Уряд ухвалив постанову про запровадження експериментального проєкту «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади»

 

31 січня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує експериментальний проєкт «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади», повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.


 

Мета проєкту — зміцнити співпрацю між прифронтовими громадами-форпостами та тиловими громадами-партнерами. Це рішення спрямоване на підсилення єдності країни, подолання наслідків війни та підтримку життєдіяльності громад, що опинилися в найскладніших умовах.

 

 

Проєкт передбачає створення механізмів співпраці, які допоможуть громадам-форпостам отримувати необхідну підтримку: від гуманітарної допомоги до відновлення інфраструктури, економічного розвитку та покращення якості послуг для місцевих жителів.

 

 

«Цей проєкт – про солідарність та взаємодопомогу. Громади-форпости, які знаходяться у 100-кілометровій зоні від лінії зіткнення або кордону з рф, можуть розраховувати на підтримку тилових партнерів у вигляді гуманітарної, соціальної, медичної, логістичної та фінансової допомоги. Тепер це можна зробити через укладання спеціальних угод, за якими буде надаватися допомога. Це дозволить відновити інституційну спроможність, підтримати життєдіяльність громад, провести відновлювальні роботи та забезпечити базові потреби людей.

У рамках першого етапу об’єдналися вже 111 громад, підписавши меморандуми про співпрацю та вибудувавши спільні плани дій. Наступний етап — залучення ще 150 громад, а фінальна мета – забезпечити партнерську підтримку для кожної громади-форпосту. Разом будуємо сильну, згуртовану країну», — зазначив Олексій Кулеба, Віце-прем'єр-міністр України — Міністр розвитку громад та територій.

 

 

Постанова також затверджує порядок реалізації експериментального проєкту та типову форму меморандуму про співпрацю між громадами. Учасниками проєкту стануть територіальні громади з усіх регіонів України.

 

 

Більше матеріалів про проєкт «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади»

Читайте також:

03 квітня 2025

У чому відмінність законопроєктів №13120 та №13120-1, спрямованих на трансформацію мережі закладів освіти

У чому відмінність законопроєктів №13120 та...

У Верховній Раді України зареєстровані два законопроєкти народних депутатів, спрямовані на трансформацію мережі...

03 квітня 2025

02 квітня 2025

Реформа старшої профільної школи: ключові тези за результатами дискусій із засновниками закладів освіти 

Реформа старшої профільної школи: ключові тези...

Реформи в освіті — це складний і відповідальний процес, який потребує кропіткої аналітичної роботи, ґрунтовних...

02 квітня 2025

Фінансові можливості ЄС для українських муніципалітетів: детальний огляд

Фінансові можливості ЄС для українських...

Українські муніципалітети мають доступ до багатьох фінансових програм Європейського Союзу, що сприяють...