Переглядів: 3739

Хто розробляє, затверджує та вносить зміни до перспективних планів формування територій громад областей?

Перспективний план формування територій громад області розробляється відповідною обласною державною адміністрацією, згідно з методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. № 214, і охоплює всю територію області.

Перспективний план формування територій громад області схвалюється відповідною обласною радою за поданням обласної державної адміністрації та затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі схвалення обласною радою змін до перспективного плану, облдержадміністрація вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проект урядового акту про внесення таких змін.

Затвердження перспективного плану формування територій громад не є фактом об’єднання громад. Перспективний план лише засвідчує загальне бачення та соціально-економічну обґрунтованість ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області. Після того як громади самі приймуть рішення про об’єднання, вони зможуть приступити до процедури об’єднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Поділитися: