Стартувала реєстрація на он-лайн курс «Застосування програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів», яка триватиме до 12 жовтня.
Навчання є безкоштовним.
Курс акцентує увагу на подолані розповсюджених труднощів при застосуванні зазначеного методу. Зокрема він навчить правильно використовувати законодавство України у цій сфері, управляти фінансами, складати паспорти бюджетних програм. Учні вправлятимуться в оцінці ефективності кошторисів та вмінні влучно прогнозувати.
Безперечною перевагою є те, що навчання складені на основі аналізу свіжих потреб та проблем з якими безпосередньо зіштовхнулись місцеві представництва та райдержадміністрації при впроваджені програмно-цільового методу. Також, серед переваг, виділяється інтерактивна форма спілкування, коли тренери в онлайн режимі зможуть дати відповіді учасникам курсу, а ті, у свою чергу, спілкуватися між собою.
Цільова аудиторія – заступники керівників та фахівці структурних підрозділів фінансового та економічного спрямування сільських, селищних, міських та районних рад, а також райдержадмінстрацій. З поміж іншого, навчання націлені для керівництва тих рад базового рівня, що мають перейти на прямі відносини з державним бюджетом чи які планують застосовувати програмно-цільовий метод.
Як зазначають експерти, такий метод бюджетування не новий для України. Проте, на рівні місцевого самоврядування була відсутня широка практики його застосування, так як сьогодні. Якщо навчитись працювати з цим інструментом, то фінансова ефективність громад значно зросте, через прагматичність видатків і вмінні правильно оцінювати та прогнозувати.
Курс розроблений провідними фахівцями у галузі фінансів та бюджетів.
Навчання впроваджуються Українською асоціацією районних та обласних рад за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та проходить на платформі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку, що є структурною частиною Асоціації.
Зареєструватись на курс можна натиснувши СЮДИ.
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...
15 липня 2025
Навчання для підприємців із культурних та...
Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та формація Lanka.pro...
15 липня 2025
Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...
14 липня 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...