У Бугринській ОТГ запустили пелетну лінію, щоб заощаджувати газ та заробляти

У Бугринській сільській об’єднаній територіальній громаді, що на Рівненщині, відкрили власну лінію з виробництва паливних пелет і брикетів.

 

Бугринська ОТГ – одна із піонерів реформ на Рівненщині. І вже з перших днів свого існування у громаді міркували, як рухатись далі, розвиваючи власний потенціал. Голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук спільно з експертами Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування підготували розвитковий проект пелетної лінії, продукція якої можна використовувати як для населених пунктів громади, так і продавати іншим.

Загальна вартість проекту становить 4 млн грн: співфінасування з Державного фонду регіонального розвитку – 3,6 млн грн та з бюджету Бугринської ОТГ – 400 тис. грн. Заявлений строк роботи лінії без капітального ремонту - 8 років. Термін окупності інвестицій - 5 років.

 

 

Зараз за рахунок бюджету Бугринської громади утримується 6 навчально-виховних закладів, 8 закладів культури, 6 фельдшерсько-акушерських пунктів та одна амбулаторія, станція швидкої допомоги, 6 приміщень для розміщення державних органів і установ. Усі вони, як і приватні садиби мешканців громади, потребують опалення, що з моменту різкого зростання вартості газу стало чи не найбільшою статтею витрат.

«Ми порахували, що опалення на території громади здійснюється 1664 котлами, і його можна суттєво здешевити, якщо перевести на твердопаливні котли, які б опалювалися брекетами та пелетами. Тим більше, що підприємцями громади у значній кількості продукується тирса, яка потребує утилізації, постійно наявний запас соломи, достатньо й інших деревних відходів – обрізаних гілок, щіпи, відходів кукурудзи тощо»- зазначає Сергій Пилипчук.

 

 

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко відзначив: «Бугрин будемо ставити у приклад іншим. Адже це один з небагатьох розвиткових проектів громад за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Бугринська громада і її керівник написали і виграли проект і тепер мають нові робочі місця, екологічне, безвідходне виробництво, скорочення споживання газу і прибуток для громади».

Постачання матеріалу для роботи пелетно-брикетної лінії дасть змогу утилізувати непридатну для іншого використання сировину, забезпечити робочими місцями частину жителів громади. Крім того, на підмоклих місцевостях можна посадити енергетичну вербу, яка є високоефективним ресурсом для виробництва пелет. У результаті частина мешканців отримає додатковий заробіток, а громада - додаткову енергію завдяки відновлювальним джерелам енергії.

 

 

«Дуже важливо, щоб громади розуміли, що треба робити акцент саме на розвиткові проекти. Заміна вікон та укріплення дахів – справа потрібна, але організоване в громаді виробництво дасть набагато більше користі. Сьогодні експерти Центру готові надати ОТГ області всебічну підтримку: від ідеї та підготовки документації до самого запуску об’єкта. А хороші ідеї є, наприклад розвиток ягідництва у північних районах області»,- зауважує директор Рівненського ЦРМС Руслан Сивий.

Відео:

Область:

Рівненська область

Громади:

Бугринська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

10 січня 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...

09 січня 2025

На своєму місці. Випуск 3. Енергонезалежність Долинської громади

На своєму місці. Випуск 3. Енергонезалежність...

В цьому випуску «На своєму місці» - про практику Долинської громади Івано-Франківської області з забезпечення...

08 січня 2025

На своєму місці. Випуск 2. Як Чугуївська громада знаходить грантові можливості для розвитку

На своєму місці. Випуск 2. Як Чугуївська...

В цьому випуску «На своєму місці» - про прифронтове місто Чугуїв на Харківщині, яке попри постійні обстріли та...

07 січня 2025

Зі складського приміщення і роздягальні – до сучасного укриття. Як у 22 ліцеї Чернігова облаштували простір

Зі складського приміщення і роздягальні – до...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) 11 квітня 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти Чернігова...