У Корнинській ОТГ складають плани на 9 років

У Корнинській ОТГ на Житомирщині складають плани на 9 років і вчать дітей за інноваційними методиками.

У Корнинській селищній об'єднаній територіальний громаді Попільнянського району Житомирської області визначалися із цілями, завданнями та етапами розробки стратегії розвитку громади до 2027 року.

Про це йшлося на семінарі «Третє засідання робочої групи з розроблення Стратегії розвитку Корнинської селищної ОТГ на період до 2027 року», який відбувся за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

«У Корнинській ОТГ проходить третє засідання робочої групи, яка займається розробкою дієвої стратегії на 9 років. Цього разу вдалося визначити загальне бачення майбутнього розвитку, а також стратегічні й операційні цілі та завдання стратегії. Наш центр допоможе писати проекти для ДФРР (Державного фонду регіонального розвитку - ред.), а також проведемо тренінги з проектного менеджменту і залучення грантів, аби громада розраховувала не тільки на свій місцевий бюджет. Розпочинаємо збирати конкретні проекти і розподілимо їх на три плани реалізації», - розповів радник з регіонального розвитку Житомирського ЦРМС Георгій Федорук.

 

 

Корнинський селищний голова Анатолій Мізерний зазначив, що доки збиратимуть пропозиції щодо проектів для стратегії, у громаді тривають активні роботи з розширення доступності адміністративних послуг та облаштування місцевої інфраструктури. Зокрема, невдовзі на першому поверсі адмінбудівлі селищної ради готуються відкрити центр надання адміністративних послуг.

«У приміщенні, де буде розташований ЦНАП, нині триває ремонт, на який спрямували 196 тис. грн із місцевого бюджету. До будівлі вже облаштований вхід для людей з особливими потребами. У ЦНАПі працюватимуть два адміністратори та два реєстратори. Обладнанням нас забезпечить програма «U-LEAD з Європою», вона ж подбає і про підготовку та навчання фахівців для ЦНАПу», - поділився голова громади.

Про успішний досвід децентралізації, коли громада не чекає на розподіл коштів у районі, а отримує гроші із державного бюджету, свідчить реконструкція опорної школи у Корнині.

Директор опорного навчального закладу «Корнинський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І ступеня-гімназія» Микола Можарівський зауважив, що реконструкцію школи розпочали торік із заміни покрівлі, вікон та дверей за кошти інфраструктурної субвенції.

«У 2018 році завдяки цій самій субвенції утеплюється будівля нашого навчального закладу. До кінця року плануємо завершити фасад та одну бокову сторону. Оскільки у нас повністю замінена теплотраса і працює твердопаливний котел, та ще й будуть утеплені стіни, очікуємо на комфорт у класах та більшу економію енергоресурсів», - зазначив Можарівський.

 

 

У школі навчається 307 учнів та працює 31 вчитель. Навчальний заклад добре знаний за межами Житомирської області своїм колективним методом навчання (який ще називають методикою Ривіна), відомим з 1918 року. Інноваційний метод, за яким учні в парах навчають одне одного і який у школі практикують вже три роки, повністю відповідає сучасним стандартам освіти. Там також реалізують оригінальні проекти «Знай дві іноземні», коли діти одночасно вивчають англійську та французьку мови, та «Сад знань» (у шкільних коридорах розміщують символічні дерева із фото найкращих знавців шкільних предметів та їхніми власними дослідженнями).

Крім того, у навчальному закладі облаштований зал для занять із хореографії, і танцюють там усі школярі. Для учнів із першого до четвертого класів обов’язковим предметом є ритміка, а з п’ятого до одинадцятого – хореографія.

 

 

Нині у школі за кошти місцевого бюджету триває ремонт кабінетів фізики та біології. Планують відремонтувати і хімічний кабінет. Усі вони будуть оснащені сучасним обладнанням для навчальних класів.

«Навіть за останні два роки помітно, що місцева влада багато уваги приділяє освіті і виділяє кошти для її розвитку. Це дуже відчутно, бо коли ми підпорядковувалися району, такого не було», - констатує Можарівський.

Корнинська ОТГ утворилася у 2016 році, а довибори, під час яких до громади приєдналися ще два села, відбулися у квітні цього року. Нині у 10 населених пунктах проживає трохи більше 6 тисяч людей.

Теги:

план

Область:

Житомирська область

Громади:

Корнинська селищна об’єднана територіальна громада Корнинська територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Коментарі:

Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

29 липня 2021

XVІ Форум: День Діалогу - онлайн-трансляція

XVІ Форум: День Діалогу - онлайн-трансляція

В Одесі триває XVІ Український муніципальний форум, який традиційно зібрав прихильників муніципального руху для...

29 липня 2021

Як адміністративна реформа в Естонії підсилює місцеве самоврядування

Як адміністративна реформа в Естонії підсилює...

Автор: Ріво Нооркиів, виконавчий директор Центру консалтингу та навчання «Geomedia» Ріво Нооркиів останні кілька...

29 липня 2021

На цьому етапі земельної реформи основне завдання громад – інвентаризація та реєстрація земель, - Роман Лещенко

На цьому етапі земельної реформи основне...

Виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Децентралізація», міністр аграрної політики Роман Лещенко відповів...

28 липня 2021

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання громад: В’ячеслав Негода озвучив пропозиції Мінрегіону

Механізм сплати ПДФО та інші бюджетні питання...

Мінрегіон вніс на розгляд Уряду проєкт змін до Податкового кодексу. Цим проєктом міністерство пропонує в наступному...

28 липня 2021

Громади - драйвери розвитку регіонів України, - Олексій Чернишов на Форумі «Україна 30»

Громади - драйвери розвитку регіонів України, -...

Нова система місцевого самоврядування має формуватись на засадах децентралізації. А також — згідно положень...