Переглядів: 160

Доброго дня! скажіть, будь ласка, чи можна уповноважити рішенням міської ради старост міської територіальної громади на вчинення посвідчення довіреностей, прирівняних до нотаріально посвідчених (стаття 40 Закону України "Про нотаріат"). Дякую.

Перелік нотаріальних дій, що вчиняються посадовими особами ОМС у сільських населених пунктах, визначений ст. 37 Закону України "Про нотаріат" та не містить такої нотаріальної дії як посвідчення довіреностей. 
Однак, п. 4 ч. 2 ст. 40 цього ж Закону прирівняно до нотаріально посвідчених довіреностей довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів, посвідчені уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами.
Отже, уповноважені посадові особи ОМС можуть посвідчувати довіреності осіб, які проживають у населених пунктах, де немає нотаріусів (крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреності на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування та розпорядження транспортними засобами), які не є нотаріальною дією, проте прирівняні до нотаріально посвідчених довіреностей.

Поділитися: