Представники Луганщини, Київщини, Харківщини, Запорізького регіону працювали в місті Парадайз, Каліфорнія, в рамках програми «Відкритий світ». Місто Парадайз вигоріло вщент під час масштабної пожежі та тепер відбудовується з нуля. Спільнота міста поділилися своїм досвідом відбудови та відкриті до встановлення партнерств з українськими містами, школами, мистецькими установами, громадським сектором.
“Програма Відкритий світ — партнер Cities4Cities. Ми обʼєднуємо зусилля, щоб партнерств Україна — США стало більше. Це унікальна програма, котра починається із зустрічей у Вашингтоні та продовжується у різних містах США, де можна як вивчити досвід урядування, так і шанс встановити нові партнерства”, — зазначає Світлана Блінова, координаторка ініціативи Cities4Cities.
Група «Розвиток громад» працювала у місті Парадайз, Каліфорнія. Приймали делегацію з України Rotary Club Paradise.
Парадайз вигоріло практично повністю наприкінці 2018 року через масштабну пожежу, загинуло 85 людей. У 2018 році це було найдорожчим лихом у світі за вартістю збитків. Громада міста Парадайз за 6 років зробили неможливе — відбудували місто фактично на згарищі. Ба більше, днями World Atlas назвав Парадайз одним з найкращих місць для життя у 2025 році. В громаду з 26000 мешканців вже повернулися 11000, багато з них — молоді сім’ї, які тут раніше не жили.
Чого ми навчилися в міста Парадайз:
Коли дітей евакуйовували зі шкіл — всередині автобуса було багато диму і це було небезпечно. Люди ділилися однією пляшкою води та власним одягом, щоб зробити фільтр для дихання. Тепер, наприклад, президентка шкільного округу завжди возить з собою цілу палету води. Про всяк випадок.
“Ми встановили теплі контакти із самим містом Парадайз, Ротарі клубами, школами, мистецькими інституціями й всі вони відкриті до встановлення партнерств. Саме побратимства між нами допоможуть краще вивчити досвід стійкості та досвід відбудови. Ця поїздка також показала важливість особистих зустрічей — ми відчули, наче у великому світі знайшли тих, хто нас розуміє. Адже ці люди також втрачали дім та шукали своїх дітей без жодного зв’язку. Також ми побачили рівень підтримки України. Побратимства між містами — це те, що продовжує будувати довіру між Україною та США, щоб не відбувалося”, — говорить Світлана Блінова.
Професор Ден Девідсон, доктор наук Гарварду, який мав лекцію для делегатів у Вашингтоні, сказав:
“Ідея sisters cities виходить за межі міжнародної політики та зосереджується на зв’язках між людьми. Ми обмінюємося можливостями, приділяючи увагу місцевим ініціативам. Це стосується майже всіх рівнів: шкіл, вчителів, університетів, бізнес-спільноти та, що важливо, муніципальних органів влади. Це неймовірно важлива робота”.
Нагадуємо, Cities4Cities встановлює партнерства Україна — США у партнерстві з Корпусом миру, програмою «Відкритий світ», ICMA.
Теги:
міжнародна підтримка міжнародний досвід
Джерело:
Cities4Cities
14 травня 2025
Управління публічними інвестиціями: опубліковано порядки роботи з інвестпроєктами
Управління публічними інвестиціями:...
Кабінет Міністрів України опублікував порядки роботи з проєктами в рамках реформи управління публічними інвестиціями...
14 травня 2025
Наказ Мінфіну №222: що він означає для місцевих бюджетів громад - інфографіка
Наказ Мінфіну №222: що він означає для місцевих...
Які саме напрями фінансування передбачені у Наказу Мінфіну №222 «Про внесення змін до Типової програмної класифікації...
14 травня 2025
В Україні буде дев’ять статистичних макрорегіонів
В Україні буде дев’ять статистичних...
До кінця року Україна надасть європейським партнерам відкориговану пропозицію щодо статистичних макрорегіонів...
14 травня 2025
До 18 травня продовжено прийом заявок для місцевого самоврядування на участь у Lviv Urban Forum
До 18 травня продовжено прийом заявок для...
Організатори Lviv Urban Forum 2025 оголошують про продовження дедлайну подачі заявок для представників і представниць...