Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області та надіслало його на ознайомлення до Закарпатської облдержадміністрації. Про це повідомили в Закарпатському Центрі розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Проектом перспективного плану пропонується створити на Закарпатті 40 громад з урахуванням існуючих.
Так, в Ужгородському районі передбачено, окрім існуючої Баранинської, створення ще трьох ОТГ – Ужгородської, Чопської та Середнянської. На Перечинщині окрім існуючої Перечинської в проекті зазначена ще одна ОТГ – Порошківська. Три ОТГ передбачено створити у Великоберезнянському районі – Великоберезнянська, Костринська і Ставненська.
Чотири ОТГ передбачені в Мукачівському районі. Окрім громади з центром в Мукачеві тут планують створити також Ракошинську, Чинадіївську та Великолучківську. Окрім існуючої Полянської у Свалявському районі запланована ще одна ОТГ – із центром у Сваляві. Так само дві ОТГ передбачені у Воловецькому районі – Воловецька і Жденієвська, три ОТГ – Міжгірська, Пилипецька та Колочавська – в Міжгірському районі.
В Берегівському районі - дві ОТГ – Берегівська та Батівська, у Виноградівському – Виноградівська, Королевська та Пийтерфолвівська. В Іршавському районі наразі діє одна ОТГ – з центром в Іршаві. Окрім неї в проекті Перспективного плану вказані також Сілецька, Білківська та Довжанська. Так само чотири ОТГ передбачені і в Хустському районі – Вишківська, Драгівська, Горінчівська та Хустська.
В Тячівському районі наразі існують дві ОТГ – Тячівська та Вільховецька. Окрім них в межах району планується також створення Солотвинської, Дубівської та Усть-Чорнянської громад. І в Рахівському районі проект перспективного плану передбачає створення Ясінянської, Великобичківської та Рахівської об’єднаних територіальних громад.
Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону пояснив, що проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ в Закарпатській області є лише пропозицією. Розглядати та приймати план, як і раніше, повинна Закарпатська обласна рада. Однак, оскільки Закарпатська облдержадміністрація, так і не подала на розгляд облради власний проект плану, Мінрегіон прийшов на допомогу області.
Нагадаємо, раніше голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс в ефірі телеканалу «UA: Закарпаття» запевнив, що депутати розглянуть проект Перспективного плану Закарпатської області як тільки він буде поданий на розгляд ради. Крім того, він спрогнозував, що обранці план, швидше за все, підтримають.
Поділитися новиною:
06 березня 2021
98,7% об’єктів передані у комунальну власність громад, - дані моніторингу Мінрегіону
98,7% об’єктів передані у комунальну власність...
98,7% об’єктів спільної власності територіальних громад району громади вже готові взяти на свій баланс (надали...
05 березня 2021
З якими фінансовими показниками закінчили 2020 рік об’єднані громади - рейтинг
З якими фінансовими показниками закінчили 2020...
У 2020 році завершено формування нового адміністративно-територіального устрою. У державному бюджеті на 2021 рік...
04 березня 2021
Президент затвердив Положення про Конгрес місцевих та регіональних влад
Президент затвердив Положення про Конгрес...
Президент Володимир Зеленський підписав указ № 89/2021 «Про затвердження Положення про Конгрес місцевих та...
04 березня 2021
Регіони зможуть продовжити у 2021 році...
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на...
04 березня 2021
Віддалена робота в органах державної влади та місцевого самоврядування - опитування від НАДС
Віддалена робота в органах державної влади та...
Майже рік в країні запроваджено карантинні обмежувальні заходи. Це вплинуло на всі сфери нашого життя, у тому числі і...