Вивчити та запозичити досвід місцевих громад – така основна мета навчального візиту представників ОТГ Чернівецької області, що відбувся на Тернопільщині.
Голови громад та сільські старости Чернівецької області відвідали соціально-економічні об’єкти Великогаївської громади, ознайомилися з ходом реалізації проектів реконструкції медичних закладів, дорожньої інфраструктури до 14 населених пунктів, які входять у громаду.
– Одне із ключових завдань громади – поліпшити ситуацію в медичній галузі. Тому взялися за облаштування амбулаторій, проводимо реконструкцію будівель, щоб якомога швидше надавати людям послуги. – Наприкінці серпня плануємо відкриття амбулаторії у Великих Гаях. От в цій реконструйованій амбулаторії люди зможуть офіційно укладати декларації із сімейними лікарями, їх буде тут 3-4. Така ж амбулаторія буде діяти і в Баворові, щоб з того кутка громади ніхто сюди не добирався, а всі медичні послуги надавалися б там, на місці. Сюди до нас вже перебираються деякі лікарі, які були в районній лікарні, тут обслуговуватимуться жителі шести сіл, майже шість тисяч жителів. – У цілому, у медичній сфері три проекти цього року реалізовуємо. Це – реконструкція трьох амбулаторій, на що виділили 4,5 млн грн, – розповів голова Великогаївської ОТГ Олег Кохман.
За його словами, у громаді вирішили прокласти асфальтові дороги до кожного із населених пунктів, що вже успішно реалізується.
Головний акцент робиться і на тому, щоб усі служби діяли в селі, аби люди не добиралися до Тернополя за довідкою чи щоб отримати певну послугу.
– Відкрили опорну школу у Великих Гаях, ще одну плануємо відкрити. Вклали майже 2 млн грн на закупівлю комп’ютерів, обладнання для класів. Прекрасно обладнали садочок, формуємо пожежне депо, що теж необхідна річ для громади, як і поліцейська станція, плануємо створити відділення муніципальної поліції.
– Беремося за створення Центру активних видів спорту. 12 млн грн виділяє держава, а 4 млн грн – громада, – додав Олег Кохман.
Гості з Чернівецької області із захопленням ділилися враженнями від побаченого у Великогаївській громаді.
– Наші дві громади поєднує те, що ми теж неподалік обласного центру, вони – близько до Тернополя, ми – до Чернівців. І в цьому є певна специфіка і складнощі, бо в таких людей, які живуть неподалік обласного центру, менталітет зовсім інший, ніж у жителів глибинки. Вони хочуть змін одразу, вже, не враховуючи певні складнощі з реалізацією запланованого. Я приємно здивована, що ці люди, які об’єдналися 2,5 роки тому в одну громаду, вони – господарі, газди, як кажуть, у нас на Буковині. Вони розумно змогли спрямувати у потрібне русло гроші, які громада отримує.
Це, передусім, дороги та інфраструктура. Без цього господарювати у громаді дуже важко, я це знаю. Усюди, де ми сьогодні побували, відчувається рука господаря. Ми переконалися, як вони пункт за пунктом реалізовують те, що намітили у плані стратегічного розвитку ОТГ. Все продумано, розраховано, передбачено, ну просто молодці! Я відвідала багато громад в Україні і бачила, що деякі ОТГ ніби і мають гроші, але не можуть їх раціонально використати, а тут – наочно видно ефективність роботи як голови громади Олега Кохмана, так і його команди. Скажу відверто, громаді просто пощастило, що вони мають такого очільника, який зумів згуртувати навколо себе небайдужих, ділових людей, які прогнуть розвивати громаду задля кращого її благополуччя, – сказала Наталя Катрюк, голова Мамаївської ОТГ Чернівецької області.
Відео:
Область:
Тернопільська область Чернівецька областьГромади:
Великогаївська територіальна громадаДжерело:
teren.in
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...
27 листопада 2024
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...
У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...