Освітній комплекс Оратівської ОТГ: енергоефективна школа,  дім творчості, табір літнього відпочинку та спорт open-air

Освітній комплекс Оратівської ОТГ: енергоефективна школа,  дім творчості, табір літнього відпочинку та спорт open-air

Оратівська селищна  ОТГ, що на Вінниччині, демонструє гарний приклад організації роботи закладів освіти всіх рівнів на території громади.


Оратівська ОТГ створена у 2016 році. До її складу увійшли 7 населених пунктів, населення становить 4300 осіб. На території громади створено опорну школу І-ІІІ ст. на 500 дітей. У початковій школі навчається 229 учнів, а навчально-виховний процес забезпечують 45 педагогів. Діти Оратівської ОТГ навчаються в одну зміну та мають всі можливості для позашкільної освіти, адже у громаді функціонує будинок дитячої творчості, музична школа та ряд спортивних об’єктів.

Разом з тим, як пояснив голова Оратівської ОТГ Ігор Барський, початкова школа громади розміщується у старовинній будівлі та потребує ремонту – термомодернізації, заходів протипожежної безпеки, пандусів, ганків, укріплення віконних прорізів, вхідних та класних дверей, а також оновлення фасаду.

Селищна рада розробила проект «Капітальний ремонт загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів смт Оратів (початкова школа) із впровадження енергозберігаючих технологій» як складової частини Програми економічного і соціального розвитку Оратівської ОТГ та стратегічним планом розвитку громади на 2018-2025 рр.

«Загальна вартість проекту з капітального ремонту Оратівської школи складає 5 млн грн, з них 3,5 млн грн – кошти ДФРР, та 1,5 млн грн – кошти селищного бюджету. Комісія з відбору рекомендувала наш проект до реалізації та фінансування. Ми перші в області створили свого часу опорну школу і вже профінансували 145,8 тис. грн з бюджету громади на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертиз, адже будівля старовинна. В першу чергу – укріплення стін та вікон, хочемо зберегти старовинну башту, балкон, балюстраду, портик. Вже придбали твердопаливний котел, утеплюємо фасади. Свого часу, деякі експерти рекомендували закрити приміщення з огляду на демографію, але сьогодні до нас просяться діти із інших населених пунктів району, у яких ліквідовуються сільські школи», - зазначив Ігор Барський.

За словами голови Оратівської громади, ОТГ популярна серед сусідніх населених пунктів тим, що тут функціонує весь спектр освітніх закладів та створюється якісне середовище для комплексного виховання дітей – дошкільна, шкільна, позашкільна освіта.

«Ми прагнемо якості в освіті. Серед 45 педагогів школи – 19 мають вищий кваліфкаційний рівень. У нас зростає кількість учнів, от цього року четвертий клас завершуюють 43 учні, а набираємо до першого – 66, у наступному році буде 3 перших класи. І вже кілька років працює пришкільний табір літнього відпочинку. Більше 200 дітей у таборі «Ровесник», і бажаючих більше, ніж ми розраховували. Тут відпочивають діти з 5 населених пунтків громади та з 13 населених пунтктів району на умовах співфінансування. На харчування дітей та функціонування літнього табору відпочинку з місцевого бюджету йде 40 тис. грн. Впродовж літа діти Оратівської ОТГ займаються спортом та розвиваються в різних напрямках завдяки цікавим квестам, що проходять у зеленій зоні парку громади», - розповіла Лариса Гнідунець, директор Оратівської опорної ЗОШ І-ІІІ ст.

За словами експертів Вінницького ЦРМС, громади, що створюють комплексний простір освітина території ОТГ, мають вищі шанси бути спроможними та досягти сталого розвитку в майбутньому.

Саме такий простір за принципом освітнього комплексу і створює Оратівська селищна ОТГ, адже всі заклади освіти знаходяться у центрі громади, у зеленій парковій зоні. На території громади є дитячий садочок, школа, табір відпочинку школярів, будинок дитячої творчості та музична школа, а також кілька сучасних спортивних майданчиків та ігрових зон open-air.

Громада скористалася рекомендаціями щодо конфігурації освітньої мережі в ОТГ Вінницької області, розробленими експертами Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою».

Теги:

освіта кращі практики освіта

Область:

Вінницька область

Громади:

Оратівська селищна об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:
6f0c2e15705917c2b16babe6925a0c8f

11 жовтня 2019

Чи існує ідеальна структура об'єднаної громади?...

Чи існує ідеальна структура об'єднаної громади, як спроможність громади залежить від організаційної структури, якою є...

12d1eda9cae9f431542936e2bbe8629e

11 жовтня 2019

Як заробляє гроші Присиваська ОТГ. Репортаж

Присиваська об’єднана громада Херсонської області винайшла кілька способів збільшення податкових надходжень. Своїм...

01 жовтня 2019

Майже підслухані розмови. Бувальщини від голови...

Очільник Присиваської об’єднаної громади Херсонської області Сергій Кліщевський часто досить оригінально вирішує...