29 вересня 2023
Logo slogan

У Захарівському районі Одещини обговорюють створення ОТГ

Експерти Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, 11 січня провели семінар у селищі міського типу Захарівка на тему: «Процедури проведення добровільного об'єднання у Захарівську ОТГ з урахуванням фінансової та іншої спроможності громади». У заході взяли участь очільники районної ради та райдержадміністрації, депутати райради і селищної та сільських рад, представники виконкомів.

У грудні минулого року депутати Захарівської селищної ради ухвалили рішення ініціювати добровільне об’єднання Захарівської селищної територіальної громади з територіальними громадами сіл, селищ Захарівського району Одеської області у складі Захарівської селищної ради,  а також Василівської, Йосипівської, Новозаріцької, Павлівської, Войничівської, Карабанівської,  Мар’янівської, Онилівської, Перехрестівської сільських рад. Крім того, депутати затвердили Порядок проведення громадського обговорення під час вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та запропонували визначити адміністративним центром майбутньої ОТГ селище Захарівку.

Під час семінару експерт з питань децентралізації Одеського ЦРМС Оксана Гуненкова розповіла про процедуру об’єднання та ситуацію щодо реформи місцевого самоврядування в Україні в цілому та в Одеській області зокрема. Експерт з питань управління місцевими фінансами Олеся Голинська розповіла про особливості бюджетного процесу в об’єднаних громадах та окремо зупинилася на роз’ясненні принципів нової формули розподілу освітньої субвенції. У свою чергу, експерт з питань комунікації Євгенія Генова презентувала успіхи об’єднаних громад Одеської області.

«Наразі в Україні функціонують 698 об’єднаних громад, в Одеській області їх – 25, а це близько чверті від усіх громад, які планується створити в області. Ті, хто пройшов процес об’єднання раніше, вже може підвести проміжні підсумки роботи і розповісти як про суттєве зростання власних доходів до бюджетів, так і про десятки реалізованих проектів. Нагадаю, що Центрвиборчком призначає перші вибори в ОТГ у квітні та жовтні, також вибори можливі у грудні. Тож якщо ви позитивно вирішите питання щодо утворення ОТГ, то повинні мати на увазі ці терміни», - розповіла Оксана Гуненкова.

Крім того, перед учасниками заходу виступив голова Затишанської ОТГ Геннадій Топольницький. Цю громаду було створена першою на території Захарівського району наприкінці 2016 року, і нещодавно вона відзначила першу річницю. Він розповів про здобутки громади та плани на найближче майбутнє:

«До складу нашої об’єднаної територіальної громади увійшли 13 населених пунктів, у яких проживають понад п’ять тисяч чоловік. За рік роботи нам вдалося реалізувати чимало різноманітних проектів, зокрема ремонт доріг і водогонів, встановлення вуличного освітлення, закуплено обладнання для шкіл тощо. Попереду – чимало масштабних проектів, тож можу сказати, що вирішувати питання об’єднання – вам, але й затягувати з цим не слід, адже можете втратити ті можливості, які ми вже встигли використати і піти далі вперед», - зазначив голова громади.

Погодився з ним і голова Захарівської районної ради В’ячеслав Думитрашко:

«У нас в районі вже працює одна об’єднана громада – Затишанська. Знаю, що окрему громаду пропонують створити депутати Перехрестівської сільради, і вже також розпочинається обговорення у цій раді та сусідніх  Онилівській і Новозаріцькій сільських радах. Процес об’єднання громад є добровільним, але хочу звернути увагу всіх присутніх, що варто раціонально все продумати, тому що нам не можна лишити якісь сільради окремо, «відірваними», поза об’єднаними громадами. Вирішать ваші громади створити дві ОТГ – так тому й бути, вирішать одну – Захарівську – добре. Але якщо якісь громади лишаться осторонь процесу об’єднання, ми прогнозуємо дуже важкі наслідки для районного бюджету та проблеми з фінансуванням соціальних закладів у тих громадах, які не увійдуть до складу будь-якої ОТГ», - зауважив голова районної ради.

Під час семінару його учасники отримали методичні поради й рекомендації щодо процедури об’єднання та перших кроків громади після виборів, а також контактні дані всіх експертів Одеського ЦРМС, аби оперативно мати змогу отримувати інформацію під час своєї роботи.

12.01.2018 - 16:37 | Переглядів: 10620
У Захарівському районі Одещини обговорюють створення ОТГ

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

29 вересня 2023

29 вересня 2023

Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює над Стратегією відновлення та розвитку Одеської області

Швейцарсько-український проєкт DECIDE працює...

  Аналітичну частину Стратегії відновлення та розвитку Одеської області, яку з партнерами розробляє...

28 вересня 2023

Побудова діалогів між громадою та владою: що є важливим для українських громад у воєнний та повоєнний час (+посібник)

Побудова діалогів між громадою та владою: що є...

«Діалог» - розмова між двома. Як місцевій владі розмовляти із жителями громади, формувати у мешканців спроможність не...

28 вересня 2023

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку державну регіональну політику, - В’ячеслав Негода

Регіони і громади хочуть бачити більш чітку...

  До повного припинення російської агресії, питання комплексного стратегічного планування розвитку регіонів і...