Освітній комплекс Оратівської ОТГ: енергоефективна школа,  дім творчості, табір літнього відпочинку та спорт open-air

Освітній комплекс Оратівської ОТГ: енергоефективна школа,  дім творчості, табір літнього відпочинку та спорт open-air

Оратівська селищна  ОТГ, що на Вінниччині, демонструє гарний приклад організації роботи закладів освіти всіх рівнів на території громади.


Оратівська ОТГ створена у 2016 році. До її складу увійшли 7 населених пунктів, населення становить 4300 осіб. На території громади створено опорну школу І-ІІІ ст. на 500 дітей. У початковій школі навчається 229 учнів, а навчально-виховний процес забезпечують 45 педагогів. Діти Оратівської ОТГ навчаються в одну зміну та мають всі можливості для позашкільної освіти, адже у громаді функціонує будинок дитячої творчості, музична школа та ряд спортивних об’єктів.

Разом з тим, як пояснив голова Оратівської ОТГ Ігор Барський, початкова школа громади розміщується у старовинній будівлі та потребує ремонту – термомодернізації, заходів протипожежної безпеки, пандусів, ганків, укріплення віконних прорізів, вхідних та класних дверей, а також оновлення фасаду.

Селищна рада розробила проект «Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів (початкова школа) із впровадження енергозберігаючих технологій» як складової частини Програми економічного і соціального розвитку Оратівської ОТГ та стратегічним планом розвитку громади на 2018-2025 рр.

«Загальна вартість проекту з капітального ремонту Оратівської школи складає 5 млн грн, з них 3,5 млн грн – кошти ДФРР, та 1,5 млн грн – кошти селищного бюджету. Комісія з відбору рекомендувала наш проект до реалізації та фінансування. Ми перші в області створили свого часу опорну школу і вже профінансували 145,8 тис. грн з бюджету громади на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертиз, адже будівля старовинна. В першу чергу – укріплення стін та вікон, хочемо зберегти старовинну башту, балкон, балюстраду, портик. Вже придбали твердопаливний котел, утеплюємо фасади. Свого часу, деякі експерти рекомендували закрити приміщення з огляду на демографію, але сьогодні до нас просяться діти із інших населених пунктів району, у яких ліквідовуються сільські школи», - зазначив Ігор Барський.

За словами голови Оратівської громади, ОТГ популярна серед сусідніх населених пунктів тим, що тут функціонує весь спектр освітніх закладів та створюється якісне середовище для комплексного виховання дітей – дошкільна, шкільна, позашкільна освіта.

«Ми прагнемо якості в освіті. Серед 45 педагогів школи – 19 мають вищий кваліфкаційний рівень. У нас зростає кількість учнів, от цього року четвертий клас завершуюють 43 учні, а набираємо до першого – 66, у наступному році буде 3 перших класи. І вже кілька років працює пришкільний табір літнього відпочинку. Більше 200 дітей у таборі «Ровесник», і бажаючих більше, ніж ми розраховували. Тут відпочивають діти з 5 населених пунтків громади та з 13 населених пунтктів району на умовах співфінансування. На харчування дітей та функціонування літнього табору відпочинку з місцевого бюджету йде 40 тис. грн. Впродовж літа діти Оратівської ОТГ займаються спортом та розвиваються в різних напрямках завдяки цікавим квестам, що проходять у зеленій зоні парку громади», - розповіла Лариса Гнідунець, директор Оратівської опорної ЗОШ І-ІІІ ст.

За словами експертів Вінницького ЦРМС, громади, що створюють комплексний простір освітина території ОТГ, мають вищі шанси бути спроможними та досягти сталого розвитку в майбутньому.

Саме такий простір за принципом освітнього комплексу і створює Оратівська селищна ОТГ, адже всі заклади освіти знаходяться у центрі громади, у зеленій парковій зоні. На території громади є дитячий садочок, школа, табір відпочинку школярів, будинок дитячої творчості та музична школа, а також кілька сучасних спортивних майданчиків та ігрових зон open-air.

Громада скористалася рекомендаціями щодо конфігурації освітньої мережі в ОТГ Вінницької області, розробленими експертами Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

Теги:

освіта кращі практики освіта

Область:

Вінницька область

Громади:

Оратівська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь
Читайте також:
65f1eb64459da72460f0e5624c63a9c1

15 липня 2019

Веселе. Громада екологічних ініціатив

Мешканці Веселівської об’єднаної територіальної громади не бояться бути активними, пропонувати співпрацю та втілювати...

Ae5cd2b92b74460135512210d85ce559

11 липня 2019

Дорога до Родникової Гути

Як об’єднання врятувало села, що тепер входять до складу Полянській ОТГ Закарпатської області Автор: Дмитро...

8d6674856e6b91ee6ad9fab73e2e09c1

11 липня 2019

Україна потребує нової генерації лідерів:...

10 липня в Україні за підтримки Центру експертизи доброго врядування Ради Європи стартувала чергова серія навчань...