Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття підписала тристоронній меморандум про співпрацю з керівництвом Спільного технічного секретаріату програми Румунія-Україна 2014-2020 та виконавчим директором Регіонального офісу транскордонного співробітництва м. Сучава (Румунія). Про це у коментарі повідомив виконавчий директор агенції Максим Чопей.
За його словами, ключовим результатом такої співпраці має стати налагодження комунікації з румунами у питаннях із написання та реалізації спільних проектів.
«Зважаючи на те, що Івано-Франківська область є прикордонною, – одним із стратегічних напрямків розвитку для ОТГ має стати залучення міжнародних коштів. Враховуючи, що ми межуємо з Румунією, важливо налагодити обопільну співпрацю з громадами по той бік кордону. Така діяльність повинна підсилюватись напрацюванням спільних проектів», – наголосив Максим Чопей.
«Минулого року члени правління Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття провели дві зустрічі з румунськими представниками. Ці зустрічі було організовано за підтримки програми «U-LEAD з Європою» у рамках діяльності школи проектного менеджменту. У результаті ми напрацювали ряд механізмів щодо налагодження спільної діяльності та постійної комунікацій. Одним з таких кроків, власне, й стало підписання меморандуму про співпрацю», – наголосив експерт.
Як зазначає Максим Чопей, румунський досвід із залучення європейських коштів на розвиток інфраструктури є надзвичайно важливим для прикарпатських об’єднаних територіальних громад.
«Наші сусіди цей шлях пройшли ще декілька років тому. Ми, перебуваючи в Румунії, були враженні високим рівнем відновлення інфраструктури. Розвиток об’єктів було здійснено завдяки реалізації інфраструктурних проектів та за рахунок фінансування зі структурних фондів Європейського союзу», – наголосив керівник агенції.
Водночас Максим Чопей додає, що Україна наразі не має доступу до таких фондів ЄС, однак є можливість реалізовувати транскордонні проекти. «Транскордонні проекти можуть стати для наших громад одним із основних інструментів залучення ресурсів для покращення інфраструктури. У цьому контексті для нас важлива співпраця із румунськими партнерами. З одного боку – така співпраця є можливістю перейняття кращого європейського досвіду із написання проектів та можливістю залучення зовнішніх фінансових ресурсів – з іншого», – резюмував виконавчий директор агенції.
Теги:
співробітництво транскордонне співробітництво
Область:
Івано-Франківська областьДжерело:
Сайт Івано-Франківської ОДА
03 квітня 2025
Схвалено стратегії розвитку ще чотирьох областей України
Схвалено стратегії розвитку ще чотирьох...
Заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін провів п’яте засідання експертної робочої групи, яка...
03 квітня 2025
Оновлення політики згуртованості для посилення стратегічних пріоритетів ЄС
Оновлення політики згуртованості для посилення...
Автор: Юрій Третяк, керівник Центру згуртованості та регіонального розвитку ГО «Інститут громадянського...
03 квітня 2025
8 квітня - вебінар «Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти»
8 квітня - вебінар «Гендерно орієнтоване...
8 квітня о 15:00 получайтеся до вебінару «Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти», який відбудеться в межах...
03 квітня 2025
Нові партнерства українських міст у Каліфорнійському Парадайзі
Нові партнерства українських міст у...
Представники Луганщини, Київщини, Харківщини, Запорізького регіону працювали в місті Парадайз, Каліфорнія, в рамках...