Як громади протидіють пандемії - добірка від АМУ

Українські громади - міста, селища, села, ОТГ - активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення зарплат медикам, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організує підвіз медиків на роботу, доставляє продукти для літніх людей і соціально незахищених сімей.

Асоціація міст України слідкує за досвідом громад.


Острозька ОТГ, Рівненська область

Кошти на боротьбу з хворобою

На позачерговій сесії Острозької міської ради було розглянуто єдине термінове питання - про внесення змін до бюджету Острозької міської об’єднаної територіальної громади.

Було вирішено виділити 335 тис. грн на протиепідемічні заходи щодо попередження розповсюдження та поширення на території громади коронавірусної хвороби.

На ці кошти придбано необхідне  медичне обладнання, засоби захисту тощо. Також було вирішено невідкладно забезпечити медичних і соціальних працівників засобами індивідуального захисту.


Іллінецька ОТГ, Вінницька область

Місцева влада спрямовує зусилля на підтримку людей

Іллінецька громада виділила майже 300 тис. грн для забезпечення посиленої готовності закладів охорони здоров’я ОТГ до боротьби з пандемією коронавірусу.

200 тис. грн спрямовано на придбання кисневого концентратора та чотирьох шприцевих насосів для введення лікарських засобів. 90 тис. грн було виділено на придбання 50 швидкісних тестів для визначення коронавірусної інфекції, засобів індивідуального захисту для медичних працівників, закупівлю противірусних й антибактеріальних препаратів, дезінфікуючих засобів.

«Ми не залишимо своїх людей з цією бідою сам на сам, однак міська влада зобов’язана подбати й про те, щоб мати фінансовий ресурс для виплати заробітної плати працівникам соціальної та бюджетної сфери. Безумовно, у разі потреби будуть виділені додаткові кошти на придбання ліків та медичного обладнання, робитимемо все можливе, щоб спільно протистояти цій хворобі», - зазначив Іллінецький міський голова Володимир Ящук.


м. Фастів, Київська область

Гуртожиток для лікарів

Для фастівських лікарів, які за необхідності працюватимуть із хворими на COVID-19, організовується гуртожиток. Про це повідомив у своєму зверненні Фастівський міський голова Михайло Нетяжук.

Гуртожиток діятиме на третьому поверсі колишньої залізничної лікарні міста, де зроблено косметичний ремонт, облаштовано вбиральні та душові кімнати.


м.Херсон

53 млн грн на боротьбу із COVID-19

Депутати міської ради підтримали внесення змін до міського бюджету на 2020 рік: більше 53 млн грн виділено на боротьбу із коронавірусом.

«Наші лікарні отримають 44 млн грн на придбання лікарських засобів, антисептичних та дезінфікуючих засобів, медобладнання, кисню для надання невідкладної допомоги тощо. Кошти будуть розподілені між трьома міськими клінічними лікарнями - ім.О.С.Лучанського, ім. А.і О.Тропіних та ім.Є.Є.Карабелеша. Буде створена робоча група, яка простежить, аби медобладнання та засоби індивідуального захисту для лікарень були придбані за адекватними цінами. Кошти, які ми виділяємо на боротьбу з COVID-19 за рахунок зменшення видатків на інші сфери, мають бути використані прозоро», - розповів Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко.

Окрім цього, 3 млн грн виділено на матеріальну допомогу багатодітним сім'ям, які перебувають у скрутному становищі.


м.Золотоноша, Черкаська область

Маски для літніх людей

У місті Золотоноша влада централізовано придбала марлю, а працівники Центру соціальної допомоги шиють маски для тих, хто перебуває у постійному прямому контакті з людьми. Це - соціальні працівники, правоохоронці, працівники міськвиконкому. Надалі колектив терцентру та міського відділу освіти продовжуватимуть шити такі засоби захисту, якими в першу чергу буде забезпечено літніх людей віком від 80 років.


Тернопільська громада

Безкоштовний транспорт для медиків

Медики Тернополя, які працюють в умовах карантинного періоду, будуть користуватися спеціальними рейсами громадського транспорту безкоштовно. Для цього вони отримали спеціальні персоніфіковані електронні картки. Також медпрацівники для користування транспортом мають мати при собі документи, що посвідчують особу, та медичну маску.

Інші категорії громадян, які мають право на проїзд у громадському транспорті у час надзвичайної ситуації, отримують звичайні перепустки. Зокрема, працівники підприємств, установ та організацій, які забезпечують життєдіяльність громади у період карантину, мають право на проїзд виключно при наявності посвідчень та в захисних масках.


м. Сватове, Луганська область

Мільйон гривень для зупинення коронавірусу

У зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу COVID-19 депутати Сватівської міської ради затвердили міську програму заходів з боротьби з коронавірусом на території Сватового та виділили з міського бюджету 1 млн грн на її реалізацію.

Кошти підуть на придбання захисного одягу, респіраторних масок, захисних рукавичок, окулярів для лікарів сімейної медицини Сватівського центру первинної медико-санітарної допомоги; на дезінфекцію автобусних зупинок та дитячих майданчиків; на придбання бактерицидних рециркуляторів для кварцювання повітря у приміщеннях; на організацію безкоштовних перевезень працівників закладів охорони здоров’я, а також працівників, що беруть участь у роботах по забезпеченню життєдіяльності міста (працівники продовольчих магазинів, аптек, комунальних служб).


Маловисківська ОТГ, Кіровоградська область

Міська рада перераховує кошти медикам

Працівники апарату Маловисківської міської ради вирішили перерахувати частину свого заробітку за березень медикам інфекційного відділення ЦРЛ. Ініціатива виникла з огляду на загальну ситуацію в країні. «Ми перераховуємо гроші не в фонди чи на лікарню, а конкретно медперсоналу, який працює у інфекційному відділені. Поки на державному рівні ухвалюють різного роду стратегічні рішення, ми маємо подбати про медиків і їх родини, про людей які живуть поряд з нами і на яких всі ми покладаємо основну надію в період пандемії», - зазначив Маловисківський голова Юрій Гульдас.

Також з місцевого з бюджету виділено понад 53 тис. грн на першочергові потреби інфекційного відділення ЦРЛ.

Водночас в громаді активізувався волонтерський рух. Маловисківська міська рада оголосила про створення волонтерського штабу для допомоги жителям громади в умовах карантинних заходів. Про готовність надати допомогу вже повідомили десятки місцевих жителів.


м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька область

Понад 1,5 млн грн на боротьбу із поширенням COVID-19

З місцевого бюджету влада Кам'янець-Подільського виділила понад 1,5 млн грн на заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції у місті.

Також фінансово підтримують громаду місцеві підприємці та благодійники.

Вже вдалося закупити спецодяг, дезінфікуючі засоби, обладнання для лікарень.


Гніздичівська ОТГ, Львівська область

«Гаряча лінія» та пункти збору допомоги

На території Гніздичівської громади впроваджено роботу «гарячої лінії» для допомоги соціально-незахищеним верствам населення у період карантину.

Також організовано пункти збору продуктів тривалого зберігання, медичних засобів і засобів особистої гігієни для формування пакетів допомоги першої необхідності з метою забезпечення ними, жителів громади, які опинилися в кризовій ситуації. Такі пункти облаштовано в смт Гніздичів та старостатах сіл Руда, Лівчиці, Облазниця.


Чуднівська ОТГ, Житомирська область

Засоби індивідуального захисту замість авто

За пропозицією в.о.Чуднівського міського голови Сергія Костякова кошти, що передбачалися на придбання автомобіля для міської ради в сумі 520 тис. грн, спрямовано на медичні заклади міста для придбання засобів індивідуального захисту хворих та медичного персоналу, матеріалів та обладнання, проведення профілактичних та протиепідемічних заходів з попередження, виявлення та лікування гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.


м.Ковель, Волинська область

Роботу апаратів ШВЛ забезпечуватиме киснева станція

Ковельські медики за підтримки місцевої влади посилено працюють над створенням відповідних умов для прийому хворих із підозрою на COVID-19.

