Кабінет Міністрів України продовжує розпочатий в лютому поточного року процес передачі землі сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад і розраховує на відповідальність місцевого керівництва та ефективне використання наданого ресурсу.
Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради з питань розвитку гірських населених пунктів, яка відбулася в рамках робочої поїздки Глави Уряду на Івано-Франківщину.
«У 2014 році ми розпочали процес децентралізації. І громади вже відчувають, наскільки вони зміцніли. Але вони мають бути повноцінними і з точки зору земельних ресурсів. Уряд знайшов механізм, як передати землі об’єднаним громадам, і ще 6 ОТГ сьогодні отримали землі у свою власність. Кожного місяця плануємо передавати землю 50-70 об'єднаним громадам, а завершити цей процес - до кінця року», - сказав Глава Уряду.
Під час наради документи про передачу земель підписали керівники таких ОТГ:
За даними Мінагрополітики, громади отримали понад 2,4 тис. га земель.
«Хотів би попросити голів ОТГ, щоб управління землями та коштами відбувалося публічно. Місцеві мешканці мають знати, як використовується кожна гривня», - наголосив Володимир Гройсман.
Глава Уряду також нагадав, що Держгеокадастр, Мінагрополітики та Мін’юст мають «набирати обертів», оперативно формувати та реєструвати земельні ділянки і права на них, аби завершити роботу до кінця року.
Довідково
Наразі в Україні створено 665 ОТГ, які вже підписали меморандуми про передачу земель з регіональними органами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).
Наприкінці січня поточного року Прем’єр-міністр повідомив, що Кабінет Міністрів знайшов оптимальне юридичне рішення і готовий вже з лютого розпочати процес передачі землі поза межами населених пунктів у власність об'єднаним територіальним громадам. З 1 лютого структури Держгеокадастру були позбавлені права одноосібно ухвалювати рішення щодо розпорядження землями поза межами населених пунктів – без згоди об’єднаних територіальних громад.
27 лютого земельні ділянки загальною площею 7 810,93 га у комунальну власність отримали сім ОТГ: Городищенська сільська ОТГ Луцького району Волинської області (926,48 га); Гірсівська сільська ОТГ та Приазовська селищна ОТГ Приазовського району Запорізької області (798,48 га та 705,16 га відповідно); Смирновська сільська ОТГ Більмацького району Запорізької області (1 568,74 га); Помічнянська міська ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області (70,57 га); Оболонська сільська ОТГ Семенівського району Полтавської області (2 950,42 га); Наталинська сільська ОТГ Красноградського району Харківської області (791,08 га).
100% земельних ділянок на території зазначених ОТГ були сформовані та відомості про них були внесені до Державного земельного кадастру, що дало змогу здійснити передачу у стислі терміни – протягом двох тижнів з моменту отримання відповідного звернення головним управлінням земельної служби. Процедура не потребувала витрат з Державного бюджету.
Теги:
Область:
Івано-Франківська область Львівська область Чернівецька областьГромади:
Заболотівська селищна об’єднана територіальна громада Космацька сільська об’єднана територіальна громада Грабовецька сільська об’єднана територіальна громада Нижанковицька селищна об’єднана територіальна громада Вашківецька міська об’єднана територіальна громада Вижницька міська об’єднана територіальна громадаДжерело:
Урядовий портал
Поділитися новиною:
15 лютого 2019
Як децентралізація змінює Радивилівську громаду
Дитячі садочки, тренажерні зали, спортивні майданчики, дороги. У таких напрямках працюють у Радивилівській...
15 лютого 2019
За підтримки Канади та Литви в Україні створять...
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Посольство Литовської Республіки в Україні та...
14 лютого 2019
Краще життя не в Києві створюється, а в...
У жовтні 2017 року у Тростянецькій об’єднаній громаді на Сумщині відбулися перші вибори. Три ради об’єдналися у...