Органи місцевого самоврядування мають велику зацікавленість розвивати свої села, селища, міста – розбудовувати інфраструктуру, залучати інвестиції тощо. Вони, як ніхто інші, зацікавлені у створенні прозорих і зрозумілих правил у галузі будівництва на їхній території. Громади, які отримали делеговані повноваження державного архітектурно-будівельного контролю, стикнулися з проблемами тлумачення нещодавно прийнятих Урядом постанов реформування системи державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода під час онлайн-наради з місцевими органами влади, уповноваженими здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль.
Як відомо, Кабінет Міністрів України 13 березня 2020 року прийняв Постанови від «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 218 та «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» № 219.
Ці постанови:
У зв’язку з цими змінами, громади почали повідомляти про проблеми з виконанням контрольних функцій через зупинення дії постанови № 553, а також про відсутність доступу до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що не дозволяє їм надавати адміністративні послуги у галузі будівництва, проблеми з отриманням електронних ключів доступу до цього Реєстру.
«Представники органів місцевого самоврядування сьогодні говорили про окремі проблеми з архбудконтролем на місцях і спільно з Асоціацією міст України надали пропозиції, як вирішити такі проблеми. Ми попросили надати нам ці рекомендації офіційно, щоб мати змогу узагальнити їх і разом з профільним парламентським комітетом вирішити, як щонайшвидше усунути перешкоди реалізації органами місцевого самоврядування делегованих їм повноважень контролю за дотриманням містобудівного законодавства на територіях громад. Ми продовжуємо децентралізацію, тому зацікавлені, щоб на рівні громад надавалася максимальна кількість послуг, і вони були якісними, зрозумілими та доступними», - сказав В’ячеслав Негода.
Довідка
Відеоконференція відбулась за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
11 лютого 2025
25 лютого - вебінар «Співпраця органів...
25 лютого відбудеться вебінар «Співпраця органів місцевого самоврядування та громадських організацій для...
11 лютого 2025
Експертна робоча група розпочала опрацювання регіональних стратегій розвитку
Експертна робоча група розпочала опрацювання...
Під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна відбулося перше засідання...
11 лютого 2025
Вдосконалення функціонування індустріальних парків: законопроєкт ухвалили за основу
Вдосконалення функціонування індустріальних...
11 лютого Верховна Рада України ухвалила за основу проект Закону №12117 про внесення змін до деяких законодавчих...
11 лютого 2025
Clusters4Regions: Мінекономіки за підтримки...
13 лютого 2025 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться пресконференція, під час якої буде...