Днями робоча група з питань впровадження реформи децентралізації влади в Україні, створена Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, розглядатиме нову редакцію закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
Щоб нагадати, що передбачає законопроект, «Децентралізація» спільно з Мінрегіоном підготувала три короткі інфографіки. У першій з них мова йшла про основні зміни (переглянути), запропоновані проектом закону. У другій - про забезпечення законності (переглянути). У третій – про новели, які стосуються основних посадових осіб в громаді.
«У законопроекті ми, зокрема, пропонуємо підсилити виконавські функції голови громади. Саме він призначатиме своїх заступників та керівників виконавчих органів ради громади без погодження з радою. Поки що залишена дискусійна нині чинна норма щодо дострокового припинення повноважень голови громади, але пропонується запровадити відповідну процедуру та мотивацію такого рішення ради, а не просте політичне рішення. Якщо в чинному законі для такого рішення необхідно більше половини голосів ради, то в проекті пропонується збільшити 2/3 депутатів ради громади. Крім цього наслідком рішення ради з припинення повноважень голови громади у цьому випадку – одночасне припинення повноважень і самої ради громади. Якщо між головою і радою немає конструктивної роботи і згоди, то лише територіальна громада має право на кінцеве рішення під час перевиборів як голови так і ради громади. Голову, якого обрала територіальна громада, не може рада відправити у відставку без наслідків для себе» - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Серед основних змін і те, що секретар ради громади більше не виконуватиме функцій голови громади у разі дострокового припинення його повноважень і не буде зацікавлений у такому рішенні. Це робитиме керуючий справами громади - професійна посадова особа, яка забезпечує інституційну сталість в громаді. Його повноваження не припиняються у разі припинення повноважень ради чи голови громади.
Староста, відповідно до законопроекту,
Більше – у інфографіці та тексті законопроекту:
Завантажити текст законопроекту.
Більше про зміни до законодавства, необхідні для продовження децентралізації, читайте ТУТ.
Теги:
законопроекти обговорення В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...