Переглядів: 1456

Не коректна відповідь експерта Юрія Ганущака щодо Підгорівської ОТГ:1. "має низькі показники по кількості населення, дітях, площі" - це не так - середні, а якщо підсилити - приєднати сусідні "білі плями" (Курячівська та Нижньопокровська сільради), буде мати високий рівень спроможності. Приєднавши Калмиківську ОТГ з низьким рівнем спроможності - також підсилиться до високого рівня. 2. "Центр громади безпосередньо межує зі Старобільськом, соціальна інфраструктура інтегрована в районний центр" - частково це так, але освітні, культурні, медичні заклади є свої. Є перспектива розвитку інфраструктури, а не її концервації для розвитку міської інфраструктури. Крім цього, ми говоримо не окремо про Підгорівку, а про Підгорівку, як центр розвитку сільських громад, які межують з Підгорівкою. 3. "Територіальні громад на північ від Старобільська – Ганнівка, Проїждже, Лиман не висловили згоди на приєднання до Підгорівської ОТГ, тому підсилити її неможливо" - не зрозуміло взагалі чому розглядається Проїждже та Лиман (на схід від Підгорівки) з якими відсутні нормальні дороги і вони знаходяться на іншому березі досить широкої річки Айдар. Мова йде про "білі плями" Курячівська та Нижньопокровська сільради, які взагалі не приймали ніякого рішення щодо приєднання. Сусідня Калмиківська ОТГ також сама не вистоїть через малу чисельність людей і, зокрема, дітей, і не приймала рішення щодо приєднання до райцентру. 4. Найбрутальніше: "Підгорівська ОТГ не включена до чинного сьогодні Перспективного плану, і не може бути визнана урядом спроможною і перейти на прямі міжбюджетні відносини. " - це неправдива теза: з 01.01.2020 року Підгорівка на прямих міжбюджетних відносинах та є у затвердженому на сьогодні ПП: розпорядження голови Луганської ОДА від 18 вересня 2019 року № 733 "Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Луганської області" + розпорядження КМУ від 5 серпня 2015 р. № 833-р (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 р. № 363-р) "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Луганської області"5. "Підгорівці передбачені як чинним ... до Перспективного плану у складі Старобільської ОТГ" - ??? Розпорядження КМУ від 31 травня 2017 р. № 363-р.- відповідно до чинного ПП Підгорівська ОТГ підсилюється Курячівською с/р. То чому не можна підсилити ще й Нижньопокровською с/р? або ще й Калмиківською ОТГ? Чому навіть не розглядаються ці варіанти???отже, відповідь щонайменше не коректна, на жаль.

Відповідь експерта Юрія Ганущака: "Підгорівська ОТГ створена з порушенням Методики формування спроможних громад. Фактично відрізано доступ до надання соціальних послуг мешканцям Ганнівки, Проїжджої, Лиману, які не бажають приєднуватись до Підгорівської ОТГ. Таким чином пропозиція ОДА щодо приєднання Підгорівської ОТГ виглядає обгрунтованою. Також слід зважати на негативну демографічну тенденцію в Підгорівській ОТГ".

Нагадаємо, за законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад, перспективні плани розробляє обласна державна адміністрація, а затверджує Уряд Формування перспективних планів триває.

Поділитися: