Україна увійшла до групи найбільш фінансово децентралізованих європейських держав
Про це йдеться у Аналітичній доповіді до щорічного послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році», яке опубліковане на сайті Національного інституту стратегічних досліджень.
«Місцеві бюджети перевищили за розміром 15 % ВВП України і становлять понад 51 % консолідованого бюджету України. Органи місцевого самоврядування перестали бути «соціальними касами» винятково з виплат зарплати кільком працівникам сільради. Вони стали повноцінними органами, що впливають на розвиток своїх територій і є найбільшими публічними інвесторами в території. Важливо, що це стосується як міст обласного значення, так і об’єднаних територіальних громад. Органи місцевого самоврядування отримали значно більший фінансовий ресурси для власного розвитку, модернізації інфраструктури, поточних та капітальних ремонтів всього міського громадського простору. Бюджетне вирівнювання, яке тепер здійснюється на основі оцінки доходів, а не видатків місцевих бюджетів, стимулює місцеві об’єднані територіальні громади та громади міст обласного значення до економії коштів, розвитку місцевої економіки, а відтак і розвитку людського капіталу», - йдеться в доповіді.
Зазначається, що діяльність органів місцевого самоврядування впродовж 2015–2017 років показала, що на місцевому рівні формується новий прошарок ефективних управлінців, які за кілька років зможуть вийти на рівень державного управління.

Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
29 вересня 2023
Експертне обговорення «Як громади можуть...
11 жовтня об 11:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться презентація результатів...
29 вересня 2023
Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює над Стратегією відновлення та розвитку Одеської області
Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює...
Аналітичну частину Стратегії відновлення та розвитку Одеської області, яку з партнерами розробляє...
28 вересня 2023
Побудова діалогів між громадою та владою: що є...
«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...
28 вересня 2023
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода
Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...
До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...