У Ковельському міськрайонному територіальному медичному об'єднанні є 12 апаратів штучної вентиляції легень. Зараз Ковельське МТМО проводить закупівлю нових апаратів ШВЛ та пересувного рентгенівського діагностичного апарата для швидкого виявлення пневмонії.

Крім того, з резервного фонду місцевого бюджету виділено понад 1 млн грн на ще один апарат ШВЛ та медикаменти, дезінфікуючі препарати, засоби індивідуального захисту, тести та інші необхідні матеріали для надання меддопомоги хворим, які відповідають випадку 2019-nCoV.

Ковельська лікарня має сучасну кисневу станцію, яку придбали за кошти міського бюджету ще у грудні 2017 року. Її потужність – 75 літрів на годину. Кисень надходить автоматизовано, забезпечуючи роботу апаратів ШВЛ, а комп'ютеризована система відстежує роботу кисневої станції онлайн.


Новобузька ОТГ, Миколаївська область

Кошти для центральної лікарні

На позачерговій сесії Новобузької міської ради було прийнято рішення про внесення змін до видаткової частини бюджету по передачі субвенції до районного бюджету на придбання медичного обладнання та спецодягу для медиків КНП «Новобузька центральна лікарня», оскільки саме ця лікарня прийматиме хворих на COVID-19.

Для надання якісної медичної допомоги жителям громади було виділено 84 тис.грн, для придбання спеціального захисного одягу та взуття - 27 тис. грн, для придбання захисних костюмів для КНП «Новобузький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» - 10 тис. грн, для оплати пільгових рецептів - 56 тис. грн. Загальна сума склала 177 тис. грн.


м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

24 апарати штучної вентиляції легенів

Кривий Ріг має 106 апаратів ШВЛ у своєму медичному арсеналі. Розуміючи, як швидко поширюється хвороба, місцева влада терміново виділила кошти з міського бюджету на придбання ще 24 сучасних апаратів.

«Місто виділило гроші. Ми всі розуміємо, що такі апарати - єдина запорука порятунку хворих. Тому закуповуємо ще 24 апарати. Але це дуже складно зробити в нинішніх умовах, адже гостру потребу в таких апаратах відчувають усі країни світу. Поставки у виробників розписані наперед. Знайшли виробників таких апаратів аж у Лондоні і сконстатували з ними. Упевнений, що питання придбання і постачання таких апаратів в Кривий Ріг буде вирішене позитивно», - повідомив Криворізький міський голова Юрій Вілкул.


Луцька громада

3D-клапани до апаратів ШВЛ

У Луцьку місцеву владу та медиків у боротьбі з коронавірусом підтримують і приватні підприємці. Так, студія 3D-друку почала виготовляти 3D-клапани до апаратів ШВЛ, каркаси для захисних масок та щитки для медпрацівників. Центр тривимірних технологій із початком карантину перепрофілювався і замість рекламного друку виготовляє речі, що допоможуть подолати поширення COVID-19.

Ідею підприємець запозичив у фахівців із Італії та приєнався до Міжнародної спільноти інженерів по боротьбі із коронавірусом «Сovid-makers». У 3D-каркас під маску можна закріпляти будь-який матеріал – спеціальний фільтрувальний чи марлеву пов'язку, і цього вистачить на дві години. За допомогою 3D-клапанів до апарату ШВЛ можна підключити двох пацієнтів. Крім того, у студії виготовляються захисні щитки для медиків. 1000 таких щитків вже безкоштовно роздано у волинських медзакладах.


м. Чернігів

Маски для медиків шиють вчителі та майстри училища

Місцева влада у співпраці з освітянами організували пошиття масок для медиків на базі Чернігівського училища побутового обслуговування. До пошиття масок долучилися майстри виробничого навчання училища, яким допомагають вчителі праці з кількох чернігівських шкіл.

Усього тут відшивають засоби захисту більше 20 педагогів. Вже готові чотири тисячі масок, планують пошити ще мінімум тисячу.

Марлевий матеріал для масок і вимоги по кількості шарів надали медики. Зараз тут шиють шестишарові маски з медичної марлі, а також тришарові з використанням тканини бязь, які мають кишеню для змінних фільтруючих вставок.


м.Сміла, Черкаська область

Виділено кошти на апарати ШВЛ

На позачерговій сесії Смілянської міської ради депутати виділили 1 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів.

Медобладнання придбано через систему Прозоро у вітчизняного виробника.

Також один апарат міська лікарня отримала з області. Разом таких апаратів у лікарні буде 6 штук.


м. Вишгород, Київська область

Кабінет вірусологічного контролю

У приміщенні будинку культури терміново обладнано кабінет вірусологічного контролю, де чергуватимуть медики. Заклад створено з метою швидкого діагностування хвороби, надання допомоги інфікованим. Сюди можуть звернутися всі громадяни, у кого з’явилися симптоми COVID-19, або є підозра цього захворювання.

Також жителі Вишгорода можуть зателефонувати до невідкладної медичної допомоги за номером 103, або ж звернутися до найближчої амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, або до свого сімейного лікаря. Мобільні телефони сімейних лікарів нині поширюються вишгородськими соцмережами, щоб люди, які з якихось причин не мають прямого контакту свого лікаря, знали, як до нього звернутися у невідкладному випадку.


Девладівська ОТГ, Дніпропетровська область

Соціальний проєкт для боротьби з коронавірусом

Для подолання небажаних наслідків пандемії коронавірусу COVID-19 у Девладівській ОТГ за ініціативи сільського голови Олени Неліпи та за підтримки комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» в громаді запроваджено соціальний проєкт «Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!».

У рамках проєкту організовано надання допомоги в придбанні продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни найбільш вразливим жителям громади: одиноким людям похилого віку, особам з інвалідністю, тим, хто в силу різних життєвих обставин не має змоги відвідати магазин чи аптеку. Закупівля здійснюється за кошти замовника. Доставка замовлення безкоштовна.


м. Маріуполь, Донецька область

17 млн грн для підтримки людей старшого віку

Маріупольська міська рада виділила з місцевого бюджету 17 млн грн для того, щоб у період карантинних заходів підтримати найбільш вразливу частину населення – людей похилого віку.

За ці кошти було придбано 62 тисячі продуктових наборів для жителів віком більше 75 років. На одну людину розраховано два набори, яких вистачить на два місяці.


Теребовлянська ОТГ, Тернопільська область

Заходи із запобігання поширенню коронавірусу

На позачерговій сесії Теребовлянської міської ради прийнято «Програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних захворювань в тому числі корона вірусної хвороби (COVID-19) на території Теребовлянської міської ради на 2020 рік». На програму передбачено 1 млн грн з місцевого бюджету.

За кошти громади вже придбано: антисептики для рук AXD2000; дизенфікуючі засоби; одноразові рукавички, маски та респіраторні маски; безконтактні термометри, розпилювачі, біозахисні костюми та одноразові халати на суму 92 тис грн. Цими засобами забезпечено працівників освіти, соціальної сфери, культури, комунальних підприємств Теребовлянської громади. А також у відповідь на звернення керівників первинної медицини, районної лікарні, поліції та ДСНС частину цих засобів виділено для організації роботи їх працівників.

Крім того, громада організувала довезення медичних працівників до робочих місць і спрямувала з місцевого бюджету 50 тис. грн на закупівлю дизпалива.


Тульчинська ОТГ, Вінницька область

Виділено кошти на захисні костюми, медобладнання та тести

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Тульчинської міської ради було розглянуто питання забезпечення КНП «Тульчинський міський центр ПМСД» необхідними засобами індивідуального захисту, антисептичними препаратами та лікарськими засобами для надання медичної допомоги хворим з гострими респіраторними захворюваннями, спричиненими коронавірусом COVID-2019.

У результаті ухваленого рішення із резервного фонду бюджету громади виділено 73 тис. грн на проведення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, а також на придбання: захисних костюмів та дезінфікуючих засобів, бактерицидних ламп, швидких тестів для виявлення коронавірусу.


