01 грудня 2023
Logo slogan

Як громади протидіють пандемії – чергова добірка АМУ

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів,  виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей. 

Асоціація міст України слідкує за досвідом громад.


Бахмутська ОТГ, Донецька область

Влада замовила у  товариства глухих пошиття засобів індивідуального захисту для медиків

Працівники Бахмутського виробничого підприємства товариства глухих пошили 300 захисних медичних халатів та 5 тисяч масок для медиків міста.

Для цього місцева влада за гроші місцевого бюджету придбала тканину і зробила підприємству замовлення допомогти із пошиттям засобів індивідуального захисту для медиків.


Опішнянська ОТГ, Полтавська область

Сервіс соціальної доставки

Щоб люди похилого віку та малозабезпечені громадяни могли швидко отримати продукти першої необхідності та ліки громада започаткувала безкоштовну соціальну доставку.

Коментує голова Опішнянської ОТГ Микола Різник: «У період карантину кожен з нас відчуває тимчасові незручності через введення низки обмежень. Разом з тим, такі заходи спрямовані на зменшення поширення коронавірусу серед населення. Як свідчить статистика, найбільше у зоні ризику інфікуватися коронавірусом є люди похилого віку. Саме їм варто обмежити вихід у людні місця та залишатися вдома».


м. Гайворон, Кіровоградська область

500 тис. грн для купівлі апарату ШВЛ

На сесії Гайворонської міської ради було виділено 500 тис. грн  для закупівлі апарату штучної вентиляції легенів та інших медичних засобів  для районної лікарні. Тако буде профінансовано придбання засобів захисту та дезінфікуючих засобів для КП «Гайворонський комунальник» на проведення заходів з дезінфекції на території міста.

«Попри те, що районна лікарня має утримуватись за рахунок районного бюджету, міська рада розуміє, що сьогодні головне – це безпека громадян і підтримує районні заклади на території міста. З початку року з міського бюджету виділено уже 850 тисяч гривень районній лікарні. Ми і далі будемо підтримувати заклад за рахунок перевиконання бюджету», – наголосив мер Гайворона Роман Волуйко.


м. Львів

Щомісячна доплата медикам

Щомісячну доплату 10 тис. грн. отримуватимуть від Львівської міської ради медики, які працюють і будуть працювати з людьми, які мають підозру на коронавірус. Таке розпорядження підписав мер Львова Андрій Садовий.  Також надбавки до зарплат отримають працівники комунальної сфери, які теж у групі ризику.


Чуднівська ОТГ, Житомирська область

У міській раді розгорнуто швейний цех

Поки більшість посадовців працює дистанційно, в одному із вільних кабінетів міської ради облаштовано швейний цех. Тут на власному обладнанні місцеві швачки-волонтери шиють захисні маски для медичних працівників КНП «Чуднівський ЦПМСД» та КНП «Чуднівська центральна районна лікарня», а також для працівників правоохоронних органів та віськових.  Всього планується пошити 30 тисяч масок. Матеріал громада придбала за благодійні кошти.


Іршавська ОТГ, Закарпатська область

Протиепідемічні заходи на території громади

Громада у співпраці з місцевими підприємствами організувала пошиття масок та їх безкоштовну роздачу жителям громади.

У зв’язку з тим, що зафіксовано перший випадок захворювання на коронавірус в громаді, було досягнуто домовленості про сприяння народного депутата у виділенні 50 сертифікованих тестів для тестування медпрацівників та інших громадян, які контактували з хворою.

Також проводиться систематична дезінфекція центральних доріг та тротуарів центру ОТГ.


Іванівська ОТГ, Одеська область

Голова ОТГ перерахував свою зарплату на допомогу пенсіонерам

Голова ОТГ Віктор Лобач прийняв рішення передати усю свою заробітну плату за березень 2020 року в сумі 11,2 тис. грн селищному пункту соціальної допомоги, щоб допомогти людям, які опинилися в складних життєвих умовах у зв’язку з карантинними заходами.

