Logo

«Ми чекаємо на зміни до Конституції, щоб реформа рухалася далі», - міський голова

Децентралізація дала безліч можливостей і це підтверджується нашою роботою з великими інфраструктурними проєктами, яку ми ведемо в тому числі спільно з Євросоюзом. Тому продовження реформи є необхідним. Про це сказав Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, заступник Голови Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

 

 

Водночас Житомирський міський голова наголосив на необхідності впровадження механізму забезпечення законності рішень органів місцевого самоврядування.

«Я неодноразово виступав за те, що префекти у системі місцевого самоврядування потрібні. Дуже часто політичні сили розхитують ситуацію в Україні, через що місцеві влади ухвалюють рішення, які не належать до їхньої компетенції. Отже, місцевій владі потрібне контроль. Ми чекаємо на зміни до Конституції, щоб реформа рухалася далі», - сказав Сергій Сухомлин.

Андрій Садовий, Львівський міський голова, Голова Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад України наголосив на важливості працювати разом усім учасникам процесу.

«Я радий, що у нас є розуміння спільної праці. Ми живемо у дуже непередбачуваний час, ми - наче човен, що потрапив до океану. І дуже важливо, щоб він мав стійкість. Коли йшлось про ціну на газ, всі учасники процесу об’єдналися, і спільний результат був задовільним. Я переконаний, що всі рішення щодо реформи мають бути обговорені з Асоціацією міст. Найбільше, що нам потрібно, це вміння працювати разом», - сказав Львівський міський голова.

 

 

Нагадаємо, сьогодні під час 6-го Форуму «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко заявив, що протягом найближчих двох тижнів текст проекту змін до Конституції України в частині децентралізації оприлюднять для обговорення.

Трансляція заходу - ТУТ


 

Нагадаємо, 11-12 листопада 2021 року проходить 6 Форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» (далі – Форум). Форум організовано Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерством розвитку громад та територій України, Донецькою обласною державною адміністрацією, Луганською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною державною адміністрацією за сприяння та підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрація в Україні».

Теги:

Конституція

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 січня 2022

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові області-партнери

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» оголосив чотири нові...

  25 січня 2022 року Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого...

25 січня 2022

Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні - довідник

Кращі практики реагування громад на наслідки...

ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) презентувала довідник “Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії...

25 січня 2022

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за особливі досягнення молоді у розбудові України

Триває прийом заявок на здобуття Премії КМУ за...

Премія Кабінету Міністрів України присуджується особам віком до 35 років за досягнення у розбудові України уподовж...

24 січня 2022

Серія обговорень законодавчих основ місцевого економічного розвитку завершилась у Львові

Серія обговорень законодавчих основ місцевого...

21 січня у Львові обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку на спільному заході Проєкту USAID...

24 січня 2022

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники від Програми DOBRE

Гендерно орієнтоване врядування: нові посібники...

Посібник "Гендерно орієнтоване врядування" присвячений вивченню процесів врядування та управління крізь призму...