Сумська громада

Цілодобовий кол-центр

Сумська міська рада створила на базі власної служби «15-80» цілодобовий кол-центр для боротьби з COVID-19. Центр діє спільно з відділом охорони здоров’я, патрульною поліцією, комунальними службами та іншими підрозділами, надаючи мешканцям оперативну інформацію щодо ситуації із запобігання поширенню COVID-19.

Так, 24 години на добу жителі громади звертаються за телефонами служби із питаннями щодо: перших кроків для тих, хто повернувся з-за кордону; першочергових дій для людей з групи ризику; заходів з лікування; здійснення дезінфекції в місцях громадського користування та житлових будинках; щодо роботи лікарів; патрульної поліції; закладів торгівлі; руху транспорту та отримати необхідні контакти та вичерпну інформацію з усіх нагальних питань. Звернення у терміновому порядку передаються відповідним службам, які реагують у відповідності з компетенцією.


Новопсковська ОТГ, Луганська область

Заходи для недопущення поширення коронавірусної інфекції

Депутати Новопсковської селищної ради виділили 480 тис. грн для придбання апарату штучної вентиляції легень та 41 тис. грн на здійснення заходів з запобігання та поширення, локалізації спалахів епідемії та пандемії коронавірусної хвороби.

За словами голови Новопсковської ОТГ Вадима Гаєва, для цього довелося скоротити деякі видатки.


Житомирська громада

«Картка-гаманець» діє у транспорті для медпрацівників

Понад 1600 транспортник карток отримали працівники медичної сфери. Це картка-«гаманець», яка дає право безкоштовно користуватися усіма видами громадського транспорту у Житомирі. Міська рада поповнила кожну картку на 100 грн. Надалі картки будуть поповнювати керівники лікарень з бюджетів закладів, вони напряму підписали угоди з КП «Житомиртранспорт». Також картки мають спеціальні наліпки, які ідентифікують працівників медичної сфери. Тому житомиряни надають їм першочерговість у посадці.

Тим часом згуртувалися і волонтери, які у соцмережах запустили групи «Крила Житомира», де водії безкоштовно пропонують підвезти медика до роботи.


Луцька громада

Безкоштовний антисептик

Медикам «швидкої» в Луцькій громаді місцева влада придбала тисячу банок дезінфікуючого засобу ДАН-2. Зі слів медиків, дезінфектори їм вкрай потрібні, адже вони перші, хто контактує з хворими.

Також Луцька міська рада замовила 10 тисяч одиниць антисептика, який безкоштовно видаватимуть лучанам, працівникам соціальних служб, медикам, правоохоронцям, інспекторам муніципальної варти та всім, хто посилено працює у зв’язку з карантином.


м. Київ

300 млн грн для підтримки малозабезпечених осіб та майже мільярд грн - для медичної галузі столиці

Київська міська рада спрямувала 1 млрд грн для медичної галузі столиці. Кошти передбачено на закупівлю медобладнання, лікарських засобів та фінансову підтримку тих, хто бореться із пандемією. Доплати лікарям становитимуть 4 тис. грн, медсестрам – 3 тис. грн. Для технічного персоналу лікарень і поліклінік передбачено по 1 тис. грн.

Для підтримки малозабезпечених категорій населення Київрада виділили майже 300 млн грн. На сьогодні у столиці понад 12 тисяч одиноких киян похилого віку потребують допомоги. Місто закуповуватиме для них продуктові набори і буде доставляти їх пенсіонерам додому. Також передбачені надбавки для соціальних працівників, які обслуговують самотніх непрацездатних киян на дому. Для премій соцробітникам буде виділено 4,6 млн грн.

Окрім того, Київрада компенсує втрати комунальним підприємствам Київпастранс і Київський метрополітен у зв’язку із обмежувальними заходами через карантин. Місто також гарантує виплати їхнім працівникам заробітних плат. Загалом передбачено 780 млн грн.

На заходи з дезінфекції ОСББ, для ЖБК та територіальних центрів направлено 24 млн грн.


м. Чугуїв, Харківська область

Допомога вразливим категоріям населення

Самотні непрацездатні громадяни, які є підопічними міського Територіального центру соціального обслуговування, безкоштовно отримують набори продуктів харчування. Таке рішення прийняла Чугуївська міська рада. Набори придбано за кошти міського бюджету в рамках виконання Комплексної програми соціального захисту населення м. Чугуєва.

Управління освіти Чугуївської міської ради підтримало ініціативу міського голови Галини Мінаєвої, і працівники закладів освіти активно взялися до роботи з пошиття захисних масок. Частина тканини для виготовлення захисних масок придбана за кошти міського бюджету, частина – благодійна допомога освітян.

«Дякую освітянам міста за підтримку акції з пошиття масок, за небайдужість та допомогу у непростій ситуації, підтримку своїх земляків! Щирих слів подяки сьогодні заслуговують і наші соціальні працівники, які в умовах карантину продовжують надавати послуги підопічним соціального закладу, а також тим чугуївцям, які за станом здоров’я через поважний вік потребують допомоги у доставці продуктів та ліків», - зазначила Галина Мінаєва.


м. Херсон

10 млн грн на закупівлю додаткових апаратів ШВЛ та засобів захисту для медиків

Херсонська міська рада прийняла рішення виділити з міського бюджету 10 млн грн на закупівлю додаткових апаратів штучної вентиляції легень, систем захисту медикам, включаючи маски та спецкостюми.

Також Херсон вже отримав 5 тисяч експрес-тестів для діагностування коронавірусу, про що повідомив міський голова Володимир Миколаєнко.

Працівники медичних установ міста перевозитимуться міським електротранспортом безкоштовно.


м. Харків

Придбано апарати штучної вентиляції легенів

За кошти міського бюджету придбано шведські апарати штучної вентиляції легенів, які передано Міській клінічній лікарні №13, Міській клінічній багатопрофільній лікарні №17, Міській багатопрофільній лікарні №18, Міській клінічній лікарні швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова та Міському перинатальному центру.

Апарати призначені для людей будь-якого віку, навіть немовлят, надійні та автономні, можуть працювати шість годин у режимі очікування, без електрики. Устаткування використовують для інвазивної та неінвазивної вентиляції легенів.

Місто планує придбати за 40 млн грн з резервного фонду ще 20 німецьких апаратів ШВЛ.

Крім того, лікувальні установи Харкова отримали 16 сучасних апаратів УЗД, куплені за кошти підприємців, які увійшли до Міського антикризового штабу.

Харківський міський голова Геннадій Кернес нагадав, що міська рада вже виділила 60,5 млн грн на запобігання виникненню і поширенню коронавірусу на території міста.


Давидівська ОТГ, Львівська область

Придбання апаратів ШВЛ

Давидівська ОТГ виділила 500 тис. грн на придбання апарату ШВЛ (штучної вентиляції легенів) для Пустомитівської районної лікарні, а також 3,5 млн грн на придбання апаратів ШВЛ для Центру легеневого здоров’я (туберкульозна лікарня).

Обидва медзаклади обслуговують жителів громади і у випадку реальної загрози через ускладнення від захворювання на коронавірус ці апарати зможуть врятувати життя людей.


м. Чернівці

2 тисячі захисних костюмів для медперсоналу

Для медичних працівників міської лікарні №1, яка приймає хворих на коронавірус, придбано 2 тисячі захисних комбінезонів з капюшоном та водостійким покриттям. На це з місцевого бюджету виділено майже 1 млн грн. Рішення про перерозподіл коштів на закуплю комбінезонів прийняв виконавчий комітет.

У міській лікарні підготовлено 50 місць, ще 50 місць - в резерві. Тут є 300 комплектів індивідуального захисту, 135 комплектів спецодягу, 1000 пар захисних високих рукавиць, 900 пар нітрилових рукавиць, 4 багаторазових біокостюма підвищеного захисту, 1050 респіраторів, працює 7 апаратів ШВЛ, є 27 точок подачі кисню. Також створено запас ліків та деззасобів.