“В Україні є керівники, які так зробили раніше за мене, але в Іванівському районі серед керівників органів місцевого самоврядування, можливо, буду першим. Тому хочу запропонувати «міні флешмоб», щоб інші теж долучилися та допомогли тим, хто цього потребує”, – повідомив Віктор Лобач.


м. Нововолинськ, Волинська область

Благодійна допомога працівників виконкому міській лікарні

У Нововолинську працівники виконавчого комітету, підтримавши ініціативу міського голови Віктора Сапожнікова, вирішили зробити і свій внесок для потреб Нововолинської центральної міської лікарні. Понад 80 тисяч гривень посадовці перерахували у благодійну лікарняну касу на першочергові закупівлі для  медичної установи.

м. Краматорськ, Донецька область

Обмеження у громадському транспорті

З  3 квітня право на проїзд у громадському транспорті Краматорська будуть мати виключно особи, у яких є документ «Спеціальний квиток для проїзду в громадському транспорті» та посвідчення особи до нього, а також особи з перепустками промислових підприємств, включених до переліку об’єктів критичної інфраструктури міста.

Такі обмеження вводяться з метою зменшення ризику розповсюдження інфекційного захворювання на коронавірус.

Медичні працівники отримали особливу форму квитка, та мають пріоритет під час перевезення — спочатку в автобус або тролейбус заходять медичні працівники, потім всі інші.


Ходорівська ОТГ, Львівська область

1,6 мл грн на підвищення зарплат медикам

Відповідно до розпорядження міського голови Олега Коцовського із місцевого бюджету Ходорівської ОТГ виділено  1,6 млн грн на виплату доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам КНП «Ходорівська міська лікарня», які забезпечують безпеку та життєдіяльність населення громади в період карантинних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій корона вірусної хвороби (COVID-19).


м. Дніпро

Дніпро передало Чернівцям нову машину швидкої допомоги

Щоб допомогти регіону уникнути трагічного досвіду китайського Уханя та італійської Ломбардії, мер Дніпра Борис Філатов ухвалив рішення передати до Чернівців машину швидкої допомоги та закликав очільників інших українських міст також надати необхідну підтримку.

«Ми не можемо закритися кожен у своїх містах. Побудувати навколо них стіну, викопати рів і чекати, поки все закінчиться. Я попросив про підтримку Чернівців своїх колег у Вінниці та Одесі. І Сергій Моргунов, і Геннадій Труханов – різні мери різних міст – сказали, що готові допомогти. Друзі мої, колеги, приєднуйтесь і ви. Допомагатимемо одне одному. Будемо разом і в біді, і в радості!» – сказав Борис Філатов у своєму зверненні.


м. Миколаїв

Ще 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом

У Миколаєві на засіданні бюджетної комісії міської ради було прийнято рішення про виділення ще 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Ці кошти необхідні, в першу чергу, для придбання додаткового необхідного обладнання (апарати ШВЛ, кисневі концентратори), ліжок для лікарняних відділень, а також засобів індивідуального захисту для медиків. 


Кам’янсько-Дніпровська ОТГ, Запорізька область

Оперативна підтримка медиків та жителів громади

Керівництво Кам’янсько-Дніпровської центральної районної лікарні повідомило про недостатню кількість захисних засобів для лікарів та для дезінфекції.  У відповідь на це матеріальну допомогу у сумі 126 тис. грн спрямувала Кам’янсько-Дніпровська ОТГ, 115 тис грн надійшло з району.  Проте найбільша проблема полягає саме у придбанні необхідного, адже всі замовлення мають надійти не раніше середини квітня. 

