20 лютого в Чернівецькій ОДА відбулось засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). За словами голови ОДА Олександра Фищука, Чернівецькій області на 2018 рік з ДФРР передбачено понад 167 млн грн.
Проте оскільки є перехідні проекти (термін реалізації яких більше 1 року) з минулих років, ця сума на проекти подані у 2018 році набагато менша. Сума перехідних проектів складає 72 млн грн. Всього перехідних проектів 9, з них наступні проекти знаходяться на території об’єднаних громад:
Всього було подано 80 проектів на конкурс, з них 24 відхилено з адміністративних причин. На думку радника з регіонального розвитку Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Олексія Грушка, серед відхилених проектів були й цікаві розвиткові проекти об’єднаних громад: «Мобільна лабораторія з енергоефективності у Недобоївській ОТГ, фотовольтаїчні станції на даху школи у Рукшинській ОТГ, с/г-кооперація у Вижницькій ОТГ».
Серед 56 проектів, що лишилися, майже половина - це ремонти, будівництво, реконструкції шкіл, ДНЗ (22) та будинків культури (6). Решта проектів - це каналізації/водогони, ЦНАПи, медичні заклади, спортивні об'єкти. На їхньому фоні дещо вирізняються проекти, що містять інноваційну та розвиткову складову – проекти еколого-інформаційного центру, Новодністровського індустріального парку, створення громадського та культурного простору у с. Черешенька Вижницької ОТГ та інтерактивного кінотеатру у м. Вижниця. Особливо варто відзначити перший в області проект міжмуніципального співробітництва (ММС) Недобоївської та Рукшинської ОТГ і м. Хотин в сфері управління твердими побутовими відходами.
Об’ єднані громади виявилися дуже активними при підготовці проектів. Окрім проекту ММС від громад до оцінки допущено наступні проекти:
Загалом оцінювання буде відбуватися за п'ятьма критеріями: вплив проекту на громаду або регіон; чи вирішує проблему проект; інноваційність проекту; співфінансування проекту; соціально-економічна спрямованість проекту. Кожен член комісії ДФРР буде оцінювати 14 проектів, а кожен проект буде оцінений п'ятьма членами комісії, після чого буде сформовано загальний рейтинг проектів: спортивних (10% бюджету, що лишився після перехідних), енергоефективності у медзакладах (10%), енергоефективності у навчальних закладах (10%) та інших проектів (60%). Кількість проектів буде залежати від суми поданих проектів та їхнього запланованого бюджету на 2018 рік. Проекти для оцінки розподілятимуться між членами комісії шляхом жеребкування.
Теги:
Область:
Чернівецька областьДжерело:
Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування
05 липня 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 липня 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 липня 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 липня 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...