Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Рівненської області наголосив, що децентралізація дає можливість реалізуватись молодим лідерами громад, а для кожного члена громади – можливість самому планувати зміни у своєму житті. «Ми повертаємо поняттю самоврядування його справжній зміст», - сказав він.
«На Рівненщині ідея децентралізації прокладає собі шлях. Про це свідчать і перші результати, і готовність присутніх тут людей працювати заради змін у житті громад і всієї України», - зазначив Президент.
Глава держави зауважив, що Україна йде європейським шляхом. «Тому ми відмовилися від вертикалі «я начальник – …», ви самі знаєте як далі. Ми спираємося на довіру, ми хочемо досягти того, що в Європі називається субсидіарністю. Не випадково я запросив допомагати писати нам стратегію децентралізації наших партнерів з Польщі, Німеччини. Багато ваших громад мають партнерів у Європі. Це вже приносить чудові результати: держава робить тільки те, що не може зробити громада», - зазначив Петро Порошенко.
Глава держави нагадав про прийнятий закон, що місцеві громади повинні управляти тим, що відбувається у них на місцях.
Петро Порошенко наголосив, що з першого дня на посаді розумів: потрібні ініціативи, які точно дадуть швидкий позитивний результат по всій Україні, бо точкових проектів під патронатом центральної влади не вистачить. «Незважаючи на війну, люди всюди мають побачити зміни, люди мають самі стати творцями змін. І це при тому, що війна не дає нам права на помилку. Якщо ініціатива не спрацює, другої спроби може не бути», - додав Президент.
«Я пишаюся тим, що владу передали громадам. Підкреслю – владу, повноваження, а разом з ними і відповідальність», - наголосив Глава держави. Він подякував Урядам Володимира Гройсмана та Арсенія Яценюка, Верховній Раді України за підтримку його ініціативи з децентралізації.
За його словами, наступним кроком стала передача разом з владою і повноваженнями на місця фінансового ресурсу.
Він особливо підкреслив, що відтепер ніхто більше з Києва не диктує скільки і на який проект має бути виділено коштів. Петро Порошенко нагадав, що до децентралізації представники місцевої влади змушені були ходити високими кабінетами і домовлятися про фінансування важливих для розвитку територій проектів.
«Це було принизливо і для лідерів, і для громади, і для держави. Не побоюся стверджувати, що це було загальнонаціональне приниження. Люди бачили, що від них нічого не залежить. Це вбивало ініціативу. Немає сенсу висовуватись з ініціативами. Країні завдали справжньої травми, наслідки якої ми тепер долаємо. І подолаємо, не сумнівайтесь. Я вас запевняю, що ні я, ні моя команда від децентралізації не відступимось», - підкреслив Петро Порошенко.
Він наголосив також, що на зустрічах по всій Україні бачить – громади тепер самі активно вирішують багато своїх проблем. «Громади не просто латають дорогу чи утеплюють фасад, бо їм дали гроші. Ні. Мені приємно, що в громадах з’явилися слова «візія на десять років», «стратегічний перспективний план розвитку на три роки». Тому що громади бачать і стратегію, і перспективу», - зауважив Президент.
За його словами, відбувається серйозна робота і є глибоке розуміння причин і наслідків. «А найголовніше – щоденні діалоги в тисячах міст і сіл. В цих діалогах кожен член громади має голос. Він відстоює свою точку зору, він вірить і переконується, що від його голосу і від його думки дуже багато залежить. Якщо сказати простими словами, децентралізація – це можливість і право кожного громадянина виходити з ініціативою, переконувати людей навколо і приймати рішення про життя своєї громади», - додав він.
«Але тепер і до лідера вимоги інші. Ти вже не висидиш в кабінеті, дозволяючи собі зайти і «повелевать». Децентралізація немає з цим нічого спільного. Піднімайся, іди до людей переконувати, здобувати підтримку. Той, хто витримує це випробування, стає справжнім лідером. Той, хто отримав цю підтримку і реалізував уже за два-три роки свої плани для своєї громади, зробив неймовірні речі, які у селищі, селі чи містечку ніхто й не очікував», - сказав Президент.
Він також зауважив, що українці вже не вірять політиканам, які «по надрукованим політтехнологами сценаріям щодня як на роботу, замість Верховної Ради, ходять на телевізійне шоу, прихопивши із собою два відра бруду, і думаючи, що це є підстави, щоб їх поважали». «Це вже не проходить. Це вже з минулого… Іди і щось зроби – громада за це тебе буде поважати», - сказав Президент.
За його словами, за саме за молодими ефективними лідерами громад майбутнє і в громадах, і на загальнонаціональному рівні.
11 грудня 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 грудня 2024
Перезавантаження ветеранської політики: досвід Чорноморська
Перезавантаження ветеранської політики: досвід...
Повертаючись із поля бою в рідну громаду, ветерани стикаються з різними викликами: реабілітація, працевлаштування,...
11 грудня 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 грудня 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...