Час «Ч» для децентралізації: як не допустити колапсу місцевого самоврядування

Авторка: Лариса Білозір, народна депутатка,

голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування


Завтра Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроект 3651-д, щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.

В попередньому порядку денному Верховної Ради він мав розглядатися в п’ятницю. Але за результатами погоджувальної ради, його перенесли на завтра, бо всі наступні дні у Раді хочуть зробити не пленарними, у зв’язку з великою кількістю хворих на COVID-19 депутатів.

Ми змінили терустрій, прийняли бюджетну децентралізацію (законопроект№3614), провели вибори на новій територіальній основі, але все це може виявитися віртуальною реальністю без прийняття цього законопроекту. До цього аналогічні законопроекти, які унормовували реорганізацію рад, були провалені ще на початку осені.

Через невизначеність законордавства сьогодні у більшості громад не можуть сформувати відділи освіти, центри первинки та надання адміністративних послуг. А все це потрібно зробити якнайшвидше. Без законодавчого врегулювання більшість рад навіть не можуть провести перші сесії, бо автоматично припиняються повноваження депутатів та голів попередніх рад, постає питання повноважень, правонаступництва, неможливо формувати старостинські округи та призначати старост, тощо. А це управлінський колапс, який більше всього вдарить по мешканцям.

За два місяці до нового бюджетного року місцевим радам потрібно прийняти величезну кількість рішень, щоб забезпечити заробітною платою людей, які працюють в школах, садочках, амбулаторіях, соціальних установах, в медицині, і без цих законодавчих змін - ніяк.

Сьогодні на профільному підкомітеті з адмінтерустрою ми розглянули разом з нардепами, представниками Мінрегіону та асоціацій всі 196 правок до 3651-д. З огляду на те, що законопроект виносять на розгляд вже завтра, у вівторок, о 9 годині ранку, також буде проведено засідання і нашого профільного Комітету державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на якому, впевнена, я та мої колеги одноголосно підтримаємо цей критично важливий для громад законопроект.

Збереження статус-кво призведе до існування паралельних районних рад, що створить колапс місцевого самоврядування. Маю надію, в сесійні залі вистачить політичної волі та здорового глузду підтримати законопроект 3651-д у другому читанні!

На темуРеорганізація громад і районів: Верховна Рада прийняла законопроект 3651-д в першому читанні

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.

Поділитися новиною:

Читайте також:

17 травня 2022

Пологи – під рашистським чоботом. Як пологівці виживають у пеклі окупації

Пологи – під рашистським чоботом. Як пологівці...

Авторка: Настя Лісовська Маленьке містечко Пологи, розташоване у Запорізькій області, за 18 кілометрів від...

17 травня 2022

Вперше в історії штат США побратався з областю України

Вперше в історії штат США побратався з областю...

Американський штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю-побратимом. Таке рішення прийняли Сенат і Палата штату. ...

17 травня 2022

Безпека в Яворівській громаді, допомога переселенцям та армії - відеокоментарі голови громади

Безпека в Яворівській громаді, допомога...

На світанку 15 травня Яворівська громада на Львівщині знову зазнала ворожих ракетних обстрілів. Про загрозу, як...