Президент підписав закони щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації

Президент Петро Порошенко підписав закони щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Глави держави.

Мова йде про Закон України № 835-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», який був ухвалений Верховною Радою 26 листопада. Документом передбачено передачу органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам повноважень з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (за органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань). Внесені зміни до низки законодавчих актів України спрямовані на реформування системи надання адміністративних послуг у вказаних сферах державної реєстрації і забезпечення її відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, оптимізацію витрат державних коштів.

З метою забезпечення оптимального функціонування системи визначено розподіл адміністративного збору за державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців наступним чином: 40% надходжень такого збору спрямовується до Державного бюджету України, 60% надходжень залишається у суб’єктів державної реєстрації.

Повідомляється, що Президент також  підписав Закон України № 834-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Документ спрямований на спрощення вказаної процедури та врегулювання процедурних питань, пов'язаних з передачею повноважень органам місцевого самоврядування.

Крім того, Глава держави підписав Закон № 836-VІІІ «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів».

Документом передбачається здійснити перерозподіл надходжень державного та місцевих бюджетів у зв’язку з передачею від територіальних органів Міністерства юстиції України органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям повноважень з надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та системи надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Законом спрощуються умови ведення бізнесу та продовжується реформування реєстраційної служби.

11.12.2015 - 19:41 | Переглядів: 12646
Президент підписав закони щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації

Теги:

Петро Порошенко

Джерело:

Читайте також:

24 березня 2026

Моніторинг громад – лютий 2026

Моніторинг громад – лютий 2026

Як змінюється стан справ у територіальних громадах? Як на їхню спроможність впливають безпекові умови в регіонах та...

24 березня 2026

Від хаосу до системи: як Решетилівська громада будує майбутнє через профорієнтацію

Від хаосу до системи: як Решетилівська громада...

«Ми маємо самі в це вірити – і прикладом надихати дітей» – каже Ірина Байбуза, заступниця директора Решетилівського...

24 березня 2026

Дружба Василькова та Сундбюберга: досвід, що надихає нордично-українські муніципальні партнерства

Дружба Василькова та Сундбюберга: досвід, що...

Nordic Day — гарний привід розповісти про один із найуспішніших кейсів шведсько-української міжмуніципальної...

23 березня 2026

Проєкт DECIDE шукає в команду експерта/експертку зі стратегічного планування регіонального розвитку!

Проєкт DECIDE шукає в команду...

Шукаємо фахівця, який долучиться до роботи над стратегічним плануванням розвитку освіти в регіонах у межах...