Переглядів: 132

Добрий вечір. Прошу вашої допомоги у вирішенні питання. 05.03.2021 р. на сесії селищної ради проходило таємне голосування за кандидата на посаду секретаря ради. Коли надійшло право голосувати самому кандидату, то групою депутатів було зазначено, що це є порушення і згідно нового закону, кандидат не може сам за себе голосувати. Але голова це зауваження проігнорував і продовжив голосування. Результат виявився 12 - "за" та 11 - "проти". Голова оголосив рішення прийнятим. Чи правомірне голосування? Якщо ні, то які повинні бути дії депутатів? Дякую за відповідь.

Новий Закон (а саме, оновлена редакція ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні») вступила у дію з 18.03.2021 р. Тому до цього часу теоретично секретар міг голосувати за себе, оголосивши про конфлікт інтересів, якщо відповідний дозвіл було йому офіційно надано профільною депутатською комісією під час засідання. В усіх інших випадках дійсно може мати місце порушення і рішення може бути скасовано (визнано недійсним – залежно від способу його скасування чи оскарження).

Поділитися: