Зміни до Конституції в частині децентралізації покликані встановити баланс прав і відповідальності місцевої влади, – Олександр Корнієнко
26 січня відбулося перше засідання міжкомітетської Робочої групи з підготовки комплексних законодавчих пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині децентралізації.
Головуючий на засіданні Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко окреслив процеси, що відбувалися впродовж двох останніх років щодо реформи місцевого самоврядування:
«В результаті цього є проект тексту змін до Конституції у частині децентралізації. У рамках цієї Робочої групи ми переходимо до наступного етапу – власне, доопрацювання тексту для формування комплексних законодавчих пропозицій», - сказав голова Робочої групи.
Голова Робочої групи окремо зупинився на питаннях, що викликають найбільше дискусій. «Існує дискусія щодо назв: райони, повіти, округи і таке інше», - сказав Олександр Корнієнко. Також, за його словами, серед основних питань, котрі потребують узгодження, це порядок призначення, підпорядкування і повноваження префекта та чи потрібне самоврядування на рівні районних рад.

Голова Робочої групи також звернув увагу на необхідність залучення кращого зарубіжного досвіду з урахуванням національних інтересів.
Член Робочої групи, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін зазначив, що оприлюднений для публічного обговорення проект змін до Конституції в частині децентралізації був напрацьований не комітетами, а саме експертною робочою групою, а остаточний варіант проекту голосуватиметься в залі Верховною Радою 300-ма голосами.
«Щоб цей проект мав перспективи підтримки, він повинен мати важливі змісти. Безумовно, це - впровадження громад на рівні Конституції, безумовно, це - впровадження префектів виконавчих органів на рівні обласних рад. Ну, і потрібно вирішити питання з районними радами. На моє переконання, їх потрібно прибрати», - сказав парламентарій.
Учасники засідання підтримали пропозицію Першого заступника Голови Верховної Ради до п’ятниці визначитися зі стратегічними темами, які, на їхню думку, мають бути узгоджені і далі проводити тематичні зустрічі.
Довідково
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук 16 грудня 2021 року підписав Розпорядження про створення міжкомітетської Робочої групи з підготовки комплексних законодавчих пропозицій про внесення змін до Конституції України у частині децентралізації.
Робоча група працюватиме на базі Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Комітету з питань правової політики.
Очолює робочу групу Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
Робоча група працюватиме над оновленням Конституції в частині місцевого самоврядування та організації адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.
Поділитися новиною:
06 червня 2023
Повноваження громад у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: тези з Конгресових слухань
Повноваження громад у сфері державної...
6 червня відбулися другі Конгресові слухання. Цього разу обговорення стосувалося викликів та можливостей ефективного...
06 червня 2023
Актуальні питання місцевого самоврядування: тези другої зустрічі
Актуальні питання місцевого самоврядування:...
Актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, які турбують громади - обговорили В’ячеслав...
06 червня 2023
Конгресові слухання щодо викликів та...
6 червня о 13:30 відбудуться Конгресові слухання щодо викликів та можливостей ефективного здійснення окремих...
06 червня 2023
08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на місцевому рівні»
08 червня - вебінар «Бюджетування освіти на...
8 червня 2023 року о 15:00 Шведсько-український проєкт «Підтримка децентралізації в Україні» (SALAR International)...