типу і збалансувати інтереси усіх, хто зацікавлений, щоб закон не порушувався ні у відношенні до громадянина, ні у відношенні до органу влади.
Раніше народний депутат України Віталій Безгін повідомляв, що проєкт закону № 4298 парламент планує розглянути в листопаді.
Нагадаємо, 7 листопада відбулася Міжнародна конференція «Реформа децентралізації: дорожня карта» за участі урядовців, народних депутатів України, голів дипломатичних місій в Україні, представників Євросоюзу, Офісу Ради Європи, голів територіальних громад, представників міжнародних проєктів, лідерів міжнародних неурядових партнерських організацій та профільних експертів. Захід організований Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, за підтримки ПРООН, Програми «U-LEAD з Європою», Фонду Східна Європа, Проєкту DECIDE, Проєкту EGAP, Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Теги:
Джерело:
Портал "Децентралізація"
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...