Освітній комплекс Оратівської ОТГ: енергоефективна школа,  дім творчості, табір літнього відпочинку та спорт open-air

Освітній комплекс Оратівської ОТГ: енергоефективна школа,  дім творчості, табір літнього відпочинку та спорт open-air

Оратівська селищна  ОТГ, що на Вінниччині, демонструє гарний приклад організації роботи закладів освіти всіх рівнів на території громади.


Оратівська ОТГ створена у 2016 році. До її складу увійшли 7 населених пунктів, населення становить 4300 осіб. На території громади створено опорну школу І-ІІІ ст. на 500 дітей. У початковій школі навчається 229 учнів, а навчально-виховний процес забезпечують 45 педагогів. Діти Оратівської ОТГ навчаються в одну зміну та мають всі можливості для позашкільної освіти, адже у громаді функціонує будинок дитячої творчості, музична школа та ряд спортивних об’єктів.

Разом з тим, як пояснив голова Оратівської ОТГ Ігор Барський, початкова школа громади розміщується у старовинній будівлі та потребує ремонту – термомодернізації, заходів протипожежної безпеки, пандусів, ганків, укріплення віконних прорізів, вхідних та класних дверей, а також оновлення фасаду.

Селищна рада розробила проект «Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів (початкова школа) із впровадження енергозберігаючих технологій» як складової частини Програми економічного і соціального розвитку Оратівської ОТГ та стратегічним планом розвитку громади на 2018-2025 рр.

«Загальна вартість проекту з капітального ремонту Оратівської школи складає 5 млн грн, з них 3,5 млн грн – кошти ДФРР, та 1,5 млн грн – кошти селищного бюджету. Комісія з відбору рекомендувала наш проект до реалізації та фінансування. Ми перші в області створили свого часу опорну школу і вже профінансували 145,8 тис. грн з бюджету громади на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертиз, адже будівля старовинна. В першу чергу – укріплення стін та вікон, хочемо зберегти старовинну башту, балкон, балюстраду, портик. Вже придбали твердопаливний котел, утеплюємо фасади. Свого часу, деякі експерти рекомендували закрити приміщення з огляду на демографію, але сьогодні до нас просяться діти із інших населених пунктів району, у яких ліквідовуються сільські школи», - зазначив Ігор Барський.

За словами голови Оратівської громади, ОТГ популярна серед сусідніх населених пунктів тим, що тут функціонує весь спектр освітніх закладів та створюється якісне середовище для комплексного виховання дітей – дошкільна, шкільна, позашкільна освіта.

«Ми прагнемо якості в освіті. Серед 45 педагогів школи – 19 мають вищий кваліфкаційний рівень. У нас зростає кількість учнів, от цього року четвертий клас завершуюють 43 учні, а набираємо до першого – 66, у наступному році буде 3 перших класи. І вже кілька років працює пришкільний табір літнього відпочинку. Більше 200 дітей у таборі «Ровесник», і бажаючих більше, ніж ми розраховували. Тут відпочивають діти з 5 населених пунтків громади та з 13 населених пунтктів району на умовах співфінансування. На харчування дітей та функціонування літнього табору відпочинку з місцевого бюджету йде 40 тис. грн. Впродовж літа діти Оратівської ОТГ займаються спортом та розвиваються в різних напрямках завдяки цікавим квестам, що проходять у зеленій зоні парку громади», - розповіла Лариса Гнідунець, директор Оратівської опорної ЗОШ І-ІІІ ст.

За словами експертів Вінницького ЦРМС, громади, що створюють комплексний простір освітина території ОТГ, мають вищі шанси бути спроможними та досягти сталого розвитку в майбутньому.

Саме такий простір за принципом освітнього комплексу і створює Оратівська селищна ОТГ, адже всі заклади освіти знаходяться у центрі громади, у зеленій парковій зоні. На території громади є дитячий садочок, школа, табір відпочинку школярів, будинок дитячої творчості та музична школа, а також кілька сучасних спортивних майданчиків та ігрових зон open-air.

Громада скористалася рекомендаціями щодо конфігурації освітньої мережі в ОТГ Вінницької області, розробленими експертами Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

Теги:

кращі практики освіта освіта

Область:

Вінницька область

Громади:

Оратівська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 вересня 2020

Як розвивати культуру в громадах: можливості, ресурси, виклики

Як розвивати культуру в громадах: можливості,...

Як об'єкти культури «ділитимуть» після ліквідації старих районів? Які є можливості для розвитку культури зараз? Та як...

09 вересня 2020

Громади матимуть більшість повноважень і ресурсів для розвитку культури на місцевому рівні, - В’ячеслав Негода

Громади матимуть більшість повноважень і...

Зараз багатьох турбує, що після створення нових районів буде з об’єктами культури, які до реформи були у спільній...

20 серпня 2020

Тепличне господарство на Вінниччині: молоді люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень, пряні трави, овочі та розсаду

Тепличне господарство на Вінниччині: молоді...

На початку 2019 року в селі Дорожне неподалік від Вінниці Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю...

14 серпня 2020

Безпритульні тварини: історія однієї громади

Безпритульні тварини: історія однієї громади

15 серпня – Міжнародний день бездомних тварин. Його започаткувала Міжнародна спільнота прав тварин. І ось уже 28...

11 серпня 2020

7 секретів фінансової успішності громади. Інтерв’ю Юрія Бови

7 секретів фінансової успішності громади....

Як Тростянецька ОТГ посприяла створенню сотень робочих місць та за 15 років збільшила бюджет майже...