м. Хмельницький

Майже 20 млн грн на боротьбу з коронавірусом

Хмельницька міськрада виділила 19,8 млн грн на закупівлю медичного обладнання і засобів для протидії поширеню коронавірусної інфекції.

За ці кошти буде придбано 10 апаратів штучної вентиляції легень, 100 ліжок, 500 комплектів постільної білизни, 50 інфузійних насосів, пульсоксиметрів і кисневих концентраторів.


м. Дубно, Рівненська область

Кошти на тести та апарати ШВЛ

Дубенська міська рада з бюджету міста на протидію коронавірусу виділили понад 1,5 млн грн. Зокрема, 50 тис. грн - на придбання експрес-тестів, ще 50 тис. грн - на придбання паливно-мастильних матеріалів для транспортування біоматеріалів до обласного лабораторного центру.
1 млн грн з бюджету міста спрямовано на придбання двох апаратів штучної вентиляції легень для інфекційного відділення Дубенської міської лікарні та ще 60 тис грн - на поточний ремонт системи киснезабезпечення цього відділення. Майже по 200 тис. грн виділено на придбання медобладнання для пологового будинку та поліклініки.

Раніше відділ охорони здоров'я міста централізовано отримав у Рівному більше 10 тисяч масок, 2 пульсоксиметри, 2 шприцевих дозатори, мішок «Амбу» для вентиляції легень вручну. Маски розподілені між медичними закладами міста для працівників. Також медиків забезпечено деззасобами, медичними препаратами, захисними костюмами.


Луганська область

Тимчасові пункти прийому хворих на коронавірусну хворобу

На території закладів охорони здоров’я першої хвилі у містах Рубіжне, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Лисичанськ та Біловодськ діятимуть тимчасові пункти на базі наметових містечок. До облаштування наметів залучені сили рятувальників та медичних працівників області.

Тимчасові пункти прийому хворих встановлено на виконання розпорядження керівника з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 та з метою формування мережі спеціалізованих закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою.


м. Краматорськ, Донецька область

Координаційна група взаємодії волонтерів та місцевого самоврядування

Міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у Краматорську об’єднав зусилля з місцевими волонтерськими організаціями для боротьби з коронавірусом у місті та допомоги населенню. Було проведено конференцію за участі органів місцевого самоврядування та волонтерських груп. Прийнято рішення координувати спільну діяльність. Зокрема, була створена група у соціальних мережах для оперативної комунікації, визначено систему координації дій та першочергові кроки.


Кропивницька громада

Придбано три апарати штучної вентиляції легенів для опорної лікарні

Кропивницька міська рада визначила Центральну міську лікарню базовим закладом з прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Для забезпечення її необхідним обладнанням було схвалено рішення перерозподілити кошти, передбачені для капітального будівництва медичних установ. 1,2 млн грн спрямовані на придбання трьох апаратів штучної вентиляції легенів.

Нове обладнання вже встановлено у лікарні, воно підходить для лікування як дітей, так і дорослих. Кожний апарат постачається у комплекті з кисневим концентратором.

У лікарні створено запас захисного одягу для медичних працівників, які працюватимуть із хворими на коронавірусну інфекцію: комбінезони, протичумні костюми, хімстійкі гумові та латексні рукавички, захисні окуляри, респіратори, одноразові флізелінові халати і фартухи, одноразові та марлеві маски.

Для опорного закладу також виділено та повністю укомплектовано спеціальний автомобіль швидкої допомоги для перевезення хворих на коронавірус.


м. Одеса

Виділено кошти на медобладнання і тести

Міська влада Одеси робить все, щоб не допустити поширення COVID-19 у регіоні. З міського бюджету вже виділено 142 млн грн на заходи щодо попередження та зниження ризику інфікування населення.

Так, на придбання експрес-тестів для діагностики коронавірусу виділено 3,25 млн грн. Зміни в законодавстві дозволять провести закупівлю 10 тисяч експрес-тестів Одеської міської клінічної інфекційної лікарні за прямим договором без довгострокових тендерних процедур, що значно прискорить процес постачання тест-систем у медзаклад і оперативне проведення діагностики.


Кам’янська ОТГ, Дніпропетровська область

Заходи з боротьби з коронавірусом координує спеціальний штаб

Всі служби, управління та департаменти міста чітко виконують усі пункти протоколу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В установах освіти всіх форм власності до 24 квітня оголошено карантин. Організовано дистанційний процес навчання, скасовано всі масові заходи, весь громадський транспорт і зупинки обробляються спеціальними дезінфікуючими засобами. Через ЗМІ та радіо жителям повідомляють про поточну ситуацію, а також інформують про симптоми і запобіжні заходи, які рекомендовані МОЗ України.

З міського бюджету виділено 10 млн грн на першочергові заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусом. За розпорядженням міського голови два рази на тиждень всі служби, які забезпечують життєдіяльність міста, будуть координувати свою роботу на спеціальному засіданні штабу.

Також в терміновому порядку завершується ремонт другої половини інфекційного відділення міської лікарні №7, куди у разі необхідності будуть направлятися люди, які контактували з хворими на коронавірус.

Якщо у пацієнтів буде виявлено і підтверджено коронавірус, їх направлятимуть до лікарні міста Дніпро.


м. Полтава

Місто діє на попередження розповсюдження захворюваності

У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було вирішено в’їзди й виїзди у Полтаву перекрити бетонними блоками. Пропуск відкритий тільки через п’ять блокпостів, де чергують рятувальники та поліцейські. Вони проводитимуть температурний скринінг водіїв та пасажирів. За потреби їх відправлятимуть до медиків.

Також у місті працюють мобільні групи оперативного штабу, які перевіряють дотримання підприємцями та жителями карантинних заходів.


м. Долинська, Кіровоградська область

Додаткові кошти на боротьбу з коронавірусом

На позачерговій сесії Долинська міська рада прийняла рішення про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції.

Так, виділено 300 тис. грн Долинській центральній районній лікарні на придбання швидких (експрес) тестів для діагностики коронавірусу; на дезінфікуючі речовини та засоби індивідуального захисту; на лікувальні засоби для надання медичної допомоги хворим.

Також громада видлила 50 тис. грн для КП «Долинський Міськкомунгосп» на придбання дезінфікуючих засобів та тканини для пошиття захисних масок.


м. Львів

У місті робитимуть ПЛР-тести

ПЛР-тести, які дозволять виявляти інфекцію на ранній стадії, будуть робити у Львові. Раніше аналізи треба було відправляти до Києва і чекати результат декілька днів. Тепер тестування на наявність коронавірусу займе кілька годин. Лабораторія робитиме від 100 тестів на день. Львів замовив 20 наборів реагентів для всіх етапів ПЛР-тестування на суму понад 1 млн грн. Цього недостатньо, тому Львівський міський голова Андрій Садовий закликав усіх медиків, фармацевтів, власників чи працівників медлабораторій, науково-дослідних установ, по можливості, допомогти місту з якісними імпортними реагентами.


Тростянецька ОТГ, Сумська область

Вся громада підтримує міську лікарню

Тростянецька міська рада виділила рішенням сесії міський лікарні для підготовки до подолання вірусу COVID-19 кошти в сумі 700 тис. грн, з яких 400 тис. грн - на два апарата штучної вентиляції легень, 300 тис. грн - на придбання дезінфікуючих засобів.

Завдячуючи фінансовій підтримці суб’єктів господарювання та небайдужих тростянчан, Благодійний Фонд «Доброта» закупив нове медобладнання на суму 169,3 тис. грн. Було придбано: дозатор лікувальних речовин (інфузійний насос), монітор пацієнта поліфункціональний, дефібрилятор.

Також з бюджету Тростянецького району виділено 100 тис. грн на придбання лікарських засобів та засобів індивідуального захисту персоналу. А Мартинівська та Ницахська громади виділили лікарні по 10 тис. грн на придбання апарату штучної вентиляції легень.


