Мрійниця, яка допомагає втілити дитячі бажання. Історія гуляйпільської художниці Ганни Кочеткової

 

36-річна гуляйпільчанка Ганна Кочеткова — талановита художниця, вчителька за освітою, волонтерка служби пробації, власниця художньої студії FOX та активна учасниця всіх культурно-мистецьких заходів міста. У вересні 2017 року вона відкрила власний мистецький простір, який нині став осередком творчості й креативності для дітей та молоді.


Моя справа почалася з мрії про місце, де кожен би зміг реалізувати себе. Адже малювання подібне до мрії, а мрії повинні здійснюватися

 

Фоксики завжди поспішають на допомогу

 

Ось вже майже чотири роки повсякденне життя мешканців громади урізноманітнюють та прикрашають дитячі виставки, тематичні майстер-класи та артпроєкти. Завдяки ним Ганна змогла згуртувати навколо себе майбутніх творців.

Вліку 2020 року міська рада запросила арт-фоксиків разом із мешканцями міста розмалювати паркан біля скейт-парку. Мурал створили за дитячими ескізами — він об’єднав у спільній творчості під керівництвом Ганни понад 150 містян.

 

 

— Мене надихають масові проєкти. Тепло на душі й від того, що кожен учасник міських ініціатив, приєднується до нас, бо бажає зробити щось корисне для громади. За роки незалежності, за час, коли Гуляйпільщина стала самостійною громадою, свідомість людей змінилася. Нарешті громадяни почали усвідомлювати, що змінювати нашу сучасність маємо саме ми. Як на мене, це і є найважливішим спільним надбанням за 30 років незалежності України, — розповідає Ганна.

Цього ж року, під час першого кінопоказу просто неба на центральному стадіоні міста, у рамках арт-події Ганна організувала виставку, де представила роботи 47 студійців. Тоді ж студія FOX спільно з молодіжною організацією громади провела майстер-класи для мешканців міста з малювання нетрадиційними матеріалами.

Майже кожен захід, що відбувається у нашому місті, не лишається без тематичного майстер-класу від Ганни Кочеткової. Мешканці з нетерпінням чекають зустрічей із нею.

Окрім цього, студійці неодноразово експонували свої роботи в Гуляйпільському краєзнавчому музеї та школах міста, брали участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, займаючи призові місця.

Наймолодшим вихованцям студії по три рочки. Адже Ганна вважає, що прищеплена рання любов до мистецтва сприяє гармонійному розвитку та творчій реалізації особистості в майбутньому. Знаходять цікавими уроки митчині й дорослі. Найстаршій учасниці стадії уже виповнилося 62 роки.

 

 

Такий ентузіазм та готовність щось безкорисно робити для інших не залишається без уваги як гуляйпільців, так і міської ради. Батьки, залюбки приводять до студії свою малечу, а виконком громади щороку поповнює колекцію досягнень фоксиків новими грамотами й подяками.

Тісна співпраця громади з мешканцями — гарна тенденція, від якої виграють усі

Художниця своїм прикладом заряджає позитивом усіх, хто поруч із нею. Її вихованці такі ж активні живчики, які з радістю беруть участь у житті міста та допомагають реалізовувати будь-яку суспільно важливу справу. А ще змалку усвідомлюють, що великі справи починаються з мрії.


Матеріал підготовлено в рамках спецпроєкту «Творці нових громад». Спецпроєкт створено для інформаційного порталу «Децентралізація» в рамках Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», який виконується Консорціумом ГО DOCCU та PH Zurich за підтримки Швейцарії, представленої Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (SDC).

 

ЧИТАТИ ІСТОРІЇ З ІНШИХ ГРОМАД

Теги:

творці нових громад

Область:

Запорізька область

Громади:

Гуляйпільська територіальна громада

Джерело:

Гуляйполе.City

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 липня 2022

Великоберезовицька громада розробила інвестиційний профіль та працює над запрошенням релокованого бізнесу

Великоберезовицька громада розробила...

Створення сприятливого бізнес-середовища в територіальній громаді - тривалий процес, який вимагає системної роботи у...

22 лютого 2022

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття разом будують сміттєсортувальний завод

Міжмуніципальне диво. 16 громад Закарпаття...

Будівництво має початися у травні цього року у селищі Поляна Закарпатської області із залученням німецького...

22 лютого 2022

У Запорізькій області громада створила пожежну охорону та вже кілька років самостійно бореться з пожежами

У Запорізькій області громада створила пожежну...

Добровільну пожежну охорону Комиш-Зорянська громада створила завдяки новим можливостям, які отримала в...

18 лютого 2022

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс Пірнівської громади, яка самостійно визначилася із власним майбутнім

Стати екологічною столицею Київщини. Кейс...

Наприкінці децентралізації десять сіл неподалік від Києва примусово об’єднали в Пірнівську громаду. І хоча на паперах...