В селі Колодяжне Миропільської ОТГ у минулому році було реалізовано 7 проектів з модернізації інфраструктури. Під новорічні свята місцеві мешканці отримали сучасну систему водопостачання, яка покриває значну території села.
«Ми розпочали із самого необхідного – водопостачання. Стара мережа була із аcбестно-цементних труб, яким було уже понад 50 років, і в нас за місяць бувало 2-3 прориви. Спочатку поклали 2,605 км пластикових труб, відремонтували та модернізували водонапірну башту. На сьогодні люди вже з водою, продовжуємо вирішувати питання підписання договорів», - розповів Валерій Гиндич, голова Миропільської ОТГ.
На реалізацію проекту витратили 108 тисяч гривень з місцевого бюджету та 114 тисяч гривень з обласного бюджету. В цьому році влада громади планує завершити процес модернізації застарілої мережі водопостачання.
Крім того, зроблено 6 кілометрів під’їзної дороги до села Колодяжне, яка з’єднала його з містечком Миропіль. Модернізували систему освітлення вулиць як цього села, так і інших населених пунктів ОТГ. Зокрема, у Колодяжному встановили додатково 25 ліхтарів, замінили 3 лічильники та встановили фотореле, яке регулює час вмикання світла в залежності від рівня освітленості.
«Якщо лише Миропіль, адміністративний центр громади, до об’єднання витрачав на освітлення 290 тисяч гривень за рік, то сьогодні вся громада, а це 6 населених пунктів зі своїми мережами вуличного освітлення, які збільшилися за рік на 60 світильників, витрачає 245 тисяч гривень. Економія становить 20% завдяки заміні звичайних ламп на сучасні LED лампи», - поділився голова Миропільської ОТГ.
За рік також вдалось зменшити енергозатрати в школі, дитячому садочку та ФАПі села Колодяжне. У школі повністю замінили вікна на енергозберігаючі. Садочок та ФАП під’єднали до модернізованої котельні на твердому паливі, а будівлю останнього модернізували за кошти гранту ПРООН ще до об’єднання.
«Сама Колодяжненська сільська рада зробити стільки, як за минулий рік була б не у змозі. Просто не вистачило б грошей. Сьогодні ми маємо і дороги, і водопровід, і освітлення, і модернізовані об’єкти соціальної інфраструктури. Так, проблеми є і їх багато, але сьогодні ми впевнились, що сил, грошей та повноважень у громади вистачить, аби їх вирішити», - розповів Віктор Поліщук, староста села Колодяжне.
Всього у громаді 6 населених пунктів, у кожному було реалізовано декілька проектів. Зокрема, в селах Дертка та Пилипо-Кошара реалізовують 2 проекти з термосанації фельдшерських пунктів, також у будівлях замінили вікна, двері та відремонтували покрівлю.
Приєднані зображення:
Область:
Житомирська областьГромади:
Миропільська територіальна громадаДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...
27 листопада 2024
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після ремонту стало шкільне укриття у Визирській громаді
Було сиро, волого й жили жаби. Яким після...
У Визирській громаді, що на Одещині, – шість закладів загальної середньої освіти та пʼять дитячих садків. Уже цього...