18-20 червня 2025 року шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» провела у Миколаєві тренінг «Ефективний керівник ЦНАП» для очільників Центрів надання адміністративних послуг з Миколаївської області. Участь у навчанні взяли керівники ЦНАП з 19 територіальних громад.
Навчання відбулося в межах ширшої ініціативи Програми Polaris та Міністерства цифрової трансформації України щодо модельної підтримки ЦНАП на обласному рівні, до якої вже приєдналися Рівненська та Миколаївська області.
Ініціатива спрямована як на підтримку громад, що лише розпочинають створення ЦНАП, так і на допомогу тим, де центри вже функціонують і прагнуть підвищити ефективність роботи, розширити перелік послуг та покращити якість обслуговування. У межах ініціативи передбачено проведення оцінки якості послуг і розробку дорожніх карт розвитку. Ці інструментисприятимуть покращенню сервісу, розширенню цифрових можливостей та підвищенню доступності адміністративних послуг.
Вʼячеслав Базаренко, заступник начальника Миколаївської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) привітав учасників тренінгу та зазначив, що захід є важливою основою для подальшого професійного зростання лідерів ЦНАП:
«Цей тренінг – не просто навчання, а фундамент для подальших регулярних зустрічей, діалогу та формування команди. Миколаївщина має потужний потенціал у сфері цифровізації: у нас є талановиті люди, сильні ідеї та дієві рішення. Комунікація, відкритість і довіра – це те, на чому ми будуємо наше спільне майбутнє».
Протягом триденної офлайн-сесії учасниці та учасники зосередилися на розвитку управлінських навичок, вивченні сучасних підходів до організації роботи ЦНАП, зміцненні командної взаємодії та особистої ефективності. Серед ключових тем – лідерство в умовах трансформації, цифрові інновації, тайм-менеджмент, побудова сильної команди, ефективна комунікація та алгоритми впровадження змін.
«Під час тренінгу ми не лише працювали над розвитком лідерських якостей керівників ЦНАП, а й створили простір для горизонтальної взаємодії між ними. Важливо, щоб управлінці в межах області відчували себе частиною єдиної команди та обмінювалися успішними практиками», – окреслив цілі заходу Петро Макаренко експерт Polaris з підтримки доступності адміністративних послуг.
Програма тренінгу була структурована так, щоб поєднувати теоретичні знання з практичними інструментами. Особливий акцент зроблено на розвитку навичок прийняття управлінських рішень, аналізу щоденних робочих процесів та адаптації до змін у сфері публічного управління.
Учасники тренінгу продовжать роботу у форматі «Лабораторії змін», де застосують отримані знання для подолання актуальних викликів і вдосконалення роботи ЦНАП у своїх громадах. Презентація напрацювань і
Приєднані зображення:
Теги:
адміністративні послуги навчання
Область:
Миколаївська областьДжерело:
Програма Polaris
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 липня 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про що говорили на URC 2025
Муніципальні партнерства заради стійкості: про...
На Конференції з відновлення України (URC 2025) у Римі відбулася дискусія про роль муніципалітетів у стійкості,...
14 липня 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 липня 2025
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються до спільноти міст-побратимів Cities4Cities
П’ять нових партнерств на URC 2025 долучаються...
11 липня у Римі підписали п’ять нових партнерських угод між українськими громадами та муніципалітетами чотирьох країн...