Споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження в умовах обмеженості ресурсів є дуже важливою проблемою, яку доводиться вирішувати територіальним громадам в умовах російської військової агресії.
Тому сьогодні як ніколи важливо запроваджувати на місцях систему енергетичного менеджменту, яка дозволяє ефективно управляти енергоспоживанням в громадах та значно оптимізувати обсяги енерговитрат. Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували покроковий алгоритм дій органу місцевого самоврядування для запровадження системи енергетичного менеджменту.
На даний час повноваження для органів місцевого самоврядування щодо впровадження засад енергоменеджементу законодавчо не визначені. Проте, у проєкті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» (№6485 від 29.12.2021) пропонується розширити перелік власних повноважень органів місцевого самоврядування повноваженням щодо запровадження та забезпечення функціонування системи енергетичного менеджменту будівель, внісши зміни до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Однак, не дивлячись на відсутність законодавчо унормованих повноважень органів місцевого самоврядування у цій сфері, постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021р. № 1460 «Про впровадження систем енергетичного менеджменту» їм рекомендовано впроваджувати системи енергетичного менеджменту з урахуванням затвердженого цією постановою Порядку.
Після набрання чинності змінами, запропонованими у законопроєкті № 6485, рекомендаційний характер окремих положень даної постанови Кабінету Міністрів України зміниться і ці норми стануть обов’язковими для органів місцевого самоврядування. Тому вони повинні уже зараз планувати необхідні кроки для реалізації нових повноважень і для цього можуть скористатися відповідним покроковим алгоритмом дій органів місцевого самоврядування по впровадженню системи енергетичного менеджменту, який підготовлений експертами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з урахуванням положень існуючого нормативного поля.
В даному алгоритмі вказано необхідні заходи для інституційного забезпечення реалізації повноважень ОМС, регламентуються кроки по налагодженню ефективного енергомоніторингу, навчанню кадрів, підготовці до впровадження енергоефективних заходів та виробленню в громаді засад енергетичної політики.
Покроковий алгоритм допоможе посадовим особам органів місцевого самоврядування запровадити у громадах відповідні системи енергоменджменту та підвищити ефективність використання обмежених енергоресурсів.
Приєднані файли:
Теги:
енергоефективність енергоменеджмент війна
Джерело:
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...