Талановиті герої Кам’яномостівської об’єднаної громади

Кам’яний Міст – село, у якому мешкають 1200 осіб. Село розташоване впритул до меж великого міста Первомайська, на території якого знаходяться залишки колишнього цукрового заводу та працюючий молокозавод. Значна частина жителів знайшли роботу в Первомайську. Та коли поблизу почалося створення об'єднаних територіальних громад, замість великого міста громада села віддала перевагу об'єднанню із однойменним селищем Кам'яний Міст та селом Кримки, створивши разом Кам'яномостівську ОТГ.

Село Кам’яний Міст відоме як село сповнене музично та культурно талановитих людей. Проблема в тому, що у них не було місця для репетицій та розвитку талантів серед молодших мешканців. Побудований у радянські часи  будинок культури прийшов у непридатність, із-за пожежі згорів. Через практичну відсутність ресурсів, було неможливо його оновити.

Навіть за таких сумних умов, унікальна особа - Наталія Андрієнко, майстер спорту зі спортивної гімнастики, колишня членкіня Національної збірної СРСР, мріяла про якісні зміни. І почала вона їх втілювати терпляче та поступово. Наталії вдалося зібрати групу із 35 дітей та тренувати їх сучасним та класичним видам танцю, у підвальному приміщенні місцевої школи.

Надалі, рішенням місцевого самоврядування реконструйовано будинок культури. Восени 2018 року відбулось його офіційне відкриття.

Крім того, за щирої підтримки від Програми USAID DOBRE, великий концертний зал облаштовано необхідним технічним обладнанням, ремонтні роботи здійснено для сцени та двох прилеглих кімнат. Простір навколо будинку також оновлено: встановлені  лавки та невелику сцену.

Анні Цуркан, енергійній та творчій особистості, довірено керівництво будинком культури. Трохи згодом, Наталії Андрієнко запропоновано продовжити роботу танцювальної групи у його приміщенні. Наразі, танцювальна студія носить назву "Мадагаскар". І збільшила кількість своїх учнів - до 91 людини, з яких 80 - діти із Кам’яного Мосту, інші 11 - з сусідніх громад, включно із містом Первомайськ.

Щойно відремонтоване місце, у поєднанні із талантом і невпинним підходом керівниці танцювальної студії швидко призвели до вражаючих результатів: на загальноукраїнському танцювальному конкурсі "Color Dance", колектив "Мадагаскар" виборов два другі і два третіх місця у різних танцювальних категоріях. "Мадагаскарці" випромінювали єдність та взаємну підтримку під час конкурсу. Пізніше, посіли і третє місце на міжнародному конкурсі в Умані (див. https://kamyanomostivska-gromada.gov.ua/news/1540198879/).

Радіючі, мешканці громади, зазначають, що танцювальний колектив "Мадагаскар" оживив будинок культури. Відтепер, заняття з танцю відбуваються 4 рази на тиждень. Також працюють два співочі колективи:  "Кодимчанка" (змішаний колектив), "Витребеньки" (для молодших жінок); театральна студія «Баобаб"; гуртки з рукоділля - вишивка бісером; та систематично проводяться заняття з фітнесу.

Відбуваються тут і інші надихаючі заходи: наприклад, виставки: квітів з паперу; прикрас; художніх робіт професійного художника Дмитра Єребакана. У приміщенні клубу, зокрема, організовують дискотеки для дітей - кожної п'ятниці, для молоді - щосуботи.

Клуб має своє щорічне свято, Свято села, до якого запрошує сусідів з інших сіл. З 2018 року Кам'яний міст запровадив щорічний фестиваль «Смарагди рідного краю»,  який дозволяє оцінити рівень залучення мешканців до місцевої культурної діяльності - до 25% жителів.

Більш того, поруч з клубом стоїть великий стовбур сухого дерева. Голова громади Олександр Ляхов пояснює: «молодь одного разу попросили мене забезпечити їх якісною фарбою, красиво пофарбують це дерево, і воно буде гордістю і символом нашого клубу!» І пофарбували.

 «Вони вкладають багато зусиль. Тут немає права з’явитися найменшого папірця. Ніхто не може забруднити стіну або розбити скло. Це наш клуб!» – розказує голова громади.

Тож, талановиті мешканці та вмотивовані дорослі лідери Кам’яного Мосту, і сам будинок культури, служать прикладом для наслідування задля посиленого розвитку культури та покращеного долучення мешканців до успішного зростання їх громади.

Теги:

DOBRE культура Культура кращі практики

Область:

Миколаївська область

Громади:

Кам'яномостівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

27 липня 2021

Інвестиції та розвиток підприємництва: Дрогобицька громада створила інвестиційну візитівку

Інвестиції та розвиток підприємництва:...

У Дрогобицькій громаді представили проєкт "Інвестиційна візитівка" (ПЕРЕЙТИ), метою якого є залучення інвестицій та...

27 липня 2021

Як долучити старшокласників до розробки проектів розвитку шкіл - практика Полтавщини

Як долучити старшокласників до розробки...

  Рада Європи спільно з Мінрегіоном започатковує серію публікацій про Кращі практики – переможці конкурсу...

26 липня 2021

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Чим Синевирська громада хоче зацікавити туристів

Синевирська громада створена торік у листопаді. Щороку цей край відвідують понад двісті тисяч туристів – це відомий...

22 липня 2021

Сад на місті звалища та діамантовий кратер: чим може здивувати туристів Іллінецька громада

Сад на місті звалища та діамантовий кратер: чим...

Іллінецька громада, що на Вінниччині, за роки свого існування втілила не один проєкт. Тут на місці сміттєзвалища...

20 липня 2021

Як громаді на Львівщині вдалося сформувати більш якісну освітню мережу

Як громаді на Львівщині вдалося сформувати...

Бібрська громада на Львівщині за допомогою Програми "U-LEAD з Європою" сформувала якісну освітню мережу. Про це...