У рамках децентралізації системи держархбудконтролю повноваження отримала громада міста Хуст Закарпатської області. Відповідний акт 5 червня підписано між Головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексієм Кудрявцевим та Хустським міським головою Володимиром Кащуком.
Хуст стало 2-м містом на Закарпатті та 99-м в Україні, що самостійно контролюватиме будівництво на своїй території. Володимир Кащук зауважив, що міська влада зробить все можливе, щоб місто було першим.
Щодо планів роботи нового органу в структурі міської влади він зазначив: «Ми будемо толерантні по всім питанням, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю».
У рамках децентралізації системи держархбудконтролю місто Хуст отримує також нові можливості для розвитку та оновлення.
«Ми зараз дуже активно розвиваємо інфраструктуру в місті. До нас приїжджає багато туристів і є дуже велика перспектива – свій власний аеропорт. Ми працюємо над цим разом з народними депутатами, які сприяють розвитку міста», – зазначив Хустський міський голова.
Зі свого боку, Голова Держархбудінспекції наголосив, що ДАБІ робить все, щоб новоутворені інспекції працювали фахово, а люди відчували, що це нова структура, яка працює по-новому, без зловживань.
«У разі потреби ми завжди поруч і готові надати допомогу кожній місцевій інспекції, щоб у підсумку вся система держархбудконтролю працювала на розвиток українських міст».
За його словами, завдяки спільній роботі з керівництвом області будівельна галузь регіону працює без перешкод.
«ДАБІ відходить від старих форматів. Сьогодні ми – адміністративно-консультативний орган, що працює для громади, людей, будівельників».
З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, у м. Хуст можна звертатися до новоутвореного органу, що знаходиться за адресою: вул. 900-річчя Хуста 27, каб. 44.
Теги:
Область:
Закарпатська областьДжерело:
Прес-служба ДАБІ
13 січня 2026
Вакансія Експерта/ки з підготовки та впровадження грантових проєктів
Вакансія Експерта/ки з підготовки та...
Вмієте писати грантові заявки, які приносять реальні результати? Проєкт “Відновлення для всіх” (RFA) шукає...
12 січня 2026
Стартує прийом заявок на фінансування укриттів у ЗЗСО
Стартує прийом заявок на фінансування укриттів...
З 12 січня засновники закладів освіти можуть подавати заявки на отримання державної субвенції на облаштування...
12 січня 2026
Земля, яку забруднила війна: методика оцінки та шанс на відшкодування
Земля, яку забруднила війна: методика оцінки та...
Війна залишає після себе не лише зруйновані будинки й дороги. Значна частина втрат для територіальних громад — поза...
12 січня 2026
Єдині правила для інвестицій: що це означає для громад
Єдині правила для інвестицій: що це означає для...
У 2025 році в Україні фактично поставлено крапку в «хаотичному» підході до публічних інвестицій. Як повідомляє...