Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні - довідник
ГО «Інститут миру і порозуміння» (ІМіП) презентувала довідник “Кращі практики реагування громад на наслідки пандемії в Україні”. Він створений за підсумками проєкту «Розбудова спроможності громади у відповідь на пандемію в Україні», що був реалізований організацією у 2021 році.
За словами авторів, довідник буде корисним для всіх українських громад, які прагнуть самостійно розбудовувати безпеку, зокрема в сфері громадського здоров’я, та ефективно відповідати на безпекові виклики, спричинені пандемією COVID-19.
Довідник розповідає про те:
- в чому полягає та як працює «Методологія самофасилітації розбудови спроможності громади відповідати на виклики пандемії в Україні», розроблена експертами ГО ІМіП;
- з якими викликами у сфері громадського здоров’я зіткнулися різні українські громади внаслідок пандемії COVID-19 та які шляхи вирішення знайшли
Пілотними громадами, в яких була апробована методологія самофасилітації, стали Сіверська ТГ (Донецька обл.) і Троїцька ТГ (Луганська обл.). Саме їхні представники пройшли спеціальне навчання та отримали змогу на практиці перевірити її дієвість під час реалізації ініціатив у сфері громадського здоров’я у своїх громадах у супроводі експертів ІМіП.
Проте у довіднику також описані уроки пандемії й інших українських громад, зокрема Полтавської та Тернопільської міських громад, Миколаївської селищної громади (Сумська обл.) та Лисецької селищної громради (Івано-Франківська обл.)
ЗАВАНТАЖИТИ довідник (PDF, 3,5 МБ)
Також для більшої зручності автори представили відеопрезентацію, яка містить детальний покроковий опис Методології самофасилітації розбудови спроможності громади. Переглянути її можна тут:
Проєкт «Розбудова спроможності громади у відповідь на пандемію в Україні» спрямований на те, щоб задокументувати досвід українських громад у боротьбі з пандемією COVID-19, ідентифікувати стратегії подолання викликів у сфері громадського здоров’я, оцінити їхні потреби і проблеми, а також надати підтримку пілотним громадам для реалізації розроблених ними ініціатив та поширити отриманий досвід серед інших українських громад та органів місцевого самоврядування. Це дасть змогу громадам керувати ризиками у сфері громадського здоров’я та підвищить їх готовність до надзвичайних ситуацій у майбутньому.
Поділитися новиною:
17 травня 2022
Перелік громад в зонах бойових дій, на...
Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО)...
17 травня 2022
Релокація бізнесу з зони бойових дій - 19 травня АМУ проведе онлайн-обговорення
Релокація бізнесу з зони бойових дій - 19...
19 травня о 14:00 в режимі відеоконференції Асоціація міст України проведе Діалоговий захід з питань місцевого...
16 травня 2022
Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО - тема вебінару 20 травня
Особливості надання окремих адмінпослуг для ВПО...
20 травня 2022 року шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» проведе вебінар щодо...
16 травня 2022
55 громад Дніпропетровщини виконали план по доходам за 4 місяці 2022 року
55 громад Дніпропетровщини виконали план по...
Про фінансові результати громад Дніпропетровщини та можливі ризики говорили учасники інформаційної сесії «Підсумки...