м. Чернігів

Кошти на медицину та зарплати медперсоналу

У Чернігові з метою запобігання захворюванню, викликаному поширенням коронавірусу COVID-19, створений міський оперативний штаб, діє міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Також активно ведеться робота щодо забезпечення закладів охорони здоров’я необхідним медичним обладнанням, виробами медичного призначення, деззасобами та засобами індивідуального захисту.

На міську лікарню №2, інфекційне відділення якої готується приймати таких пацієнтів, вже виділено 3,6 млн грн. За ці кошти придбано: 500 комплектів захисного одягу для медперсоналу, 1000 респіраторів, 200 пар хірургічних рукавичок, 4000 шприців, 300 флаконів етилового спирту, медикаменти та інші вироби медичного призначення. З депутатського фонду перераховано 800 тис.г рн, які теж залучаються для придбання того, що необхідно для забезпечення діяльності лікарні.

Медичний персонал інфекційного відділення, який контактуватиме з хворими на коронавірус, буде отримувати надбавки з коштів міського бюджету.


м.Білгород-Дністровський, Одеська область

1,2 млн грн на медичне обладнання

На позачерговій сесії Білгород-Дністровської міської ради депутати ухвалили рішення виділити з бюджету 1, 2 млн грн на придбання необхідного устаткування в лікарню в рамках заходів з недопущення поширення коронавірусної інфекції.

За ці кошти буде придбано один апарат штучної вентиляції легенів, портативний апарат ШВЛ, поліфункціональний монітор пацієнта з неінвазивним виміром гемодинаміки та інше медичне обладнання.

Окільки міська лікарня Білгород-Дністровського визначена опорним закладом, який прийматиме і забезпечуватиме лікування людей у разі виявлення коронавіруса, місцева влада звернулася до сусідніх громад з проханням також виділити кошти на медичне обладнання, оскільки їх жителі лікуватимуться саме у цій лікарні.


Вінницька громада

Спеціалізоване інфекційне реанімаційне відділення

У Вінниці на базі першої міської клінічної лікарні №1 створюється інфекційна реанімація на 25 робочих місць.

«У лікарні працюють над додаткових створенням оснащених боксів і напівбоксів інтенсивної терапії. Простими словами, ми створюємо інфекційну реанімацію на 25 робочих місць. Уже розмістили замовлення на придбання додаткового оснащення на загальну суму 19 млн грн. Йдеться про ті гроші, які виділила міська рада минулого тижня на позачерговому засіданні сесії. За ці кошти плануємо придбати 20 апаратів штучної вентиляції, монітори спостереження за станом пацієнта, шприцеві та інфузійні насоси, дефібрилятори, рентгенівський і ультразвуковий пересувні апарати. Частина обладнання вже надійшла, частину обладнання очікуємо в найближчий час. Все залежить від постачальника. Рентгенівський апарат вже знаходиться у відділенні, також замовили 1250 швидких тестів на визначення коронавірусу для лікарні №1 і майже 3000 тестів для інших закладів міста», – повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Вінницька міська клінічна лікарня №1 визначена базовою для прийому дорослих, хворих на COVID-19.


Тернопільська громада

Онлайн Штаб для боротьби з коронавірусом

Тернопільська міська рада створила Штаб для боротьби з коронавірусом для прийняття рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Штаб оперативно інформуватиме громаду щодо ситуації із захворюваністю на коронавірус в Україні та у Тернополі.

У мережі Фейсбук створено спільноту Тернопільський штаб для боротьби з коронавірусом, де публікується достовірна інформація про: рішення оперативного штабу Тернополя щодо коронавірусу (у т.ч. про обмежувальні заходи, заборони, карантини тощо) та реагування на оперативні ситуації, які виникають у місті, а також надаються консультації щодо дій у разі підозри захворювання на коронавірус.


Семенівська ОТГ, Житомирська область

Громада гуртується для протидії пандемії

Семенівська сільська рада та виконком оперативно прийняли низку необхідних рішень з метою виділення відповідних бюджетних коштів та вжиття першочергових заходів для запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території громади.

Також було прийнято рішення збирати готівкові кошти, невідкладно знайти та придбати необхідні засоби захисту, щоб медичні працівники первинної ланки та жителі громади, які звертатимуться по допомогу, почувалися у безпеці.

Небайдужі жителі та місцеві підприємці зібрали кошти, за які придбано на перший час захисні костюми та окуляри, вугільні респіратори, хірургічні маски.


смт Оржиця, Полтавська область

Тести на коронавірус

Оржицька селищна рада виділила з місцевого бюджету кошти та придбала 25 сертифікованих тестів іноземного виробництва для швидкої діагностики коронавірусної інфекції.

За потреби їх використають для діагностики коронавірусу не лише у жителів селища, а й району. Нині тести передано до комунального закладу «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги».


м. Краматорськ, Донецька область

Перерозподілено кошти на боротьбу з поширенням COVID-19

Під час засідання чергової 67-ї сесії Краматорської міської ради схвалено рішення про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік.

Одним з пунктів передбачається перерозподіл видатків, що передбачені в міському бюджеті, на проведення заходів щодо запобігання поширення коронавірусу та лікування хворих з підозрами на COVID-19 загальною сумою 12,9 млн грн.


м. Енергодар, Запорізька область

Заходи для попередження поширення інфекції

Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України в чотирьох містах-супутниках АЕС, до числа яких входить і Енергодар, введено особливий карантинний режим. Згідно з рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, тимчасово обмежено проїзд транспорту через головний в’їзд до міста. Тут облаштовано станцію патрульної поліції, де цілодобово чергують працівники правоохоронних органів у супроводі чергового медика. Працівники містоутворюючих підприємств, які проживають за межами міста, використовують при в’їзді свої робочі пропускні документи.

На період карантину посилено роботу правоохоронних органів. Щоденно місто патрулюють працівники поліції та військовослужбовці Національної гвардії України.

Жителям міста, які належать до групи ризику запроваджено видачу захисних масок. Також засобами індивідуального захисту забезпечені працівники комунальних установ, бюджетних організацій та правоохоронних органів.

Міська рада прийняла рішення виділила додаткові кошти на потреби медичних закладів, зокрема, для придбання засобів індивідуального захисту, медичного обладнання, необхідних медикаментів та матеріалів. У разі спалаху інфекції у місті для вжиття додаткових заходів будуть використані кошти резервного фонду у розмірі 3 млн грн.


м.Умань, Черкаська область

Лікарню забезпечено протиепідемічним одягом

Уманська міська рада виділила 4,4 млн грн для міської лікарні на забезпечення лікувально-профілактичними засобами для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Кошти підуть на придбання медичного обладнання, ліків, засобів індивідуального захисту та дезінфекційних засобів.

Наразі Уманська міська лікарня забезпечена комплектами протиепідемічного одягу у кількості 300 шт., одноразовими медичними рукавичками – 6000 шт.


Слобожанська ОТГ, Дніпропетровська область

Роз’яснювальна робота серед населення

Працівники Слобожанської селищної ради разом з волонтерами проводять роз’яснювальну роботу серед населення щодо шляхів поширення коронавірусу та методів запобігання інфікування.

З початку карантину, що введений на території громади з 13 березня, друкована інформація постійно оновлюється на інформаційних стендах ОТГ, розміщуються статті та посилання на офіційні джерела в засобах масової інформації, на сайті Слобожанської ОТГ та в соціальних мережах.

Також територією населених пунктів громади регулярно проводиться патрулювання з метою запобігання порушень жителями громади.


Мукачівська ОТГ, Закарпатська область

Боротьба з коронавірусом – першочергове завдання

Міська рада на сесії прийняла рішення щодо збільшення резервного фонду місцевого бюджету на 6 млн грн та виділення 4 млн грн на придбання медобладнання. Місто закупить для медичних закладів додатково чотири апарати штучної вентиляції легень, ще три передасть держава. Наразі в медичних закладах міста є вже дев’ять таких апаратів. Також буде куплено газовий аналізатор крові.

