Переглядів: 300

Чи може одна сільська рада, яка складається з трьох сіл та має достатній ресурсний потенціал, бути ОТГ?

Суб’єктами добровільного об’єднання територіальних громад, згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон), є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до частини першої статті 8 Закону об’єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.

Враховуючи, що за змістом Закону, об’єднаною територіальною громадою є територіальна громада, утворена шляхом об’єднання декількох (не менше двох) сільських, селищних або міських територіальних громад, одна сільська рада (одна сільська територіальна громада) не може мати статусу об’єднаної територіальної громади.

Поділитися: