Зараз важливим є показати стандарти якісної медицини у сільській місцевості. Ми говоримо про будівництво 512 нових амбулаторій. В розрізі регіонів їх кількість різна. Найбільше, у Хмельницькій — 27, Львівській — 47, у деяких областях по 25-30 проектів. Про це в ефірі 5-го каналу заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Мінрегіон вже запровадив щотижневий моніторинг стану реалізації проектів будівництва амбулаторій. Вже розпочато будівництво 38 об’єктів. Найбільш активно проекти реалізовуються у Дніпропетровській, Харківській, Волинській і Кіровоградській областях. Нам важливо продемонструвати, що всі регіони перебувають у рівних умовах і щодо фінансування, і щодо одночасного запуску проектів. Але хтось розпочав активно рухатися — знаходити земельні ділянки, укладати угоди з проектантами та виконавцями робіт, а хтось досі не може визначитися з землею під ФАП чи амбулаторію», — зазначив Геннадій Зубко.
Урядовець наголосив, що серед технічних вимог, розроблених Мінрегіоном, не вказується тип конструкцій і будматеріалів, з яких слід будувати нову амбулаторію. Це визначає місцева влада. «Технічні умови в першу чергу окреслюють, яким має бути приміщення, інженерні системи, обладнання. Для нас головне, щоб це вкладалося у кошторисну вартість — приблизно 25 тис грн за квадратний метр. Це не просто голі стіни, це збудована одноповерхова будівля з автономним опаленням, водопостачанням, сучасним медичним обладнанням, меблями, благоустроєм і кондиціонуванням», — розповів Зубко.
Нагадаємо, наказом Мінрегіону затверджено фінансування 512 проектів будівництва амбулаторій на загальну суму 2,7 млрд гривень по всім областям України. Зокрема, АМ (1-2 лікаря), без житла — 155 об’єктів на загальну суму 649,9 млн грн; АМ (1-2 лікаря), з житлом — 152 об’єкти на загальну суму 873,0 млн грн; АГ (3-4 лікаря) — 188 об’єктів на загальну суму 1 033,4 млн грн; ЦПМД (5-7 лікарів) — 17 об’єктів на загальну суму 124,8 млн грн.
Поділитися новиною:
21 квітня 2021
У відеоісторіях "Децентралізації" сьогодні - коротка розповідь про, здавалось би, звичайну сільську школу. Її ще...
21 квітня 2021
Як самостійно організувати стажування для працівників ЦНАП - пам’ятка
Як самостійно організувати стажування для...
Стажування – це високоефективний інструмент для обміну досвідом та впровадження швидких новацій у роботу ЦНАП. До...
21 квітня 2021
Мінрегіон консолідує зусилля міжнародних...
20 квітня відбулося засідання секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток» (СРГ), що має на...
21 квітня 2021
Запущено портал спроможності громад –...
Одним із головних завдань в процесі децентралізації було і залишається - створення спроможних громад, які зможуть...
21 квітня 2021
Східноєвропейський досвід у реновації...
Територіальні громади в Україні витрачають від 7 до 15% свого бюджету на енергоносії та комунальні послуги. На...