Організаційний комітет другого регіонального форуму «Ярмарок добросусідства» завершив процес прийому заявок від ОТГ Дніпропетровської області. У конкурсі беруть участь 176 проектів від 43 громад за 12 секторальними напрямами Стратегії децентралізації Дніпропетровщини. Тепер експертна комісія та народне голосування визначать найкращі проекти, а 26 вересня відбудеться церемонія нагородження переможців. Про це повідомила Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського ЦРМС, створеного Програмою «U-LEAD з Європою».
«Ми отримали 176 проектів, найбільше проектів у категоріях: освіта (33 проекти), просторовий розвиток (41 проект), творча громада (23 проекти). У конкурсі беруть участь 43 громади Дніпропетровської області, лідери за кількістю поданих проектів - Межівська, Криничанська та Троїцька громади. Загальна сума всіх реалізованих проектів оцінюється в понад 200 млн грн», - повідомила Олена Тертишна.
Серед поданих проектів – забезпечення підвозу дітей зі старостинських округів Царичанської ОТГ до будинку творчості. Завдяки цьому 207 учнів з Прядівської, Бабайківської, Преображенської, Лисківської шкіл можуть без зайвих витрат займатися у гуртках та творчих майстернях, розвивати свої здібності.
У Гречаноподівській громаді провели капітальний ремонт водогону від Красного Поду до Кряжового. Водогін жодного разу капітально не ремонтувався від самого часу створення у 70-х роках. Із бюджету громади виділили 1,5 млн грн на ремонт 3 км трубопроводу. Також у громаді запровадили систему сортування сміття у школах.
Криничанська ОТГ подала на конкурс проведені у громаді ярмарки здоров’я для активізації приписної кампанії. Як результат – 600 мешканців громади уклали декларації з сімейними лікарями, високу оцінку заходу надала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Також у Криничанській ОТГ створили унікальну книгу рекордів громади, в яку вже занесено 5 місцевих досягнень. У Широківській ОТГ створили гончарну майстерню на базі центру дитячої творчості.
В Божедарівській ОТГ капітально відремонтували систему опалення у будинку культури в с. Покровка. У Слобожанській громаді створюють шкільний дендропарк. Васильківська ОТГ створила ЦНАП, що надало 11 нових робочих місць та покращить якість надання адміністративних послуг. У Софіївській ОТГ почав працювати Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, а молодіжна рада започаткувала безкоштовний кінотеатр просто неба.
Відео:
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Дніпропетровська областьДжерело:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
22 січня 2021
88% об’єктів передані у комунальну власність громад – оновлені дані Мінрегіону
88% об’єктів передані у комунальну власність...
Триває передача об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних...
22 січня 2021
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси громадам
Як передати шкільні автобуси, які перебувають у власності РДА чи структурного підрозділу РДА, створеного у статусі...
22 січня 2021
Понад сто колективів з 18 областей: у...
У Дніпропетровській області 19 січня завершився онлайн-фестиваль-конкурс вертепів «Різдвяна зірка-2021», який...
22 січня 2021
Управління персоналом в громадах - опитувальник від НАДС
Управління персоналом в громадах - опитувальник...
Національне агентство України з питань державної служби проводить опитування для служб управління персоналом...
22 січня 2021
Створення місцевих фінансових органів – важлива умова функціонування громад
Створення місцевих фінансових органів – важлива...
Експерти з фінансових питань Офісу реформ при Мінрегіоні, нагадують, що громади, які ще не створили фінансові органи,...