Практичні аспекти децентралізації системи держархбудконтролю та її переваги для громад обговорили на Хмельниччині
Наприкінці грудня в Хмельницькій області обговорено питання містобудівної діяльності, зокрема щодо передачі функцій архбудконтролю на місця. Відповідний практикум «Застосування містобудівного законодавства. Організація виконання повноважень у сфері держархбудконтролю» проводився в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Актуальна тематика зібрала голів міських, сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад регіону, відповідних фахівців. У заході також взяла участь в.о. начальника Управління Держархбудінспекції в Хмельницькій області Лариса Крюкова, яка виступила модератором.
Реалізація функції архітектурно-будівельного контролю громадами на місцях – це, в першу чергу, можливість місцевого самоврядування ефективно впливати на містобудівну ситуацію на власній території, приймати стратегічні рішення щодо розвитку свого краю та формувати інвестиційні пропозиції, виходячи з головних завдань і потреб, залучати інвесторів. Тож важливим є розуміння громадами дійсної суті реформи та її переваг.
На думку учасників, проведення подібних практикумів дозволяє розвіяти сумніви та усвідомити, що містобудівні повноваження – це ефективні самостійні рішення, відповідальність за них та можливості для розвитку регіонів.
Під час заходу було розглянуто правові та організаційні засади містобудівної діяльності, питання планування та забудови територій, а також державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Окремою темою обговорення стало забезпечення доступності об’єктів інфраструктури для людей з особливими потребами.
Учасники заходу відзначили, що поглиблений розгляд питань містобудівної діяльності дасть змогу в подальшому громадам більш усвідомлено приймати рішення про отримання нових повноважень.
Нагадаємо, на сьогодні функції держархбудконтролю передано 89 населеним пунктам, у тому числі 21 обласному центру. У Хмельницькій області самостійно контролюють будівництво на своїй території 5 громад. Зокрема, міста Кам’янець-Подільський, Славута, Нетішин, Шепетівка та Старокостянтинів.
Поділитися новиною:
12 серпня 2022
Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒ роз’яснення для громад
Фінансування соціальних послуг для ВПО ‒...
Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» підготували роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо Порядку...
12 серпня 2022
Організація трудових відносин в органах...
19 липня 2022 року набрав чинності Закон України №2352 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо...
12 серпня 2022
16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни – що потрібно пам'ятати при відбудові?"
16 серпня - вебінар "Шкода громаді від війни –...
Війна завдала шкоди сотням громад по всій Україні. Житлові будинки, школи, лікарні – усе потребує якнайшвидшої...
12 серпня 2022
«Ми точно переможемо в цій битві». Як...
Перші переселенці почали прибувати до Білоцерківської громади, ща на Полтавщині, на початку березня — фактично, через...