У цьому впевнені всі учасники засідання регіональної платформи Асоціації міст України «Місцеве самоврядування в Україні: виклики та перспективи-2017», організованої Сумським регіональним відділенням асоціації міст України
Під час засідання представники влади різних рівнів та громадськість обговорювали реформу децентралізації. Що вже зроблено на законодавчому рівні? Які закони ще треба прийняти Верховній Раді? З якими труднощами доводиться стикатися головам об’єднаних громад та як вони їх вирішують? На ці та інші запитання учасники платформи намагалися дати відповідь.
Одним із найбільш дискусійних питань, що обговорювалися в рамках засідання регіональної платформи, став проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України».
«Справді питання здійснення контролю за прийняттям рішень органів місцевого самоврядування надзвичайно важливе, – зазначила координатор офісу реформ у Сумському РВ АМУ Ніна Мельник. – Але сьогодні, мені здається, питання «хто буде здійснювати цей контроль?» є не настільки актуальним, важливим, як те, «яка відповідальність влади, що здійснює цей контроль, за прийняття неправомірних рішень?». Тобто це повинно бути виписано, в тому числі і в законі».
Свою позицію озвучували і голови об’єднаних територіальних громад Сумщини.
«Цей контроль має однозначно бути, особливо в питанні національної безпеки. Адже Сумщина – область прикордонна і ми межуємо з країною- агресором, – говорив голова Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук. – Тож щоб не допустити виникнення в себе на території аналогів ЛНР чи ДНР, закон має бути виваженим і водночас жорстким в цьому».
А народний депутат України Олександр Сугоняко наголосив: «Нам необхідно спільно напрацювати такий законопроект, який дасть можливість здійснювати нормальний контроль за конституційними питаннями, але водночас унеможливить використання контролюючим органом своїх повноважень в корупційних чи політичних цілях».
Своє бачення цього та інших питань, що стосуються ОТГ, висловив народний депутат України Олег Медуниця. Він пообіцяв головам громад підтримку з боку депутатів Верховної Ради, зокрема, розглянути на законодавчому рівні проблему з фінансуванням дошкільної освіти в ОТГ та інших наболілих для місцевого самоврядування питань.
13 травня 2025
540 млн грн на модернізацію освітнього простору...
Уряд виділив 540 млн гривень на модернізацію освітнього простору в закладах професійної та фахової передвищої...
13 травня 2025
Повноваження з усиновлення покладаються на сільські і селищні ради замість РДА
Повноваження з усиновлення покладаються на...
Повноваження з усиновлення виконуватимуть сільські і селищні ради замість районних державних адміністрацій. Такі...
13 травня 2025
Громади як рушій відновлення: підсумки першої панелі «На шляху до URC-2025»
Громади як рушій відновлення: підсумки першої...
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін взяв участь у панельній дискусії «Посилення...
13 травня 2025
Парламент спростив процедури співробітництва громад
Парламент спростив процедури співробітництва...
13 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №11412 про внесення змін до деяких законів України...