У громаді працює 5 груп швидкого реагування, які забезпечують дотримання карантинних заходів. Окрім того, інспектори проводять роз’яснювальну роботу серед населення.

Щодня 10 працівників соціальної служби турбуються про 124 одиноких місцевих жителів похилого віку.

У період карантину вчителі міста проводять уроки зі школярами дистанційно. Для організації такого навчання заклади використовують свої офіційні сайти, на яких створено розділ «Навчання під час карантину». Заняття проводять за допомогою вебінарів, відеопрезентацій, відеоуроків та інших форм дистанційної роботи.


м. Миколаїв

Кошти на боротьбу з коронавірусом COVID-19 та розвиток медицини

Міська рада внесла зміни до бюджету, виділивши додатково 45,6 млн грн на медицину. З них 27,5 млн грн зарезервовано в бюджеті на випадок надзвичайних ситуацій, 7,5 млн грн передбачено на розвиток медичної сфери. Ще понад 10 млн грн спрямовано безпосередньо на реалізацію заходів з боротьби з коронавірусом.

Це дозволить придбати додаткове обладнання та засоби індивідуального захисту для медпрацівників. Зокрема, будуть закуплені два апарати штучної вентиляції легень та одноразові контури для існуючих апаратів штучної вентиляції легень, діагностичне обладнання – автоматизована портативна система виявлення нуклеїнових кислот iPonatic та 8 комплектів діагностичних тестів, поповнено запас медикаментів.


Кілійська ОТГ, Одеська область

Літні жителі отримають маски безкоштовно

Місцева влада вирішила безкоштовно забезпечити медичними масками старших людей, які перебувають на обслуговуванні соціальних служб, а також співробітників, діяльність яких передбачає інтенсивні контакти з жителями. Міська рада уклала прямий договір з виробниками на постачання 10 тисяч масок впродовж десяти днів.

Окрім того, під час карантину працівники дитячих садків, використовуючи службове оснащення, шитимуть маски із закуплених за кошти бюджету матеріалів.


Івано-Франківська громада

Медзаклади отримають кошти на засоби захисту

Із резервного фонду міського бюджету Івано-Франківська рішенням міської ради виділено 800 тис. грн на закупівлю засобів індивідуального захисту для медиків.

Відповідно до розподілу кошти отримають Міська клінічна лікарня і Центральна міська клінічна лікарня. Фінансова підтримка також надійде дитячій лікарні, перинатальному центру, Центру первинної медичної допомоги.

Окремо 840 тис. грн спрямовано на закупівлю медичних масок.

Додатково будуть виділені кошти на дезинфікуючі засоби працівникам соціальних служб.


м. Сєвєродонецьк, Луганська область

Місцева влада шукає можливості для підтримки населення під час пандемії

Міська рада звернулася до підприємців та жителів міста із закликом подати пропозиції щодо організації виготовлення медичних масок у місті, яких критично не вистачає у продажі. Влада сприятиме у налагодженні їх виробництва і готова закупити готові вироби для потреб міських лікарень, бюджетних установ, для забезпечення соціально незахищених жителів міста.

Також, враховуючи небезпечну ситуацію з розповсюдженням коронавірусу, на сесії міської ради прийнято рішення про виділення додаткових коштів у сумі 8,3 млн грн для медичних закладів міста.


Юрковецька ОТГ, Чернівецька область

Кошти на придбання медобладнання

З бюджету Юрковецької громади виділено 355 тис. грн для придбання апарату штучної вентиляції легень для місцевої лікарні. Як зазначив сільський голова Віталій Шафер, необхідно зробити все, щоб при першій необхідності лікарі змогли надати кваліфіковану допомогу пацієнтам з COVID-19.

Крім того, місцева влада постійно інформує населення про заходи, яких вживає громада для збереження здоров’я людей, та відповідальність за порушення правил карантину.


Галіцинівська ОТГ, Миколаївська область

Безкоштовна психологічна допомога

Центр освіти дорослих спільно з інклюзивно-ресурсним центром Галицинівської сільської ради запропонували усім жителям громади професійну психологічну підтримку на безкоштовній основі під час карантину. «Якщо ви переживаєте щодо пандемії коронавірусу, не можете самостійно справитися зі своїми негативними думками та емоціями, погано спите вночі або ж просто відчуваєте себе самотніми, то запрошуємо до співпраці», - зазначають фахівці громади. Окрім особистих зустрічей, консультації можливі й телефоном.


Сумська громада

Розкриття резервного фонду для боротьби з пандемією

Виконавчий комітет Сумської міської ради ухвалив рішення про розкриття резервного фонду міського бюджету в розмірі 20 млн грн та прийняття траншу у сумі 5 млн грн від сумських підприємств на заходи щодо протидії поширення захворюваності у разі виникнення захворювання на коронавірусну інфекцію на території Сум.

10 млн грн виділено на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень, 3 млн грн – на медичні засоби, необхідні для лікарень міста, та 7 млн грн (у разі потреби) – на лікування та обсервацію хворих на коронавірусну інфекцію. Ще 5 млн грн надійде в якості траншу від ТОВ «Гуала Кложерс Україна» та АТ «Технологія».


Ізюмська ОТГ, Харківська область

Про здоров’я і безпеку жителів турбується місцева влада

Ізюмська міська рада впроваджує ряд заходів для попередження поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). На позачерговій сесії було виділено 500 тис.грн для закупівлі у разі необхідності медикаментів та засобів захисту від коронавірусної інфекції.

Створена міжвідомча комісія, яка здійснює моніторинг та проводить роз’яснювальну роботу з населенням, запроваджено вуличне патрулювання.

Для жителів, які залишилися без підтримки рідних та близьких і потребують допомоги, Територіальний центр соціального обслуговування Ізюмської міської ради організував допомогу у придбанні та доставці продуктів харчування і медикаментів.


Славутська ОТГ, Хмельницька область

Організовано довіз працівників та дезінфекцію будинків

Керівники комунальних підприємств Славутської громади на час карантинних обмежувальних заходів забезпечили довіз працівників комунальної сфери до місць роботи власними силами. Для працівників медичної галузі довіз організовано Славутською міською радою.

У громаді регулярно проводяться роботи з дезінфекції під’їздів багатоквартирних будинків: обробляються поручні, стіни, підлога, дверні ручки, ліфти тощо.


Корюківська ОТГ , Чернігівська область

На боротьбу з коронавірусом – всі можливі ресурси

Корюківський міський голова Ратан Ахмедов повідомив, що місто з резервного фонду виділило 120 тис. грн на придбання засобів медичного призначення. За них першочергово закуплять необхідні засоби для профілактики і боротьби з поширенням коронавірусу. Це - медикаменти, тести, дезінфікуючі засоби тощо.

Найбільше коштів отримала Корюківська центральна районна лікарня - 110 тис. грн. Центру первинної медико-санітарної допомоги виділено 10 тис.грн.


м. Коростень, Житомирська область

Самотнім пенсіонерам допоможе волонтерська служба

У Коростені розпочала роботу Волонтерська служба, що доставлятиме ліки та продукти харчування самотнім літнім людям. Щоб скористатися допомогою волонтерів, варто зателефонувати до Управління праці та соцзахисту населення міської ради, узгодити з реєстратором перелік продуктів чи ліків, які необхідно придбати та доставити на адресу замовнику.

Всі волонтери отримають відповідні посвідчення, завірені печаткою управління, та сигнальні жилети.


м. Стрий, Львівська область

Громада об’єднується для допомоги іншим

У Стрию створено ініціативну групу «Поміч» у соціальній мережі, яка об’єднує місцевих медиків, меценатів, правоохоронні органи та небайдужих жителів.

Мета групи - оперативна комунікація щодо інформаційної та фізичної підтримки всіх жителів громади.


Тернопільська громада

Кошти на апарати штучної вентиляції легень та медикаменти

Тернопільська міська рада на позачерговій сесії прийняла зміни до бюджету, якими передбачено перерозподіл коштів, що будуть спрямовані на потреби медичної галузі.

