Одним з важливих результатів децентралізації є зростання спроможності громад залучати і ефективно використовувати ресурси. Це стосується і коштів державної підтримки, зокрема – Державного фонду регіонального розвитку. Завдяки цьому у громадах по всій Україні з’являються сучасні інфраструктурні об’єкти. Яскравий приклад - спортивний комплекс у Тячівській об’єднаній громаді Закарпатської області, добудований за кошти ДФРР.
Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час урочистого відкриття спорткомплексу.
«Завдяки фінансовій децентралізації місцеві бюджети постійно зростають. В останні роки збільшилася і державна підтримка регіонального розвитку. За ці кошти в регіонах реалізуються тисячі інфраструктурних та інших проектів. Але головне, що об’єднані громади вже не чекають, поки хтось згори дасть гроші на їхні потреби. Вони самі шукають можливості і використовують їх, самостійно залучають додаткове фінансування з державних та інших джерел. І це їм вдається дедалі краще. Впевнений, спортивний комплекс, який ми сьогодні відкрили, - це мрія усіх мешканців громади. І якби керівництво громади сиділо, склавши руки, і чекало, то ця мрія розбилася б об недобудовані стіни, які стояли тут кілька років. Натомість ми бачимо сучасний об’єкт, корисний людям. А кошти, які були вкладені у його реалізацію з місцевого та державного бюджету, можна сміливо назвати вдалою інвестицією у розвиток», - сказав В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, у 2017 році в Державному фонді регіонального розвитку передбачено 3,5 млрд грн. Майже 100 % цих коштів регіони вже розподілили між проектами.
Довідка
Будівництво комплексної спортивної зали для різних видів спорту у м Тячів Закарпатської області розпочалося у 2011 році. Відновлено будівництво було у 2016 році після об’єднання м. Тячів з сусідніми громадами. Загальна вартість реалізації проекту – 24,4 млн грн. З Державного фонду регіонального розвитку залучено 9,5 млн грн. З місцевого бюджету – 14,9 млн грн.
Відкриття об’єкту відбулося 23 вересня 2017 року.
Спортивний комплекс складається з двох блоків: спортивної зали та одноповерхового адмінкорпусу. Призначений для навчально-тренувальних занять та проведення змагань з ігрових видів спорту. Одночасно тренуватися там можуть 50 осіб. Кількість місць для глядачів – 468. Створено 13 робочих місць.
Фото Палінкаш Іван та Тячівська міська рада
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Закарпатська областьГромади:
Тячівська територіальна громадаДжерело:
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
21 березня 2025
Як працює Центр життєстійкості у Валківській громаді
Як працює Центр життєстійкості у Валківській...
Рік тому у Валківській громаді запрацював перший в Харківській області центр життєстійкості, створений Харківською...
13 березня 2025
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП: досвід Мереф’янської громади
Інтеграція податкових послуг у ЦНАП: досвід...
Мереф’янська громада стала однією з перших в Україні, де у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП) запровадили...
10 березня 2025
Зміцнення локальних спроможностей заради...
Наприкінці 2023 року Златопіль (колишній Первомайськ) Харківської області приєднався до десятки українських громад,...
07 березня 2025
На шляху до енергоефективності та сталого розвитку. Як Полтава розробила місцевий енергетичний план
На шляху до енергоефективності та сталого...
У грудні 2023 року Полтава стала однією з десяти українських громад, що долучилися до проєкту аналітичного центру...