Децентралізація в Україні є питанням цивілізаційного вибору та складовою євроатлантичного курсу нашої держави. Про це сказав Президент Петро Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку під час робочої поїздки до Вінницької області.
«Це (децентралізація - Ред.) питання цивілізаційного вибору, політичної культури, і, якщо хочете національної безпеки», - підкреслив Петро Порошенко.
«Погляньмо на це із досить несподіваного ракурсу, з точки зору євроатлантичної інтеграції. Ну, здавалося б, де децентралізація, а де НАТО? І як вона може бути пов’язана з нашим майбутнім членством в Північноатлантичному альянсі? Тим не менше, у Річній національній програмі під егідою Комісії Україна - НАТО на 2018 рік, яку я своїм Указом затвердив тиждень тому, один із ключових розділів присвячений децентралізації», - зазначив Глава держави.
Він додав: «Тобто, децентралізація в Україні стала частиною наших міжнародних зобов’язань. Чому? Тому, що реалізація стратегічного курсу держави на вступ до НАТО вимагає не тільки модернізації Збройних Сил, що ми надзвичайно ефективно зробили за ці чотири роки, побудувавши нову армію, нові ЗСУ».
За словами Президента, модернізації потребує і прагнення держави жити згідно з демократичними принципами, поважати права й свободи громадянина. «Ще раз наголошую, що децентралізація наближає владу до людини, скорочує час для прийняття і реалізації рішень», - сказав він.
09 січня 2026
Як у профтесі Чернігова профорієнтують школярів, перенавчають дорослих і підняли зарплату фахівцям
Як у профтесі Чернігова профорієнтують...
Навчати студентів на сучасному обладнанні, показувати школярам можливості професійної освіти, перекваліфіковувати...
09 січня 2026
«Кожна громада може і має претендувати на...
Голова громадської організації «Товариство дослідників України» про комплексну оцінку територій, які постраждали від...
08 січня 2026
«Страх підпису» у будівельних проєктах: системний виклик українських громад
«Страх підпису» у будівельних проєктах:...
В українських громадах дедалі частіше говорять про «страх підпису» – ситуацію, коли керівники закладів, розпорядники...
07 січня 2026
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги для громад та бізнесу
Новий рік - нові можливості: січневі каталоги...
Січень - найкращий час, щоб розпочати новий рік ефективно та з думкою про майбутнє. В цьому вам допоможуть нові...