Переглядів: 505

Ліквідований район поділено на 2 укрупнені райони. Районна рада до якої відходять території з більшою чисельністю населення реєструє рішення про припинення (ліквідацію) юридичної особи "районної ради ліквідованого району". В ході реорганізації районна рада, яка здійснює процедури з припинення юридичної особи "районної ради ліквідованого району" стає правонаступником (засновником) комунальних закладів ліквідованої районної ради. Тоді ця районна рада як правонаступник повинна передати ці заклади іншій районній раді (де менша частина території ліквідованого району) чи відразу на ОТГ?

Зайва дія. Райрада-правонаступник може передати відповідне майно вже зараз, не чекаючи завершення реорганізації. Бо з моменту відкриття першого пленарного засідання новообраної районної ради в них з'явилися публічно-владні повноваження щодо розпорядження майном районної ради, що буде припинена як юридична особа. Тому достатньо прийняти рішення про передачу такого майна чи майнових прав (засновника юридичної особи) відповідній територіальній громаді, отримати рішення про згоду та підписати акт приймання-передачі (для індивідуально-визначеного майна) чи здійснити реєстрацію змін до відомостей про особу (для передачі майнових прав, робить вже рада громади, прийнявши рішення про внесеня змін до назви та установчих документів).

Операція, яку Ви описали, буде застосовуватись лише для тих випадків, коли відповідні об'єкти цивільних прав не будуть передані територіальним громадам до моменту припинення районних рад, в управлінні яких знаходилося відповідне майно. У разі виникнення додаткових запитань – зверніться, будь ласка, до підрозділу ОДА, який супроводжує ці процеси, адже на разі відповідні передачі сотнями проходять у кожному регіоні.

Поділитися: