Час «Ч» для децентралізації: як не допустити колапсу місцевого самоврядування

Авторка: Лариса Білозір, народна депутатка,

голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування


Завтра Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроект 3651-д, щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

В попередньому порядку денному Верховної Ради він мав розглядатися в п’ятницю. Але за результатами погоджувальної ради, його перенесли на завтра, бо всі наступні дні у Раді хочуть зробити не пленарними, у зв’язку з великою кількістю хворих на COVID-19 депутатів.

Ми змінили терустрій, прийняли бюджетну децентралізацію (законопроект№3614), провели вибори на новій територіальній основі, але все це може виявитися віртуальною реальністю без прийняття цього законопроекту. До цього аналогічні законопроекти, які унормовували реорганізацію рад, були провалені ще на початку осені.

Через невизначеність законордавства сьогодні у більшості громад не можуть сформувати відділи освіти, центри первинки та надання адміністративних послуг. А все це потрібно зробити якнайшвидше. Без законодавчого врегулювання більшість рад навіть не можуть провести перші сесії, бо автоматично припиняються повноваження депутатів та голів попередніх рад, постає питання повноважень, правонаступництва, неможливо формувати старостинські округи та призначати старост, тощо. А це управлінський колапс, який більше всього вдарить по мешканцям.

За два місяці до нового бюджетного року місцевим радам потрібно прийняти величезну кількість рішень, щоб забезпечити заробітною платою людей, які працюють в школах, садочках, амбулаторіях, соціальних установах, в медицині, і без цих законодавчих змін - ніяк.

Сьогодні на профільному підкомітеті з адмінтерустрою ми розглянули разом з нардепами, представниками Мінрегіону та асоціацій всі 196 правок до 3651-д. З огляду на те, що законопроект виносять на розгляд вже завтра, у вівторок, о 9 годині ранку, також буде проведено засідання і нашого профільного Комітету державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому, впевнена, я та мої колеги одноголосно підтримаємо цей критично важливий для громад законопроект.

Збереження статус-кво призведе до існування паралельних районних рад, що створить колапс місцевого самоврядування. Маю надію, в сесійні залі вистачить політичної волі та здорового глузду підтримати законопроект 3651-д у другому читанні!

На темуРеорганізація громад і районів: Верховна Рада прийняла законопроект 3651-д в першому читанні

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.

Поділитися новиною:

Коментарі:

Profilepic
Михайло Шевченко
16.11.2020 - 18:34
А про громади де не було виборів взагалі забули. Законопроєкт про внесення змін до закону про ВЦА не проголосовано. Тобто утворити ВЦА в межах створених ОТГ не можливо. Навіть, якщо завтра проголосувати законопроєкт, вже пізно. А в ціх громадах теж потрібно скласти штатний розпис, скласти бюджет, прийняти повноваження від району та багато іншого. Це буде колапс. Хто буде сплачувати за світло, газ, воду в школах, амбулаторіях, спортивних школах, музичних школах.........
Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

24 червня 2021

24 червня 2021

Людина, громада, здорове довкілля як компоненти сталого розвитку території

Людина, громада, здорове довкілля як компоненти...

Третій на часі промоційно-навчальний захід у формі відеоконференції 17 червня цього року організатори (а це,...

24 червня 2021

Місцева громада як опора для підтримки промисловості

Місцева громада як опора для підтримки...

Владімір Пребіліч, мер громади Кочев’є, професор факультету соціальних наук Люблянського університету, Республіка...

23 червня 2021

23 червня 2021

Про децентралізацію доступною мовою для старшокласників від Інституту громадянського суспільства

Про децентралізацію доступною мовою для...

Сьогодні є багато різних публікацій про децентралізацію. Але всі матеріали переважно орієнтовані на дорослого читача....