Команда Райгородоцької об’єднаної територіальної громади, яка чекає на призначення перших виборів, сьогодні пройшла навчання з проблематики становлення та розвитку громади у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном. Сільські голови та секретарі рад, які увійшли до громади, відпрацювали низку проблем та завдань, які необхідно буде вирішити молодій громаді на першому етапі розвитку.
«Сьогодні ми даємо людям практичні поради, як швидко та якісно організувати роботу нового колективу та прийняти ключові рішення формування ОТГ. Крім того, Георгій Федорук та Олександр Зарицький розкажуть про основи медичної реформи та регіонального розвитку територій. Ця інформація має допомогти сформувати бачення на старті роботи ОТГ», - переконаний Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського ЦРМС.
Райгородоцька ОТГ об’єднала Андріяшівську, Буряківську, Великоп’ятигірську, Маркушівську та Райгородоцьку сільські ради із населенням у 3,7 тисячі та площею 148 кв км. Більше того за Перспективним планом до громади мають доєднатись ще декілька сільських та селищних рад. Таким чином громада матиме потужний економічний та людський потенціал.
«Але з ним потрібно щось робити? І саме тут важливо зрозуміти, що наскоком не вдасться вирішити ключові проблеми потенціалу. Тут потрібна стратегія на роки, команда фахівців, яких ніхто вам не приведе, потрібно виховувати свої кадри. Таким чином ми виходимо на потребу складного та довготривалого процесу розробки стратегії та формування команди. Тільки так нам вдасться розвивати цей потенціал», - вважає Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру.
Також перед фахівцями громади виступив Олександр Зарицький, який детально роз’яснив елементи медичної реформи та алгоритми її впровадження. Учасників навчань цікавили практичні кейси, які вже напрацювали громади з початку впровадження реформи децентралізації.
«Наші теперішні повноваження та ресурси неспівмірні з тими, які з’являться у громади після виборів. Так само зросте в рази і відповідальність. Але це не має такого значення, коли володієш досвідом. Після проходження навчання ми будемо готові до цієї роботи», - вважає Галина Кудлай, голова Буряківської сільської ради.
Нагадаємо, що такі навчання вже відбулись для команд Вчорайшенської, Вільшанської та Гришковецької ОТГ. Наразі 6 ОТГ Житомирської області чекають на призначення перших виборів.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 липня 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про...
На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості,...
14 липня 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 липня 2025
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються до спільноти міст-побратимів Cities4Cities
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються...
11 липня у Римі підписали п’ять нових партнерських угод між українськими громадами та муніципалітетами чотирьох країн...