«Ми спрямовуємо додаткові кошти у сумі понад 10 млн грн для потреб медичної галузі, з яких понад 5 млн грн - на придбання апаратів штучної вентиляції легень. Інша сума коштів буде направлена на потреби медичних закладів для придбання предметів індивідуального захисту, гігієни, медикаментів», - розповів Тернопільський міський голова Сергій Надал.


Бучанська ОТГ, Київська область

Маршрут допомоги жителям громади

Влада Бучанської ОТГ, щоб допомогти малозабезпеченим родинам легше пережили карантин, створила мобільні групи. Так, 250 спеціальних наборів продуктів харчування доставляються жителям громади, які найбільше потребують підтримки.

Раніше Бучанська громада за кошти місцевого бюджету замовила 50 експрес-тестів для діагностування коронавірусної інфекції COVID-19, закупила медичні маски одноразового та довготривалого використання, медичні рукавиці, дезинфікуючі засоби для рук та приміщень, засоби індивідуального протиепідемічного захисту для працівників, які здійснюють життєзабезпечення міста.


Житомирська громада

Заходи для недопущення поширення коронавірусної інфекції

Міська влада для попередження та зупинення поширення коронавірусної інфекції замовила експрес-тести для виявлення хвороби, проводить дезинфекцію вулиць та зупинок громадського транспорту, організувала доставку продуктів харчування та інших предметів першої необхідності людям літнього віку та одиноким хворим жителям.

Для недопущення поширення інфекції на території громади виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення про створення додаткових мобільних груп, що контролюватимуть дотримання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання.

Раніше Житомирський муніципалітет організував евакуацію своїх жителів, які повертались з-за кордону. Було створено декілька груп медиків, які були повністю забезпечені захисними костюмами та тестами на вірусну інфекцію. Усіх прибулих орендованими автобусами доставлено додому.


м. Рівне

Кошти з бюджету міста на медичне обладнання, ліки, надбавку медпрацівникам та засоби дезінфекції

Із резервного фонду бюджету Рівного на потреби міського управління охорони здоров'я виділено 10 млн грн. Ці кошти будуть спрямовані на закупівлю засобів індивідуального захисту для медичних працівників, а також медикаментів для пацієнтів інфекційного відділення та спеціального медичного обладнання, зокрема, апаратів штучного дихання.

1,5 млн грн спрямовується управлінню житлово-комунального господарства для придбання засобів дезінфекції.

Раніше на сесії міськради було виділено 8 млн грн на придбання апаратів штучної вентиляції легенів для Рівненської міської лікарні. Також з місцевого бюджету будуть виділені кошти для надбавки медичним працівникам, які контактуватимуть з інфекційними хворими.


м. Черкаси

Оснащення інфекційної лікарні

Близько 4,7 млн грн виділено з міського бюджету для оснащення Черкаської інфекційної лікарні для запобігання поширенню інфекції коронавірусу. Ще 3 млн грн - для доплат лікарям, які працюватимуть з інфекційними хворими. Такі рішення були прийняті на позачерговій сесії міської ради.

Кошти з резервного фонду буде перерозподілено для закупівлі в інфекційну лікарню апаратів штучного дихання, цифрового пересувного рентгенапарату, безконтактних термометрів, моніторів цілодобового нагляду та іншого необхідного обладнання.

Також 75 тис. грн депутати передбачено для оснащення трьох дезінфекційних груп Черкаського міськрайонного відділу ДСНС.

Для фахівців інфекційної лікарні вже замовлено 264 костюми біологічного захисту. У місті функціонують 64 наркозно-дихальних апарати та апарати штучної вентиляції легень. Ще один апарат Черкаси найближчим часом отримають із державного резерву.

Також містом курсують спецавтомобілі, що інформують про необхідність дотримання правил карантину. Зокрема, рятувальники закликають: не виходити на вулицю без нагальної потреби й не відвідувати місця масового скупчення людей. А ще – одягати захисні маски та зберігати дистанцію. Крім того, нагадують про дотримання правил особистої гігієни.


Новострілищанська ОТГ, Львівська область

«Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!»

З 20 березня 2020 року в Новострілищанській ОТГ рада громади реалізує соціальний проєкт «Гуртуємося, підтримуємо, допомагаємо!». Його метою є надання допомоги в придбанні продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни найбільш вразливим перед наслідками пандемії коронавірусу COVID-19 жителям громади: одиноким людям похилого віку, особам з інвалідністю, а також тим, хто в силу різних життєвих обставин не має змоги дібратися до магазину чи аптеки.


Гніванська ОТГ, Вінницька область

Ремонт лікарні та дезінфекція жилих будинків

На позачерговій сесії міської ради, яка зібрадлася за ініціативи голови громади Володимира Кулешова, було схвалено рішення щодо боротьби з поширенням коронавірусу СОVID-19. На відповідні заходи з міського бюджету виділено 300 тис грн. У громаді проводиться дезінфекція під'їздів багатоквартирних будинків: у місті Гнівань, а також у селах Могилівці та Демидівці. Планується дезінфікувати усі будинки ОТГ.

Ще 50 тис. грн виділено міській лікарні на потреби профілактики і 170 тис. грн на завершення ремонтних робіт в терапевтичному відділені. Також депутати прийняли рішення в разі потреби про можливість проведення сесії в дистанційному режимі.


Черкаська область

Підвіз медичних працівників до місця роботи

Голови органів місцевого самоврядування організовують підвіз медичних працівників до місця роботи. Адже з 21 березня рух громадського транспорту в області припинився на час карантину.

З 22 березня запрацювали спеціально розроблені маршрути: медичних працівників забиратимуть, як по місту Черкаси, так і по всіх населених пунктах області. Районні автобуси допомагають добиратися до міських закладів медичним працівникам, що живуть у селах, а міські автобуси доставляють до місця роботи у містах.

Усі задіяні транспортні засоби мають знак Червоного хреста на лобовому склі, а до них – лише за перепустками. Ці послуги надаватимуться за рахунок місцевих бюджетів. Усі маршрути сплановані таким чином, щоб були зайняті тільки сидячі місця. Пасажири та водії мають бути у захисних масках. Проводиться санобробка салонів.


м. Слов’янськ, Донецька область

Головне завдання – боротьба з поширенням коронавірусу

Слов’янська міська рада виділила майже 2 млн грн, які спрямовані на: апарати штучної вентиляції легенів; генератор холодного туману та пральна машина для санітарної обробки; медичний інструментарій для лікарень.

Міський відділ охорони здоров'я, згідно ухваленого рішення, зобов'язаний подбати про підвіз медпрацівників на час карантину. Управління соціального захисту населення буде забезпечувати продовольчими наборами малозабезпечені сім'ї з дітьми та інші соціально незахищені категорії громадян. За словами міського голови Вадима Ляха, на такі набори передбачено близько 700 тис. грн, ці гроші раніше були заплановані на закупівлю дитячого майданчика.


м.Ужгород

11,4 млн грн виділено на протидію коронавірусній інфекції

Ужгородська міська рада на позачерговій сесії вирішила збільшити бюджетні призначення на медицину 11,4 млн грн.

Кошти спрямовуються на протиепідемічні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню в Ужгороді гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCOVID: на придбання апаратів штучної вентиляції легень, респіраторних медичних масок, протичумних костюмів, дезінфекційних засобів, спиртовмісних септиків, тестів, моніторів пацієнта.

Кошти розподіляються між комунальними медзакладами міста.


Новокаховська ОТГ, Херсонська область

Робота соціальних служб в умовах карантину

Новокаховська міська громада максимально подбала про безпеку в умовах карантину для працівників соціальних служб, які обслуговують важко хворих людей похилого віку та літніх одиноких жителів.

Усі соцпрацівники додатково проінструктовані щодо засобів індивідуального захисту, мають маски, при відвідуванні людей користуються одноразовими гумовими рукавичками, які змінюють при обслуговуванні кожного жителя. Вони проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу зі своїми підопічними про карантин і про засоби захисту від захворювання.