З такою ж ситуацією придбанням і поставками зіткнулися і медзаклади на території ОТГ. «Наразі дуже проблематично знайти постачальників, у яких є в наявності зазначені товари. Деякі постачальники, які мають ЗІЗ та деззасоби у продажу, враховуючи величезний попит, пропонують придбати їх лише за готівку. Окрім цього, процедура виділення коштів, укладання договорів та придбання необхідних ЗІЗ може тривати досить тривалий час, а захистити жителів громади необхідно якомога швидше», - кажуть медики.

Реагуючи на це,  голова громади Володимир Антоненко за власний кошт  придбав 4000 захисних масок,  16 літрів дезинфікуючої рідини і 300 спреїв для рук, а також 1100 од. гумових рукавиць.

Ці засоби захисту були передані працівникам соціальної сфери, які обслуговують літніх людей, людей з інвалідністю, родини з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах; працівникам підприємств, які забезпечують надання комунальних послуг в громаді; співробітникам, які забезпечують сталу роботу міської ради в умовах карантину та запровадженої надзвичайної ситуації. ЗІЗ та деззасоби також отримали настоятелі храмів.


м. Одеса

Медичні працівники отримають доплати з міського бюджету

Наказом МОЗ України №759 від 31.03.2020 року визначено перелік посад медичних працівників, яким з березня поточного року здійснюється доплата в розмірі трьох посадових окладів.

«Враховуючи всю складність ситуації і напруженість роботи медичних працівників у небезпечних умовах, ми прийняли рішення про введення додаткових щомісячних муніципальних надбавок у розмірі від 5000 до 10000 гривень залежно від навантаження і спеціальності. Муніципальні виплати будуть отримувати не тільки лікарі, а й працівники медичних закладів, які безпосередньо залучені до боротьби з COVID-19», - зазначив мер Одеси Геннадій Труханов.


м. Кобеляки, Полтавська область

Громада організувала пошиття масок

Кобеляцька міська рада активно вживає протиепідемічних заходів в умовах карантину з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19 на території міста.

Через з гострий дефіцит масок місцева влада організувала пошиття 10 тис. таких захисних засобів багаторазового використання для всього населення Кобеляк.

Наразі працівники та депутати міської ради роздали вже більше 6 тис. масок.


м. Первомайський, Харківська область

Тимчасовий пункт обстеження пацієнтів

На території Первомайської центральної районної лікарні з’явився тимчасовий пункт скринінгового медичного сортування хворих на COVID-19. Такі пункти розгорнуто по всій Україні на території лікарень першої хвилі госпіталізації.

Це надасть медичним працівникам можливість розподіляти пацієнтів залежно від ступеню важкості та госпіталізувати в лікарні лише тих хворих, які потребують цілодобового медичного спостереження. Така схема сприятиме зниженню ризиків інфікування на території лікарні для інших пацієнтів.

Більше про те, як громади протидіють коронавірусу є ТУТ

06.04.2020 - 17:51 | Переглядів: 8115
Як громади протидіють пандемії – чергова добірка АМУ

Теги:

коронавірус медицина

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Читайте також:

30 листопада 2023

«Без успіху громад, країна не зможе бути успішним членом Європейського союзу» — Єврокомісія

«Без успіху громад, країна не зможе бути...

Від того, як ефективно муніципалітети і регіони будуть рухатися в напрямку європейської інтеграції буде...

30 листопада 2023

Дайджест можливостей для громад від Європейського інвестиційного банку

Дайджест можливостей для громад від...

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури нагадало про низку інвестиційних проєктів, що втілюються...

30 листопада 2023

Президент підписав Державний бюджет 2024: яким він буде для громад (інфографіка)

Президент підписав Державний бюджет 2024: яким...

29 листопада Президент України підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2024 рік», а раніше – 17 листопада -...

30 листопада 2023

Особливості бюджету на 2024 рік (запис вебінару)

Особливості бюджету на 2024 рік (запис вебінару)

Президент підписав Закон про Державний бюджет України на 2024 рік. Особливості головного кошторису країни обговорили...