Алгоритм дій органів місцевого самоврядування з впровадження системи енергетичного менеджменту

Споживання енергії, облік витрат на енергоносії, запровадження заходів із забезпечення енергетичної ефективності та використання потенціалу енергозбереження в умовах обмеженості ресурсів є дуже важливою проблемою, яку доводиться вирішувати територіальним громадам в умовах російської військової агресії.

Тому сьогодні як ніколи важливо запроваджувати на місцях систему енергетичного менеджменту, яка дозволяє ефективно управляти енергоспоживанням в громадах та значно оптимізувати обсяги енерговитрат. Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували покроковий алгоритм дій органу місцевого самоврядування для запровадження системи енергетичного менеджменту.

На даний час повноваження для органів місцевого самоврядування щодо впровадження засад енергоменеджементу законодавчо не визначені. Проте, у проєкті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» (№6485 від 29.12.2021) пропонується розширити перелік власних повноважень органів місцевого самоврядування повноваженням щодо запровадження та забезпечення функціонування системи енергетичного менеджменту будівель, внісши зміни до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Однак, не дивлячись на відсутність законодавчо унормованих повноважень органів місцевого самоврядування у цій сфері, постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021р. № 1460 «Про впровадження систем енергетичного менеджменту» їм рекомендовано впроваджувати системи енергетичного менеджменту з урахуванням затвердженого цією постановою Порядку.

Після набрання чинності змінами, запропонованими у законопроєкті № 6485, рекомендаційний характер окремих положень даної постанови Кабінету Міністрів України зміниться і ці норми стануть обов’язковими для органів місцевого самоврядування. Тому вони повинні уже зараз планувати необхідні кроки для реалізації нових повноважень і для цього можуть скористатися відповідним покроковим алгоритмом дій органів місцевого самоврядування по впровадженню системи енергетичного менеджменту, який підготовлений експертами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з урахуванням положень існуючого нормативного поля.

В даному алгоритмі вказано необхідні заходи для інституційного забезпечення реалізації повноважень ОМС, регламентуються кроки по налагодженню ефективного енергомоніторингу, навчанню кадрів, підготовці до впровадження енергоефективних заходів та виробленню в громаді засад енергетичної політики.

Покроковий алгоритм допоможе посадовим особам органів місцевого самоврядування запровадити у громадах відповідні системи енергоменджменту та підвищити ефективність використання обмежених енергоресурсів.

ЗАВАНТАЖИТИ алгоритм

11.07.2022 - 17:19 | Переглядів: 1290
Алгоритм дій органів місцевого самоврядування з впровадження системи енергетичного менеджменту

Приєднані файли:

Теги:

енергоефективність енергоменеджмент війна

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

12 серпня 2022

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад

Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...

12 серпня 2022

Організація трудових відносин в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану – нові методичні рекомендації

Організація трудових відносин в органах...

19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...

12 серпня 2022

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"

16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...

Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...

12 серпня 2022

«Ми точно переможемо в цій битві». Як Білоцерківська громада стала прихистком для тисяч переселенців – інтерв’ю з головою громади

«Ми точно переможемо в цій битві». Як...

Перші переселенці почали прибувати до Білоцерківської громади, ща на Полтавщині, на початку березня — фактично, через...