Також у громаді створено три мобільні бригади для оперативного реагування на потреби у наданні соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та в яких виховуються діти з інвалідністю, громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги. До складу бригад входять працівники терцентру соціального обслуговування, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.


Луцька громада

60 млн грн для обласної лікарні, що визначена опорною у боротьбі з коронавірусною інфекцією

Луцька міська ради на позачерговій сесії схвалила рішення про перенаправлення 60 млн грн на заходи з боротьби з коронавірусом для обласної клінічної лікарні, яка визначена опорним медзакладом у боротьбі з коронавірусною інфекцією. За ці кошти буде придбано необхідне обладнання та апарати штучного дихання.

Також передбачено 500 тис. грн для матеріальної допомоги медпрацівникам, які залучені до робіт із запобігання поширення коронавірусу.

На забезпечення перевезення медичного персоналу передбачено 1 млн грн.

Крім того, було збільшено видатки виконавчому комітету для правоохоронних заходів і закладів на “Програму забезпечення особистої безпеки громадян та протидії злочинності на 2018-2020 роки” у сумі 100 тис. грн.


Запорізька область

Запорізькі громади готуються протистояти COVID-19

У всіх об’єднаних територіальних громадах Запорізької області відбулись засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо заходів з протистояння можливій епідемії.

Голова Запорізького РВ АМУ Запорізький міський голова Володимир Буряк повідомив: «Враховуючи ситуацію, ми прийняли рішення придбати додатково 20 апаратів штучної вентиляції легень і 20 моніторів. Крім того, в бюджеті міста є резервний фонд у розмірі 50 млн грн для потреб лікарень у препаратах і витратних матеріалах на випадок епідемії в місті. Дві міські лікарні готові до переходу в обсервацію. В разі поширення вірусу – перепрофілюємо ще дві».

Всі громади області проводять всі можливі заходи для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Консультації в ЦНАП та інших установах надаються в телефонному режимі. У Смирновській і Великобілозерській ОТГ Центри надання адміністративних послуг здійснюють прийом документів тільки в онлайн-режимі та через засоби поштового зв’язку.

Бердянська міська рада виділила з місцевого бюджету 1,2 млн грн для придбання спеціалізованого медичного обладнання.

На потреби медичних працівників в засобах індивідуального захисту та засобів лабораторної діагностики громади виділяють кошти з місцевого бюджету:

Михайлівська сільська громада - 7200 грн

Новоолексіївська ОТГ - 5000 грн

Керівництво Приморської громади доручило управлінню соціального захисту населення забезпечити контроль за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які залишились без піклування, організувати їм доставку продуктів харчування, ліків тощо.

Зараз громади Запорізької області проводять інвентаризацію апаратів штучної вентиляції легенів. Розглядається можливість передачі апаратів ШВЛ у тимчасове користування в заклади, які залучаються до лікування хворих на коронавірус. Також вивчається питання щодо придбання експрес-тестів для швидкої діагностики грипу та короновірусу COVID- 19 в закладах охорони здоров’я первинного рівня.


м.Олександрія, Кіровоградська область

Міська влада налагоджує співпрацю з підприємцями для пошиття захисних масок

У зв’язку з відсутністю захисних масок у продажу міська влада Олександрії запросила швейні виробництва до співпраці.

Було проведено нараду за участі місцевої влади з підприємцями щодо закупки матеріалу для виготовлення масок та їх пошиття для подальшого продажу в аптеках за низькими цінами.

За результатами перемовин п’ять підприємств погодились на відповідну пропозицію.


м.Дніпро

Підтримка людей похилого віку в умовах карантину

В умовах надзвичайної ситуації за ініціативи Дніпровського міського голови Бориса Філатова уже декілька днів у Дніпрі діє волонтерський рух допомоги літнім людям в умовах карантину. Соцпрацівники та волонтери, які розвозять набори похилим людям, ретельно обстежені та мають усі засоби захисту.

Допомога надаватиметься передусім найбільш вразливим перед інфекцією COVID-19 категоріям населення – особам похилого віку та людям з інвалідністю.

Нагадаємо, з міського бюджету Дніпра виділено 100 млн грн на заходи з протидії поширенню коронавірусу.


Опішнянська ОТГ, Полтавська область

Тести на коронавірус та захисні засоби

Опішнянська громада виділила кошти на придбання 120 тестів на виявлення коронавірусної інфекції, виготовлених на українському підприємстві.

На позачерговому засіданні виконавчого комітету ради було виділено 67 тис.грн місцевій лікарні для закупівлі медикаментів та засобів захисту. Також за ці кошти буде терміново відремонтовано систему централізованої подачі кисню. Громада вже придбала спеціальні маски з респіраторами для медичного персоналу, рукавички та електровідсмоктувач, окуляри та одноразові захисні костюми.

Окрім того, в ОТГ вже працює оперативний штаб, до складу якого входять працівники селищної ради, виконкому та лікарі.


м.Бориспіль, Київська область

Кабінет вірусологічного контролю

У Бориспольському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги почав працювати кабінет вірусологічного контролю. Заклад створено з метою швидкого діагностування хвороби, надання допомоги інфікованим. Сюди мають оперативно звертатися люди, які прибули з країн, що охоплені епідемією на коронавірус, мали контакт з особами, які перебували в цих країнах, контактували з людьми у яких підтвердили коронавірусну інфекцію або у яких присутні симптоми схожі на цю інфекцію чи проста є підозра на коронавірус.

Кабінет повністю ізольований від основного приміщення, має окремий вхід, власну систему вентиляції, кабінет лікаря, ізолятор, санітарну кімнату.

Громадяни можуть звертатися туди безкоштовно.


Волинська область

Три ОТГ спільно купують апарат штучної вентиляції легень

Три об’єднані територіальні громади у Волнській області – Боратинська, Липинська та Підгайцівська – домовилися виділити по 500 тис. грн із місцевих бюджетів, щоб придбати апарат для штучної вентиляції легень, засоби захисту для медиків та експрес-тести для Луцької районної лікарню. Саме цей заклад обслуговує жителів цих громад.

Представники місцевого самоврядування вирішили мобілізувати сили та спільно придбати необхідний апарат для лікарні та додаткові засоби захисту для медиків, щоб уберегти їх від зараження.


Вінницька громада

Додаткові кошти на придбання засобів захисту та медичне устаткування

Вінницька міська рада на позачерговій сесії схвалила рішення про придбання швидких тестів на коронавірус, грип та апаратів штучної вентиляції легенів. Загалом на все передбачено близько 50 млн грн.

Додаткові кошти виділено на закупівлю 2 тисяч швидких тестів на коронавірус та тисячі експрес-тестів на грип. Для медпрацівників закуплять 12 тисяч комплектів медичного одягу та 20 костюмів високого захисту. Вартість одного такого костюму - близько 27 тис. грн. Також буде закуплено: 350 літрів антисептиків для рук та 450 літрів дезінфекційних засобів для обробки приміщень.

За пропозицією Вінницького міського голови Сергія Моргунова для інфекційного відділення буде придбано 10 апаратів штучної вентиляції легень.

Теги:

коронавірус медицина

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Читайте також:

08 лютого 2023

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній платформі для керівників ЦНАП

Відкрито прийом заявок на участь у Навчальній...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» запрошує керівниць та керівників ЦНАП, які прагнуть розвивати...

08 лютого 2023

Як ефективно купувати через Prozorro Market, розкажуть на вебінарі DECIDE 13 лютого

Як ефективно купувати через Prozorro Market,...

13 лютого 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

08 лютого 2023

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та можливості для українських міст

Продовольча безпека міст. Міжнародний досвід та...

Міста є основними споживачами, джерелами культурних норм і запитів щодо харчування. Саме на міста припадає понад 70%...

07 лютого 2023

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7...

У січні 2023 року (станом на 01.02.2023) Кабінет Міністрів України, згідно з бюджетним законодавством, забезпечив...